Skip links

۳ نکته ارزان در بازاریابی مقاله ای

جیسون پوتاش کارشناس و مخترع نرم افزار و دوره آموزشی در زمینه بازاریابی از طریق مقالات، بازاریابی مقاله ای را به درخت فرسوده شکوهمندی با هزاران شاخ و برگ تشبیه می کند که نور خورشید را برای تغذیه تنه و ریشه های خود جمع آوری می کند. مقاله های شما هم این توانایی را دارند که همانند یک خورشید یا یک منبع تغذیه کننده باشند؛

چون یک مقاله به تنهایی می تواند از طریق خبرنامه، مجله الکترونیک، دفتر راهنما یا انجمن های اینترنتی خوانده شود و خودبه خود به طور گسترده ای همانند یک ویروس، بین میلیون ها نفر نفوذ کند.ارائه مقاله به وب سایت ها، مجلات الکترونیکی و دیگر جایگاه های تبادل نظر اینترنتی یا فروم ها تقریباً از زمانی که اینترنت تبدیل به یک جامعه پر رونق تجاری شد، درآمدی را برای تجارت های کوچک ایجاد کرده است.
امروزه راه های مختلف زیادی برای بالا بردن تعداد بازدید از یک وب سایت وجود دارد. متأسفانه اغلب این راه ها هزینه بسیار زیادی دارند. اگر به تازگی با اینترنت آشنا شده اید و یا اطلاعات فنی کافی در زمینه این متدهای گران قیمت ندارید، مجبور خواهید بود که صدها هزار تومان هزینه کنید!
اما ارائه مقاله راهی برای بالا بردن تعداد بازدید از سایت خود می باشد ، که علاوه بر کارآیی بالا، کاملاً رایگان است.

article_image_one_103.jpg

دلیل اثربخشی بازاریابی مقاله ای

زمانی که مقاله ای با کیفیت بالا را به یک وب سایت ارائه می کنید تا نیازهای مشتریان بالقوه را تأمین کند معمولاً این مقاله، “منتشر” می شود و یا به خبرنامه سایت، وبلاگ یا دیگر وسایل ارتباطی معمولی اضافه می شود. با استفاده از این روش، مقاله ها به ندرت چاپ می شوند. خوشبختانه انتشار مقاله به صورت آنلاین بسیار سریع تر از انتشار از طریق چاپ می باشد و روشی تقریباً فوری است.

البته بازاریابی مقاله ای به جز مطلع ساختن خوانندگان از تخصص شما، مزیت های قابل توجه دیگری هم دارد که اساسی ترین آنها این است که موجب ارتقاء جایگاه شما در موتورهای جستجو می شود. به این صورت که موتورهای جستجو، کیفیت و ارتباط وب سایت شما را براساس تعداد وب سایت های دیگر که با وب سایت شما لینک شده است تعیین می کنند. این امر شبیه به سیستم رأی گیری است. اگر صرفاً به جای داشتن پنج رأی (به این صورت است که اگر پنج وب سایت دیگر نظر مثبتی نسبت به شما داشته باشند و در سایت خود در مورد شما صحبت کنند) ۳۰۰ رأی داشته باشید (۳۰۰ وب سایت دیگر به سایت شما لینک شده است چون آنها مقاله شما را در صفحه خبر نامه ثبت کرده اند) جایگاه شما در موتورهای جستجو ناگهان ترقی خواهد کرد. هرگاه کسی محصولات و خدماتی را درحرفه و زمینه تخصصی شما جستجو کند وب سایت شما بالاتر از دیگر رقبا که بازاریابی مقاله ای را انجام نداده اند نمایان خواهد شد.

برای بالا بردن چشمگیر تعداد بازدید با استفاده از مقالات، مراحل زیر را دنبال کنید

۱- تعیین اهداف خود

وقتی که صاحبان تجارت های کوچک می خواهند بلافاصله بازاریابی مقاله ای را به فروش محصول تبدیل کنند، می توانند به راحتی لیست وسیعی را برای فروش های آتی به وجود آورند.
اگر هنوز محصولی برای فروش ندارید باز هم می توانید به وسیله ایجاد یک لیست و پیشنهاد خدمات مشاوره ای، یک سری حق اشتراک بر اساس تخصص تان یا نتیجه دانش دیگران و از طریق بازاریابی مقاله ای ارائه کنید.می توان گفت که بازاریابی مقاله ای بدون توجه به شیوه کسب و کار شما ، حتی اگر به صرف ایجاد علاقه برای عضویت در یک گروه یا کلوپ سرگرمی (به صورت آنلاین یا آفلاین) باشد، باز هم نتیجه بخش است.

۲-ساخت وب سایتی که محصول یا خدمات شما را به فروش برساند

بهترین کاربرد بازاریابی مقاله ای جذب مشتریان بالقوه به وب سایت خود برای کسب اطلاعات بیشتر است که این اطلاعات به صورت یک گزارش رایگان، یک دوره آموزشی کوتاه مدت، یک صفحه اطلاعات، یک فهرست یا دیگر موارد رایگان، خواننده مقالات را به خریدار تبدیل می کند. بازاریابی مقاله ای یک روش دو مرحله ای کلاسیک است.اما شما بایستی بازاریابی مقاله ای و اطلاعات رایگان را در کنار عبارات جذاب و متقاعدکننده فروش در یک وب سایت قرار دهید که خوانندگان را برای خرید متقاعد کند. لینک صفحات فروش خود را در صفحات اطلاعات رایگان خود قرار دهید که خوانندگان بتوانند بر روی آن کلیک کنند و خرید خود را انجام دهند.به این صورت است که در نهایت، مقالات تبدیل به درآمد می شوند.

۳- یک لیست کوتاه از عناوین مورد نظرتان، تهیه کنید

اگر بیش از چند ماه است که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، توانایی این را دارید که در حرفه خود متخصص باشید. در واقع بیشتر از چیزی که تصورش را می کنید می دانید!
برای شروع و توسعه مقاله های تخصصی تان، به مشتریان و مراجعین خود به خوبی توجه کنید.
 چالش ها، فرصت ها و علایق آنها چیست؟
 چه مسائل و مشکلاتی باعث اضطراب و نگرانی های آنها می شود؟
 به چه چیزهایی پاسخ می دهند؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag