Skip links

راه های افزایش سود وب سایت

از هر صد بازدید کننده از سایت در بهترین شرایط یک نفر خرید می کرد . یعنی ۹۹ درصد دیگر،از سایت خرید نمی کردند؟ طبق تحقیقاتی که بین بیش از ۱۶۰ وب سایت فروشگاه اینترنتی ایرانی انجام دادیم، به صورت میانگین نرخ تبدیل این سایت ها (افرادی که وارد سایت شده و خرید می کنند) بین ۰.۵ تا ۱ درصد بود، بنابراین تنها راه برای افزایش درآمد وب سایت افزایش ترافیک بود.

اما نکته مهم این است که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد، که مهم ترین آن ها ترافیک موثر،اطلاع رسانی مناسب به مخاطب، سیستم خرید آنلاین ساده و استفاده از سیستم حرفه ای بازاریابی ایمیلی و غیره است. امروزه شرکت هایی هستند که زمینه فعالیت آن ها پیاده سازی و بهینه سازی نرخ تبدیل سایت است تا فروش و سود وب سایت افزایش پیدا کند .

با افزایش ترافیک درآمد سایت افزایش پیدا می کند ولی با افزایش نرخ تبدیل سایت سود وب سایت افزایش پیدا می کند. به این مثال ساده توجه کنید: فرض کنید محصولی الکترونیکی در سایت داریم که قیمت آن ۷۰۰۰ تومان است. اگر بخواهیم ۱۰۰ کاربر را از طریق تبلیغات کلیکی وارد سایت کنیم، باید ۶۰۰۰تومان هزینه کنیم. بنابراین با نرخ تبدیل ۱% سود ما ۱۰۰۰ تومان خواهد بود، و اگر بخواهیم در ماه یک میلیون تومان درآمد داشته باشیم باید ۱۰۰۰۰۰ کاربر را وارد سایت کنیم. اما اگر سایت خودمان را بهینه تر کنیم و نرخ تبدیل سایت را به ۲% ارتقاء بدهیم از هر ۱۰۰ کاربر ۲ نفر خرید می کنند و فروش ما ۱۴۰۰۰تومان است ولی هنوز هزینه تبلیغات ما همان ۶۰۰۰ تومان است بنابراین سود ما ۸۰۰۰ تومان خواهد بود و این بار برای درآمد یک میلیون تومان کافی ست۱۲۵۰۰ نفر را وارد سایت کنیم. همان طور که مشاهده می کنید با افزایش نرخ تبدیل ۱ به ۲ درصد سود ما ۷۰۰% افزایش داشته است. اگر نرخ تبدیل ۳% را محاسبه کنید خواهید دید که چه میزان سود شما افزایش پیدا می کند و تعداد بازدید کننده کمتری را باید به سایت خود هدایت کنید. اما نکته مهم این است:

article_image_one_10.jpg

چگونه نرخ تبدیل سایت را افزایش دهیم؟

در اینترنت هیچ ابزاری وجود ندارد که با نصب آن در سایت خودتان به صورت خودکار نرخ تبدیل شما افزایش پیدا کند ولی شما می توانید با استفاده از گزارشات سیستم های آمار گیری و تحلیل سایت به عیب های اصلی سایت خودتان پی ببرید و با برطرف کردن و بهینه سازی سایت خود نرخ تبدیل سایت را افزایش دهید. بهترین روش برای افزایش نرخ تبدیل سایت استفاده از روش آزمایش و تحلیل است، کاری که ۹۹% وب سایت های اینترنتی انجام نمی دهند. در این روش ما برای هر کدام از صفحات فروش سایت ۲ یا چند صفحه متفاوت را صراحی و پیاده سازی می کنیم، و توسط نرم افزارهایی مانند گوگل آنالیز، رفتار کاربران در سایت را بررسی کنیم

ما تحلیل را در این موارد انجام می دهیم:

۱- ترافیک سایت

۲– قیمت

۳- عنوان های سایت

۴- محتوای صفحه فروش

۵- گارانتی

۶- نظرات مشتریان

۷- سیستم سفارش سایت

۸- ایمیل های ارسالی سایت

۹ گرافیک سایت .

اگر می خواهید نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید مقاله بعدی را مطالعه کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag