Skip links

پیشرفت سئو با استفاده از لینک های داخلی در وسط مقالات

می توانید با لینک های داخلی به خیلی از اهداف خود در سئو برسید . و به پیشرفت سئو فکر کنید. البته به هیچ وجه شورش را در نیاورید.استفاده از لینک های داخلی در وسط مقالات ، امریست که سیل عظیمی از Like های موتورهای جستجو را برای شما به ارمغان خواهد آورد. واقعا گوگل و دیگر موتورهای جستجو این کار را دوست دارند.

قطعا شما به این نتیجه خواهید رسید که این روش واقعا برای مخاطبان شما بیش از اندازه مفید خواهد بود. این لینک های داخلی همانند یک راهنما عمل می کنند، به طوری بازدیدکنندگان وب سایت شما به آسانترین شکل ممکن می توانند به صفحاتی که هم شما دوست دارید و هم آنها دوست دارند بروند ( دقیقا مصداق این است که بگوییم شما با یک تیر، چند هدف را نشانه گیری کرده باشید ). این روش این اجازه را به مخاطبان وبسایت شما خواهد داد که نیازهای خود را به طور کامل برآورده کنند.

article_image_one_61.jpg

بهتر قبل از شروع اصل مقاله با یک مثال توضیح دهیم :

فرض کنید که شما مقاله ای منتشر کرده اید که در مورد طراحی سایت است و در این مقاله نیم نگاهی هم به صفحات landing می اندازید اما قصد این را ندارید که در مورد صفحات landing کامل توضیح دهید، و همچنین شما در گذشته مقاله ای را در مورد این صفحات ایجاد کرده اید، حال کافیست که در کلمه مورد نظر یعنی ” صفحات لندینگ چیست؟” به مقاله گذشته خود لینک بدهید تا اگر کاربرانی که می خواهند اطلاعات بیشتری در مرود این صفحات بدست آورند، وارد صفحه مورد نظر شوند. به همین راحتی !!!

چرا روبوت های گوگل لینک های داخلی را دوست دارند ؟

به لینک های داخلی همانند تار عنکبوت نگاه کنید ( ولی باید یاد بگیرد که پاهای شما هم همانند خود عنکبوت در بین این تارها گیر نکند ) تارهایی که ممکن است شاه راه هایی دیگر ایجاد کنند، با ایجاد یک ساختار مناسب از لینک های داخلی، روبوت ها عاشق ایندکس کردن صفحات وب سایت شما خواهند شد، و این را شما بهتر از ما می دانید که اگر وب سایت شما از آن دسته وب سایت هایی باشد که گوگل عاشقانه منتظر است که آن را سریع ایندکس کند ، می توانید یک کسب و کار خوب به راه بیندازید و این می تواند یکی از راه های رسیدن به اهداف شما باشد.

افزایش مدت زمان بازدید از صفحات وب سایت:
تا به حال دو تکه طناب را به یکدیگر گره زده اید؟ اگر این کار را کرده باشید حتما دیده اید که طناب هم انعطاف پذیر تر می شود و هم اینکه طولانی تر می شود، چون دو تکه کوچک هم اکنون یه تکه بزرگ شده اند و می شود با آن ها کارهای بزرگتری انجام داد. زمانی که شما مقالات خود را با استفاده از لینک های داخلی به یکدیگر مرتبط می کنید ، بازدید کنندگان شما زمان بیشتری را در مشاهده وب سایت شما سپری خواهند کرد و به جای اینکه یک صفحه را مشاهده کنند می توانند کم کم کل سایت شما را مشاهده کنند. مطمئن باشید که تعداد نمایش صفحات و شاید هم زمان نمایش صفحات توسط موتورهای جستجو ( حداقل گوگل ) یادداشت برداری و ذخیره می شود و باز هم این یکی دیگر از مزیت های لینک های داخلی در وب سایت شما خواهد بود. لینک های داخلی نه تنها باعث می شود که کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری کنند، بلکه شما را به خاطر خواهند سپرد، پس شما می توانید تصور داشته باشید که خوانندگان شما را به خاطر خواهند سپرد برای اینکه اولین بازدید آنها از وب سایت شما ، برایشان خوشایند بوده است .

بروزرسانی مقاله های گذشته

فرض کنید که شما در سال گذشته مقاله را نوشته اید که امسال تاریخ مصرف محتوای آن مقاله به اتمام رسیده است و بسیار قدیمی شده است و همچنین شما هم نمیخواهید که این مقاله را پاک کنید، کافیست که محتوای جدید خود را تولید کنید و در مقاله گذشته با استفاده از یک لینک داخلی، محتوای جدید را به کاربران خود معرفی کنید تا وارد آن شوند با این روش دیگر شما نه کلمات کلیدی محتوای سال گذشته خود را از دست خواهید داد و بلکه یک لینک داخلی خوب هم ایجاد کرده اید و همچنین لینکی به مقاله جدید خود داده اید که از صفحه ای با یکسال سابقه است !!!

اتصال به لینک های داخلی را برای خود، تبدیل به یک عادت کنید.
نظم و انضباط خاصی از ابتدای کار وب سایت خود ایجاد کنید که بتوانید در آینده لینک های داخلی خوبی ایجاد کنید، یعنی بدانید که در گذشته چه مقالاتی منتشر کرده اید که در آینده بتوانید به آنها لینک داخلی بدهید.

فرق اساسی یک سئو کار حرفه ای با شما تنها نظم بسیار بالای او و برنامه ریزی دقیق آن است

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag