Skip links

۵ نکته برای ارتقای کاربردی وب سایت تولید کنندگان و صنعتگران

تولید کنندگانی که برای حضور یافتن در رسانه های اجتماعی و اینترنت اهمیت زیادی قایل نمی شوند، یکی از مهم ترین جنبه های تجارت خود را نادیده می گیرند. کاتالوگ های سنتی و قدیمی دیگر هیچ سودی در دنیای امروزی ندارند. این کاتالوگ ها تنها فضا اشغال کرده و به راحتی نیز مخدوش می شوند.

بسیاری از کارخانه های امروزی با شرکت های فروش و یا یک شرکت تبلیغاتی کار می کنند که برای آنها طراحی و مدیریت سایت را انجام می دهند. معمولا این شرکت ها بسته به فروش کارخانه و درآمد بدست آمده ، هزینه دریافت می کنند. مهم ترین مسئله در موفقیت کارخانه ها و موسسات تولید داشتن محصولی مفید است که مشتریان خود را داشته باشد. اما شما نباید روند رو به رشد تجارت در دنیای مجازی را نیز از یاد ببرید.
در دنیای امروزی تولید کنندگان زیادی در جهان وجود دارند که با ظرفیت ها و توانایی های متفاوت با شما رقابت می کنند. مطمئنا هدف نهایی یک کارخانه و یا تولید کننده ای کوچک یا بزرگ، فروش هر چه بیشتر محصول است. بسیاری از کارخانه ها امروزه به دنبال طراحی و مدیریت سایت هایی هستند که آنها را به این هدف نزدیک تر می کند.

بنابراین باید بدانید که یکی از مهم ترین متغیرهای لازم برای موفقیت تولید کنندگان در دنیای امروزی داشتن وب سایت کارآمد است.

article_image_one_146.jpg

تولید کنندگان می توانند از ۵ نکته زیر برای ارتقای کاربرد وب سایت خود استفاده کنید. این نکات توسط تیمی ما معرفی شده که سالها در امر تجارت اینترنتی تجربه داشته و هر روز با این تجارت نو سر و کار دارد و نیز روزهای موفقیت و شکست را تجربه کرده است !

ما نکته وار به حضور عرض می کنیم :

۱. شما باید حتما جایی برای جست و جو (Search bar) در بالای وب سایت داشته باشید که عملکرد مناسبی دارد.

بارها شده است که شما یک محصول را در داخل وب سایت ها جست و جو کرده و نتیجه ای دریافت نکرده اید. اگر چنین اتفاقی در وب سایت یک تولید کننده بیفتد مطمئنا تعداد زیادی از کاربران خود را از دست می دهد زیرا سایت های رقبای زیادی وجود دارند که شما می توانید به راحتی در سرچ بار ایشان هر چیزی را جست و جو کرده و پیدا کنید. به نکات زیر در تولید یک سرچ باکس توجه کنید و یا از شرکت طراحی سایت خود بخواهید در نظر بگیرد:

الف. استفاده از عکس مناسب.
محصولات متفاوت دارای خصوصیات و نکات ساخت متفاوتی هستند که معمولا در نام و مدل محصول درج می شوند. برای مثال عبارت “SS” در انتهای بسیاری از محصولات به معنای استیل بدون لبه (Stainless Steel) است. مطمئن شوید که در سرچ بار شما تمام این متغیرها قابل جست و جو هستند و فرد می تواند مناسب ترین محصول را برای خود پیدا کند.

ب. دستورالعملی برای اشتباهات تعبیه کنید.
یکی از خصوصیات مهم در سرچ بارها قابلیت تصحیح غلط های املایی کاربران است. این مسئله باعث می شود فرد به راحتی محصولات خود را پیدا کرده و به اشتباه فکر نکند سرچ بار شما دارای مشکل است.

۲ . مشخص کنید که هر محصول چند مدل دارد.

هیچ چیز بیشتر از این مسئله آزار دهنده نیست که شما بتوانید محصول مناسب برای خود را پیدا کنید اما بفهمید که این محصول پنج مدل متفاوت دارد (خصوصیات بسیار متفاوت دارند) و به خوبی توضیح داده نشده است که تفاوت آنها چیست. برای مثال اگر شما ماشین ظرفشویی استیل دو تکه دریافت کنید، در حالی که می خواستید ماشین ظرفشویی ترکیبی داشته باشید، مطمئنا از خدمات وب سایت ناراحت می شود. یک توضیح مختصر در مورد اینکه چطور یک مدل محصول با مدل دیگر متفاوت است می تواند باعث شود مشتریان به راحتی مدل دلخواه خود را انتخاب کرده و نکته سنجی تولید کننده را می رساند.

۳ . یک برگه توضیح کامل برای هر محصول تعبیه کنید.

یک لینک به برگه ای که مشخصات کامل محصول را توضیح می دهد باید در تمام صفحات بازنگری محصول شما وجود داشته باشد. بسیاری از سایت ها از کاربر می خواهند که به صفحه اولیه رفته و سپس دوباره محصول جست و جو شود تا اطلاعات بدست آید. این مسئله باعث می شود کاربر از جست و جو کردن سایت خسته شده و از سایت خارج شود. این مسئله عین این است که شما از فروشنده بخواهید در هر بخش از کارخانه شما یک مکالمه یکسان را با تمام مسئولین داشته باشد!
شما باید نکات ویژه و متمایز محصول را به با فرمتی زیبا و قابل پرینت گرفتن در هر محصول قرار دهید.
شما می توانید همیشه از عکس های دو بعدی و سه بعدی برای نشان دادن خصوصیات متمایز هر مدل استفاده کنید. خساست در عکس یعنی مرگ در وب !

۴ . هرگز از گالری های قابل اسکرول کردن و پنجره های پاپ آپ استفاده نکنید.

این خصوصیات وب سایت باعث می شود فرد اذیت شده و ذهن وی منحرف می شود. همین طور این مسایل باعث می شود اطلاعات مهم به سختی قابل پرینت گرفتن بوده و فرد نمی تواند به خوبی محصول را انتخاب کند. شما بهتر است از یک فرمت ساده استفاده کنید به صورتی که عکس هایی در درون متن اضافه شوند. سایر خصوصیات می تواند باعث سنگین شدن صفحه، منحرف شدن کاربر و اذیت شدن وی شوند.

۵ . ابعاد مهم هستند.

شما باید حتما طول، عرض، سطوح و نیز ارتفاع محصول را مشخص کنید. اما بهتر است شما از نموداری استفاده کنید که نشان می دهد محصولات شما از نظر ابعاد چه خصوصیات دارد ( برای مثال در کدام محل ها جای می گیرد). وقتی ما ابعاد محصول را به کابینت ساز می دهیم، اگر مطمئن نباشیم که اندازه ها چقدر است، بسیار بد خواهد شد. کاربر باید همیشه توانایی این را داشته باشد که بتواند چنین اطلاعاتی را از وب سایت پیدا کند.
وب سایت یک تولید کننده می تواند ۵ دسته بندی کلی از نظر نوع فعالیت داشته باشد. مثال های زیر نمونه ای تقریبا کامل از وب سایت های تجاری موجود است و اگر شما نیز در صنایع این چنینی فعالیت می کنید بهتر است حتما این ۵ سایت را یک بار بررسی کنید. این نمونه وب سایت ها تقریبا بهترین وب سایت هایی بود که من برای معرفی به مشتریان خودم استفاده می کردم.

  • McMaster Carr: بهترین و دقیق ترین سایت در صنعت. یک وب سایت که قابلیت عملکرد آن نشان دهنده نحوه عملکرد و کیفیت محصول شرکت است.
  • Kohler plumbing fixtures: این شرکت محصولات زیادی دارد و این مسئله به خاطر فعالیت های عالی این سایت است. محصولات این سایت بسیار زیبا و با کیفیت بوده و طراحی وب سایت آنقدر کاربردی است که هر کاربری می تواند به راحتی محصول دلخواه خود را پیدا کند.
  • Sub Zero Wolf appliances: برگه های توضیح خصوصیات PDF این سایت بهترین و کامل ترین برگه های توضیح خصوصیات محسوب می شود. هر برگه توضیح، عکسی زیبا از محصول همراه با عکسی دارد که در آن مشتری در حال استفاده از محصول است. خصوصیات محصول به راحتی در بالای صفحه توضیح داده شده و تمام داده های مربوط نیز وارد شده است. نشان دادن این برگه به هر مشتری می تواند بسیار جالب باشد.
  • Lightology light fixtures: این سایت واضح ترین روش فعالیت در وب را داشته و طراحی آن بسیار جالب است. قیمت ها طوری تنظیم شده اند که شما می توانید به راحتی آنها را مقایسه کرده و محصول دلخواه خود را پیدا کنید.
  • Sugatsune hardware: اطلاعاتی دقیق و واضح همراه با عکس های جالب از محصول های متفاوت به شما اجازه می دهد به راحتی محصولی را پیدا کنید که دقیقا به دنبال آن بوده و خصوصیات آن را پرینت بگیرید. این کار آنقدر راحت است که به سرعت می توانید محصول دلخواه را خریداری کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag