پرش لینک ها

نکاتی که باید پیش از راه اندازی وب سایت بدانید

راه اندازی یک سایت امروزه به سادگی امکان پذیره و صد البته بسیار هیجان انگیز. ولی قبل از آن باید درباره چگونگی ایجاد آن اطلاعات کافی داشته باشید تا یک سایت موفق و پردرآمدی باشد.

در بانی سایت ما به شما نکاتی را یادآور میشویم که باید قبل از راه اندازی سایت آن ها را در نظر بگیرید:

۱- هدف

همه ی ما میدانیم قبل از انجام هر کاری باید هدف داشت. هدف برای هر فرد و هر کسب و کار متفاوت است. باید مسیر خود را مشخص کنید تا بدانید از سایتی که طراحی میکنید چه میخواهید.

پس در قدم اول در طراحی یک سایت این سوال را از خود بپرسید «هدف من از راه اندازی سایت چیست؟»

هدف شما میتواند فروش محصول یا محصولات متنوع باشد، میتواند ارائه خدمات باشد یا حتی انتشار دست نوشته هایتان در فضای مجازی.

ضمناً این نکته را هم در نظر داشته باشید که ممکن است برای رسیدن به هدف خود نیاز داشته باشید هزینه کنید و این میزان هزینه بسته به هدفی که دارید میتواند متفاوت باشد.

۲- مشتریان یا مخاطبان

پس از اینکه هدف خود را از راه اندازی سایت مشخص کردید باید ببینید که چه کسانی مخاطب شما هستند؟ از چه قشری هستند؟ و اساساً آیا سایت شما مخاطب خاص دارد یا مخاطب عام؟ باید بدانید برای چه افرادی سایت طراحی میکنید تا بتوانید نیازهایشان را برآورده کنید. همیشه این نکته را هم به خاطر داشته باشید که سایت، برای مخاطبان شما طراحی شده نه برای شما. پس باید برای رضایتمندی مشتری یا مخاطب خود تلاش کنید. ولی این را هم باید بدانید که همیشه همه ی افراد را نمیتوانید راضی نگه دارید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۳- برند

برند یا نام تجاری نمادی است که با هدف فروش محصولات یا خدمات به کار برده می شود و عبارت است از شناختی که مشتری ناخودآگاه هنگام خرید از محصولات یا خدمات شما دارد و این نام میتواند برای مشتریانی که برند شما را میشناسند یادآور موقعیت های مکانی مراکز خرید یا حتی یادآور خاطراتی برای آنها باشد.

برای طراحی سایت شما باید یک برند یا همان نام تجاری برای خود داشته باشید و یا اگر ندارید با کمک شرکت طراح وب سایتتان آن را طراحی و در سایت خود قرار دهید.

همچنین شما باید از نام تجاری خود در تمامی قسمتها مانند، سربرگ، یونیفورم کارکنان ، آگهی ها و غیره استفاده کنید. به این شکل برند شما در ذهن مشتریان شما جای خواهد گرفت و هر زمان و در هر مکانی نام برند شما را برایشان آشنا خواهد بود. همه ما به طور ناخود آگاه بیشتر به افرادی اطمینان می کنیم که قبلا آنها را دیده باشیم. نام تجاری شناخته شده نیز به همین صورت است.

یک نام تجاری خوب ، اگر به درستی استفاده شود، احساس اطمینان را در مشتریان بوجود می آورد و این اطمینان رابه آنها می دهد که شما یک فرد کاملا حرفه ای هستید.

۴- بودجه

شما باید در نظر داشته باشید که چه کاری میخواهید انجام دهید و چه مقدار هزینه برای اینکار لازم است. بودجه شما بخش مهمی از تعیین موفقیت شماست. هرچه بودجه بیشتری داشته باشید در نتیجه میتوانید سریع تر و با درآمد بیشتر به هدف خود برسید. البته غافل نشوید که باید بودجه خود را مدیریت کرده و طبق نیازهایتان و با برنامه ریزی استفاده کنید.

۵- محتوا

محتواها معرف وب سایت میباشند که دربرگیرنده اسناد، داده ها، اپلیکیشن ها، سرویسهای الکترونیکی، تصاویر، فایلهای صوتی و تصویری، صفحات شخصی در وب، پیامهای ایمیل آرشیو شده و … میباشند.

اگر محتوا به گونه ای باشد که بتواند نیاز افراد مختلف را پاسخ دهد، در واقع توانسته است به هدف خود برسد. شاید به ظاهر نوشتن و طراحی مطالب و گذاشتن عکس های چشم نواز برای خوانندگان و جلب توجه آنها در ظاهر کار ساده ای به نظر برسد، اما دادن اطلاعات کاربردی و مفید به خوانندگان در قالب محتوای کامل و ارزشمند تنها از عهده ی افرادی بر می آید که به طور کامل در دنیای مجازی تسلط دارند و معنا و مفهوم کلمات کلیدی و سئو را درک میکنند.

هرچقدر کار تولید محتوا در زمینه کاری شما سخت تر باشد برای شما بهتر است! زیرا رقبای کمتری خواهید داشت. محتوای عمومی براحتی در اینترنت قابل دسترسی بوده و منابع زیادی برای دریافت آن وجود دارد. راه ایجاد تفاوت در اینترنت ارائه محتوای تخصصی و ارزشمند است.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag