پرش لینک ها

۶ نکته برای آموزش مناسب کارمندان

آموزش مانند غذا خوردن یک فرآیند مستمر است. شما نمی توانید در یک روز هفت بار غذا بخورید و بعد برای چند ماه آینده چیزی نخورید! آموزش کارمندان جدید در یک کسب وکار کوچک، ایجاد فرآیندهای آموزش در محل کار و داشتن کارمندان کاملا آموزش دیده، باعث سودآوری بیشتر و تکمیل اهداف موردنظر شرکت می شود. آموزش مناسب نیاز به توجه و بررسی مداوم بر تمام فعالیت های شرکت دارد؛

فعالیت هایی که انتظار می رود زمان بسیار طولانی ادامه داشته باشند. اگر می خواهید کسب وکار کوچک شما موفق باشد، رعایت این نکات برای آموزش کارمندان ضروری است:

۱- استفاده از کارمندان خوب به عنوان مربی

یکی از نقاط قوت کسب وکار کوچک این است که شما می توانید جلسات آموزش را با تعداد کارمندان کمتری شروع کنید. به همان اندازه که در طول مسیر موفقیت هایی را کسب می کنید و کسب و کارتان رونق می گیرد، به همان میزان هم نیاز به افزایش آموزش افراد به خوبی نمایان می شود. برای انجام این کار از مربیان حرفه ای که در شرکت شما هستند، استفاده کنید. اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید، منابع با ارزشی از افراد با استعداد را پیدا می کنید که می توانند دانش خود را با همکارانشان به اشتراک بگذارند.

article_image_one_538.jpg

۲- سنجش پیشرفت برای ارائه اهداف آموزشی بعدی

هر جنبه از کسب وکار شما اعم از برگزاری جلسات هفتگی تا تعامل با مشتریان نیاز به برنامه ریزی دارد. این به معنی تعیین اهداف آموزشی است و هر کارآفرینی به این موضوع آگاه است که اگر در هر مقطعی میزان پیشرفت اندازه گیری نشود، نمی توان هدفی برای آموزش های بعدی تعیین کرد. زمانی را هم برای دیدار با کارمندان خود بگذارید و با آنها در مورد هدف هایی که در نظر دارید گفت وگو کنید، سپس برنامه ای را برای سنجش آنها مطرح کنید. به عنوان مثال، برای شناسایی شکاف ها و نواقص موجود، بازدیدی از سطح عملکرد کارمندان در دوره های سه ماهه انجام دهید. این به شما کمک می کند تا متوجه شوید در کدام قسمت ها موفق بوده اید و در کدام قسمت ها نیاز به آموزش بیشتری است.

۳- تشخیص تفاوت نسل ها

نیروهای کاری متشکل از نسل های مختلف، دارای بینش و ایده های مختلفی هستند که به دلیل تنوع گروه های سنی پدید آمده است. این موضوع می تواند شکافی در آموزش ایجاد کند. توجه به تفاوت در روش یادگیری برخی از کارمندان بسیار مهم است. از این رو آموزش افراد به طور اختصاصی به کم کردن این شکاف ها کمک می کند.

۴- تشویق کارمندان به یادگیری

بهترین کارمندی که در هر کسب وکار کوچکی می توانید بیابید، فرد باانگیزه و مشتاق به یادگیری است. اگر کارمندان یادگیری را دوست داشته باشند، آموزش با سرعت مناسب انجام خواهد شد. از سوی دیگر، کارمندانی که علاقه ای به یادگیری ندارند، جلسات آموزشی را به یک کابوس تشبیه می کنند. اگر می خواهید آموزش موفقی داشته باشید باید افراد باانگیزه و علاقه مند به یاد گیری را تشویق کنید. یکی از بهترین راه های تشویق این افراد، شناسایی منافع آنها است. اگر شما منافع کارمندتان را در آموزش در نظر بگیرید، این موضوع در جلب توجه و حفظ بهتر اطلاعات به آنها کمک خواهد کرد.

۵- شرکت در سمینارها

برگزاری سمینارهای آموزشی سالانه مرتبط با زمینه های موردنیاز کسب و کارتان، شرکت را در طول مسیر به روز نگه می دارد. اگر شرکت کوچکی دارید، حتما دریافته اید که برگزاری حداقل یکی از این سمینارها در هر سال برای همه افراد مفید و با ارزش است. در یک شرکت بزرگ تر، اعزام نمایندگانی در قالب گروه کوچکی از افراد مورد اعتماد برای معرفی کسب وکارتان و همچنین تهیه گزارش از آنچه این گروه به کارمندانتان آموزش داده اند، بسیار قابل توجه است. اگرچه ممکن است هزینه حضور در چنین سمینارهایی بالا باشد، اما شما به زودی متوجه خواهید شد در ازای آن کارمندان آموزش دیده با کیفیت بالا به شرکت شما برگردانده شده اند.

۶- استفاده از دوره های آموزشی آنلاین

دوره های آموزشی آنلاین می تواند فرآیند کسب موفقیت در کسب وکارتان را آسان کند. شما همیشه مسوول توضیح اهداف و سیاست های حال و آینده شرکت خواهید بود، اما می توانید با استفاده از برنامه های آنلاین به افراد مجموعه خود بسیاری از مهارت های اساسی دیگر را آموزش دهید.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag