Skip links

۵ اشتباه وبلاگ نویسان در بهینه کردن تصاویر

شاید لازم نباشد که بار دیگر متذکر شوم که بهینه سازی تصاویر فقط چند فرآیند ساده است که می تواند بازدید بسیار بالایی را از طرف موتورهای جست وجو برای شما ایجاد کند. تا به امروز مقالات زیادی در مورد بهینه سازی تصاویر وبلاگ و تاثیر آن بر سئو منتشر شده . اما خیلی از ما سهوا در انجام همین چند فرآیند ساده دچار اشتباهاتی می شویم. در این مقاله می خواهم ۵ اشتباه رایج اکثر وبلاگ نویسان هنگام بهینه کردن تصاویر و البته راه حل هایی برای رفع این اشتباهات را با شما به اشتراک بگذارم.

اشتباه اول: تصاویری با سایز های بسیار بزرگ آپلود می کنید
سایز و حجم تصاویر موجود در وبلاگ تاثیر بسیار زیادی بر سرعت لود وبلاگ شما دارد که البته اغلب این مورد توسط وبلاگ نویسان نادیده گرفته می شود. برای یک لحظه خود را جای کاربری بگذارید که برای اولین بار به وبلاگ شما آمده و می خواهد تصویری را مشاهده کند؛ حال بیایید فکر کنیم این تصویر سایزی معادل با ۲ مگابایت دارد، اگر خودتان باشید حاضرید مدت طولانی ای را برای بارگذاری این تصویر صبر کنید؟ احتمالا وبلاگ را خواهید بست. پس همیشه سعی کنید حجم تصاویر ارسالی به وبلاگ چندان بالا نباشد.خوشبختانه برای حل این مشکل وردپرس دارای تنظیمات پیش فرضی است که کار شما را ساده تر می کند. کافی است بعد از آپلود عکس، به کتابخانه بروید و سایز تصویر بارگذاری شده را به دلخواه تغییر دهید. اگر مایل به استفاده از افزونه هستید، Smush.it می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

article_image_one_125.jpg

اشتباه دوم: از عکس هایی با اندازه نامناسب برای تصاویر بند انگشتی استفاده می کنید
استفاده از عکس هایی با سایز کوچک تر از حد معمول برای تصاویر بند انگشتی یکی از اشتباهات بسیار رایج در میان وبلاگ نویسان تازه کار است. شاید در نگاه اول استفاده از این گونه تصاویر به ظاهر مشکلی نداشته باشد اما مشکل اساسی اینجاست که تصاویری از این دست قابل به اشتراک گذاری نیستند و نخواهند بود و در شبکه های اجتماعی نیز به طرز نامانوسی دیده می شوند. مخصوصا اگر کار شما بازاریابی است باید بیش از پیش به این موارد توجه داشته باشید.معمولا سایز مناسب برای تصاویر بند انگشتی ۱۰۲۰ پیکسل عرض و ۵۱۲ پیکسل طول در نظر گرفته می شود. به اشتراک گذاری تصاویری با این سایز در شبکه های اجتماعی علاوه بر خوانا جلوه دادن مطلب، می تواند در معرفی برند شما نیز موثر باشد.

اشتباه سوم: به عکس هایتان نام های طولانی و بی معنی می دهید
اگر به تصاویر بعضی از وبلاگ ها توجه کنید، خواهید دید که بعضا نام های نامناسب و نامربوط به تصاویر مطالب خود می دهند که متاسفانه در بین وبلاگ های ایرانی نیز این مورد به وفور دیده می شود. به عنوان مثال به آدرس زیر توجه کنید:Yourblog.com/jkdvdvdnvdnvdn.jpgاین نمونه ای از نام هایی که برای تصاویر وبلاگ استفاده می شود. انتخاب چنین نام هایی نه تنها غیر توصیفی هستند، بلکه از نظر سئو نیز هیچ ارزشی ندارند. برای حل این مشکل کافی است که برای تصاویر خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. این نمونه ای از یک آدرس مناسب است:Yourblog.com/optimize-blog-images.jpg

اشتباه چهارم: به تصاویر Alt و Title نمی دهید
شاید بد نباشد مجددا یادآور شوم که تصویر بدون Alt و Title مانند علم بی عمل است. یعنی تصویر در وبلاگ شما وجود دارد، اما هیچ تاثیری بر وبلاگ شما نخواهد داشت. اما واقعا Alt و Title چیست و چرا اینقدر مهم است؟ Alt یک جایگزین متنی برای تصویر است و وقتی که مروگر تصویر را بارگذاری نمی کند، متن Alt ظاهر می شود. برچسب های Title نیز همان کاربرد مشابه Alt را دارند اما با این تفاوت که برای توصیف یک لینک بجای تصویر استفاده می شوند.موتورهای جست وجو با استفاده از این دو مشخصه محتوا و ارتباط تصاویر را می سنجند و آن را در نتایج جست وجوی تصویری نمایش می دهند. البته نباید به این خاطر کلمات کلیدی نامربوطی را در این مشخصه ها بگنجانیم و زیاده روی کنیم.

اشتباه پنجم: تصاویرتان سایز بندی مناسبی ندارند
اگر به بعضی از وبلاگ ها نگاه کنید، خواهید دید که تصاویر موجود در وبلاگ با یک دیگر مطابقت اندازه ای ندارند و هر کدام از تصاویر نوشته ها اندازه های بسیار متفاوتی دارند. استفاده از تصاویر با سایز های مختلف باعث ایجاد ناهماهنگی در نوشته می شود. پس سعی کنید تصاویر متناسبی را انتخاب کنید؛ مثلا در یک ادمین بیشتر تصاویر کاور پست ها در اندازه عرض ۸۰۰ پیکسل است.مواردی که خواندید نمونه هایی از اشتباهات رایج وبلاگنویسان در بهینه سازی تصاویر بود که من علاوه بر متذکر شدن آنها، راه حل هایی نیز برای رفع شان ارائه کردم.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag