Skip links

۵ نکته برای غلبه بر ترس از فروش

هرچند که یک فروشنده خوب بودن یکی از اصلی ترین فاکتور ها برای موفقیت یک کسب وکار است، خیلی از مردم هستند که احساس خوبی نسبت به کار فروش ندارند. شما مدیر مالک یک کسب وکار هستید و از فروش متنفرید؟ فقط این را می گویم که شما تنها نیستید. توجه داشته باشید که همواره عامل ترس، ناشناخته های موجود در ذهن ماست و در حقیقت یک پاسخ روانی به یک تهدید درک شده می باشد.

شما با ایجاد یک فرایند مشخص برای فروش و پیروی از مجموعه ای مراحل ساده که موجب بالا رفتن اعتمادبه نفس شما در مهارت های خودتان می شود، می توانید این ترس را کنار بگذارید. در این مطلب پنج مرحله را به شما پیشنهاد می دهیم که مالکان کسب وکار می توانند برای به حداقل رساندن ترس خود از فروش از آن پیروی کنند:

۱- قبول کنید که فروش یک علم است:

برخلاف چیزی که پیش ازاین ممکن است شنیده باشید، فروش بیشتر از آنکه یک هنر باشد، یک علم است. چراکه برخورد کردن و وارد شدن به یک فرایند فروش با استفاده از محاسبات ریاضی، اعداد و فرمول ها به صورت حساب شده و عملی ممکن می باشد. باتجربه ترین فروشندگان در شرکت های بزرگ همیشه می گویند که فروش به نوعی بازی با اعداد است، به عبارتی فعالیتی است که بر پیگیری هر مرحله از فروش و نظارت داشتن بر نتایج تا کسب یک فرمول برای موفقیت ادامه دارد. تمام اینها به این معنی است که آموزش و تربیت یک مدیر و مالک کسب وکار برای تبدیل شدن به فروشنده موفق کاری است ممکن و قابل اجرا.

article_image_one_541.jpg

۲- دانسته های ناخودآگاه قبلی را غیرفعال کنید:

زمانی که نوبت به فروش می رسد، بسیاری از اعمال و رفتاری که در دوره ها و فرایندهای قبلی فراگرفته اید، اثری عکس بر رفتار شما دارند، بنابراین به منظور موفقیت در عرصه فروش شما نیاز به برنامه ریزی مجدد ذهن و ادراک خود برای مشخص کردن موارد قابل قبول و غیر قبول دارید. مواردی از قبیل اینکه “هرگز با غریبه ها صحبت نکن” یا “هرگز در رابطه با پول صحبت نکن” که پیش از در کودکی فراگرفته اید، ممکن است در ناخودآگاه ذهن شما باقی مانده باشد و در این فرایند برای شما ایجاد اختلال کند، بنابراین برای تغییر دادن آن ها نیاز به تلاش زیادی برای تغییر دادن آن ها دارید.

۳- بر اساس چشم انداز ذهنی خود عمل نکنید:

پیش از تماس تلفنی برای فروش ۵ نوع اطلاعات مختلف که نیاز به دست آوردن در مورد طرف مقابل دارید را بر روی کاغذ یادداشت نمایید تا پس از خاتمه صحبت قادر به ارزیابی عملکرد خود در صحبت باشید. زمانی که به صورت رودررو با مشتری خود روبرو می شوید ممکن است تصور کنید که ایجاد کردن یک موضوع جدید برای صحبت کردن در مورد آن و استفاده از آن برای نگاه داشتن مشتری در فرایند مذاکره و صحبت کار خوب و مناسبی باشد. هرگز دچار این اشتباه نشوید. صحبت خود را در این جلسه با بدست آوردن اطلاعاتی در موردنیاز ها و خواسته مشتری و طرف مذاکره خود آغاز کنید و از آن ها برای هدایت جلسه استفاده کنید. علاقه نشان دادن به خواسته های مشتری باعث می شود تا وی احساس راحتی کند و در این صورت احتمال خرید کردن وی از کسی که با وی راحت تر است بیشتر می شود. در این صورت می بینید که طرف مقابل شما هم درنتیجه این آسودگی خیال آمادگی بیشتری برای قرار دادن اطلاعات در اختیار شما دارد. علاوه بر تمامی این موارد همیشه باید نسبت به محصول خود اطمینان و تخصص داشته باشید. شاید یک فروشنده ذاتی نشوید، اما به خوبی می دانید که در حال فروش چه چیزی هستید.

۴- سعی کنید ازنظر احساسی کم نیاورید:

بدون در اختیار داشتن یک فرایند معین و تدوین شده در رابطه با فروش احتمال غلبه خستگی بر شما در طی یک مکالمه تلفنی برای فروش بسیار زیاد و تنها نتیجه این موضوع می تواند افزایش حالت عصبی و ترس شما باشد. سعی کنید باکسی به خوبی او را می شناسید و می تواند نسبت به عملکرد شما بازخورد خوبی در اختیار شما قرار دهد، تمرین داشته باشید و در طی این تمرین اشکالات خود را رفع کنید. هرقدر بیشتر با صحبت هایی که قصد مطرح کردن آن ها رادارید و شیوه بیان آن ها و همچنین اطلاعاتی که می خواهید ارائه دهید آشنایی بیشتری داشته باشید، میزان تسلط و اعتماد شما بیشتر می شود. همواره سعی کنید قبل از شروع جلسه یک پایان و نتیجه مثبت و خوب را برای خود تصور کنید. این تصور شما بسیار تأثیرگذار است و اگر به خوبی قادر به تصور نتیجه ای مثبت برای آن باشید، احتمال موفقیت شما در آن بسیار افزایش پیدا می کند.

۵- نتیجه گیری:

زمانی که مجموعه ای از مراحل و روش ها برای فروش رسیدید و فرایندی را تعیین کردید، خودتان متوجه می شوید که رفته رفته شاهد تغییر رفتار در خود می شوید و ترسی که پیش ازاین موجب فلج شدن شما در زمان مذاکره برای فروش می شد، تبدیل به یک نیروی حرکتی برای هدایت شما می شود.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag