Skip links

اشتباهات متداول در طراحی سایت

در این مقاله سعی کردیم برخی از اشتباهات متداول در طراحی سایت که مملوس تر از بقیه بودند را برای شما به نمایش بگذاریم

۱- تصویر خود را در صفحه خانه نگذارید!
با وجود آن که عکس شما یک نوع خوشامدگویی به بازدید کنندگان شمار می آید، برخی کارشناسان عقیده دارند، این عکس، دلیل حضور بازدیدکنندگان را در طراحی وب سایت شما کم رنگ می کند. دیدن عکس شما در سایت، مانند ملاقات یک شخص جدید است، و به جای پرداختن به مسایل بازدیدکنندگان، مثل این است که به آنها بگویید: من چقدر در این عکس، عالی به نظر میرسم. وب سایت شما باید تماماً درباره ی بازدیدکنندگان باشد و نه در مورد شما. قبل از هر چیزباید نظر بازدید کننده را دریابید.

۲- آلودگی دیداری و شنیداری کم تر ایجاد کنید!
این مورد شامل هر چیز دیدنی و شنیدنی می شود. از یک طرف تصاویر متحرک گیج کننده در صفحه ی اصلی واز طرف دیگرهر نوع عکس، از مشتریان طراحی وب سایت گرفته تا …
اول چیزی بیش از بهره گیری بیهوده از فن آوری جدید نیست و مثال آخر، گمراه شدن از مسیر فعالیت های حرفه ای است. گذشته از این، بارگذاری موسیقی های پرزرق برق و پر سر و صدا مدت زیاد ی طول می کشد و همین امر، بازدید کنندگان طراحی وب سایت شما را فراری می دهد.
داشتن یک طراحی وب سایت با فن آوری قوی برای بسیاری از وب سایت ها ضروری است، اما برای حضور تکنولوژی باید دلیلی مهم تر از تحت تاثیر قراردادن مردم، وجود داشته باشد.

۳- کم تر سوال بپرسید؟
گاهی اوقات شما قصد دارید که از بازدید کننده سوالاتی را بپرسید. اما ساختار طراحی وب سایت باید به اندازه ی کافی ساده باشد، تا بازدیدکنندگان گیج و سر در گم نشوند.از تنظیم فهرست انتخابی با حدود ۲۰ گزینه ی انتخابی خودداری کنید، افراد،در هر بار می توانند بین ۵ تا ۹ مطلب را به خاطر بسپارند. سعی کنید از این حد فراتر نروید، چون در غیر این صورت،آنها گیج شده، طراحی وب سایت شما را ترک می کنند.

۴- از سخنان نامفهوم استفاده نکنید!
هدف اصلی بیشتر وب سایت ها آگاه ساختن مشتریان از نحوه فعالیت های طراحی وب سایت و چگونگی ارائه خدمات و تولیدات به مشتریان است. وقتی در طراحی سایت خود از زبانی فنی یا اصطلاحاتی نامفهوم استفاده می کنید به طوری که اکثر مردم از درک آنها عاجزند در حقیقت به کار بیهوده ای دست زده اید. از بیانی شیوا و مستقیم استفاده کنید. استفاده از کلمات پیچیده یا زیاده گویی در اینترنت امری عادی است. اما این مسأله با صداقت‏، کیفیت محصولات و درستکاری فعالیت های شما مغایرت دارد.

۵- مطالب خود را بروز کنید!
آنچه که باعث سردرگمی بازدیدکننده می شود مطالب قدیمی است. همین اتفاق در مورد لینک هایی صادق است که افراد را به صفحات غلط هدایت می کند. به طور منظم طراحی وب سایت خود را بررسی کرده و لینک های تغییر یافته و از رده خارج را شناسایی کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag