Skip links

۹ نکته برای جذب مشتری و افزایش فروش

آیا شما از رویکرد های خود برای جلب مشتریان مطمئن نیستید یا فکر می کنید پیام گیج کننده ای برای فروش به مشتریان ارسال می کنید ؟پیدا کردن مشتریان جدید برای خرید محصول یا خدمت بخش مهمی از فرآیند کلی فروش است. آیا شما محصول یا خدمت بسیار مناسبی در اختیار دارید و تاکنون موفق به جلب مشتری خوبی برای خرید آن نشده اید؟در این نوشتار راهکارهایی برای جذب مشتریان بیشتر به شما ارائه خواهد شد :

۱٫ مشتری خود را به طور کامل شناسایی کنید .

فکر می کنید چه کسانی احتمالا علاقه مند به خرید از شما هستند و بلافاصله به خرید اقدام می کنند ؟برای مشتریان یک نماد خلق کنید و سوالات زیر را بپرسید :

 چند ساله هستند ؟

• جنسیت آنها چیست؟

 آیا بچه د ارند ؟

 میزان درآمد شان چقد ر است؟

 میزان تحصیلات آنها چقد ر است؟

article_image_one_252.jpg

۲٫ فراموش نکنید مردم به دنبال خرید ارزش هستند .

مشتریان محصول نمی خرند، بلکه نتایج به دست آمده از محصول شما را خریداری می کنند. بنابراین یکی از مهم ترین اقدامات آن است که فرآیند فروش خود را شناسایی و استخراج کنید و آن را با تهیه فهرستی از منافع و ارزش هایی که مشتری با خرید محصول یا خدمت شما به د ست می آورد ، آغاز کنید .کمپین بازاریابی شرکت کوکاکولا با شعار «share a coke» یا «یک کوکا با دیگری سهیم شو!» یکی از نمونه های موفق توجه به ارزش است. در این کمپین شما می توانید برچسب کوکا را با نام شخص مورد نظر تهیه کنید و به او بدهید ! نوشیدن یک بطری کوکا که نام دوست شما روی آن درج شده، می تواند هر دو شما را بسیار خوشحال کند . جالب است بد انید همین روش موجب افزایش ۴ درصدی فروش شرکت کوکاکولا شده است.

۳٫ مساله مشتری را به طور دقیق تعریف کنید .

مشتری شما چه مساله ای دارد که شما می توانید به حل آن کمک کنید ؟ اگر مشتریان خود را به درستی بشناسید ، مطمئن باشید آنها برای حل مسائل خود به سراغ تان خواهند آمد .

  • گاهی مسائل روشن و آشکار هستند .
  • گاهی مسائل غیر واضح و نامشخص هستند .
  • گاهی نیز مساله ای برای مشتری وجود ند ارد . اگر مشتری نیاز یا مساله ای ند اشته باشد از شما خریدی نخواهد کرد .

۴٫ مزیت های رقابتی خود را توسعه د هید .

در بازاریابی و فروش تمایز مهم ترین اصل است. شما باید بتوانید به مشتریان خود نشان دهید که محصولات و خدماتی که ارائه می دهید چه تفاوت هایی دارد و مزیت های رقابتی آن نسبت به دیگر رقبا چیست.در بازار کاملا رقابتی امروز و با توجه به سطح آگاهی مشتریان، مهم ترین استراتژی تمرکز بر کیفیت است. برای مشتری امروزی اولویت اول کیفیت و پس از آن قیمت است. البته نباید فراموش کنید مزیت رقابتی برای مشتری تنها به کیفیت و قیمت ختم نمی شود .بلکه مشتری به عواملی چون دسترسی آسان، خدمات پس از فروش و موارد مهم دیگری نیز می اندیشد .

۵٫ از شبکه های اجتماعی به نفع خود استفاد ه کنید .

این روزها روش های متنوعی برای معرفی محصولات و خد مات وجود د ارد . البته مهم ترین موضوع آن است که اغلب این روش ها رایگان هستند . شما می توانید از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، تلگرام، وایبر، اینستاگرام و حتی یک وبلاگ ساد ه کاملا به نفع خود استفاده کنید و از طریق این کانال ها، بیش از هر زمان دیگری به افراد دسترسی و با آنها ارتباط داشته باشید .

۶٫ قیمت گذاری خود را به طور مناسب انجام د هید .

برای اینکه بتوانید بهترین قیمت را به مشتری ارائه د هید ، در مورد رقبای خود تحقیقات بازار انجام د هید . فراموش نکنید قیمت ارائه شده به مشتری باید معادل «ارزشی» باشد که وی درک می کند . شما تنها در صورتی می توانید قیمتی بالاتر به مشتری ارائه کنید که محصول یا خدمت شما برتری قابل توجهی نسبت به رقبا د اشته باشد .

۷٫ تکنیک های مذاکره اثربخش را یاد بگیرید .

مذاکره کنندگان حرفه ای معمولا در رسیدن به راه حل و توافقی که برای طرفین مذاکره به رضایت منجر شود ، مهارت دارند . آنها برای رسیدن به وضعیتی که اصطلاحا «برد – برد » نامیده می شود تلاش می کنند که در نهایت رضایت هر دو طرف مذاکره را در پی دارد . معمولا بهترین مذاکره کنندگان سه کیفیت رفتاری مهم د ارند :

  • سوالات خوب می پرسند و د قیقا همان چیزی را پیدا می کنند که مشتری به آن نیاز د ارد .
  • بسیار صبور هستند .
  • مذاکره کنندگان همیشه با آماد گی کامل وارد مذاکره می شوند .

۸٫ برای حفظ و نگهداری مشتریان قبلی وقت بگذارید .

مشتری که یک بار از شما خرید کرده، همیشه این پتانسیل را دارد که مشتری دائمی شما باشد . این ارتباط تنها با خلق اعتماد و ارائه ارزش به مشتری پایدار خواهد ماند .

۹. برای مشتریان بالقوه خود شرایطی برای تجربه رایگان ایجاد کنید .

بسیاری از مشتریان بالقوه چنانچه فرصتی برای تجربه محصول یا خدمت شما داشته باشند ، تبدیل به مشتری همیشگی خواهند شد . بنابراین با ایجاد کمپین های بازاریابی امکان تجربه رایگان برای آنها فراهم کنید یا با ویدئویی کوتاه از این تجربه، مشتریان را به سمت خود جذب کنید .فراموش نکنید حرفه فروش در زمان فعلی سریع تر از همیشه د ر حال حرکت است و در یک چشم بر هم زدن محصول یا خدمتی مشابه توسط رقبای شما ایجاد و به بازار عرضه می شود و تا به خود بیایید از قافله عقب مانده اید . بنابراین مهم است بدانید که فرصتی برای آزمون و خطا ند ارید .

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag