Skip links

۵ نکته برای کارایی بیشتر کارکنان

اگر می خواهید کارکنانتان کارایی بیشتری داشته باشند به آن ها بگویید خیلی در دفتر حضور نداشته باشند. این نتیجه نگران کننده یک نظرسنجی جدید توسط FlexJobs است، یک سرویس آنلاین برای حرفه ای هایی که به دنبال شغل های انعطاف پذیر یا دورکاری هستند. از ۲۶۰۰ نفری که به نظرسنجی پاسخ دادند، فقط ۲۴ درصد اعلام کردند که در دفترکار و درحین ساعت های کاری کارهایشان را به نحو احسن انجام می دهند.

۵۰ درصد گفتند که بهترین بازده را در خانه دارند، ۱۲ درصد کافی شاپ، کتابخانه، یا مکان های عمومی دیگر را به دفترکار ترجیح می دادند، و ۱۴ درصد گفتند می توانند در دفترکار کارایی داشته باشند – اما فقط وقتی که ساعت کاری تمام شده، و همه رفته اند. چرا دفترکار انقدر برای کارکردن نامناسب است؟ پاسخ های نظرسنجی بیان می کند، وقفه هایی که همکاران ایجاد می‎ کنند، محیطی که باعث حواس پرتی می شود، سیاست های دفترکار، فضای کاری نه چندان راحت، و استرس رفت و آمد. و این دلایل کم اهمیت نیستند. سی درصد از پاسخ دهنده ها گفتند حاضر بودند ۱۰ تا ۲۰ درصد حقوق خود را با گزینه های کاری خارج از دفترکار معاوضه کنند، و ۴۲ درصد حاضر بودن حتی پول پرداخت کنند.

سارا ساتنفل سرمایه گذار FlexJobs می گوید: اگر شما کارفرما هستید، این باید برای شما زنگ خطر باشد. ” وقتی شرکت‎ ها از کارمندها می شنوند یک روز کاری معمولی در دفترکار بهترین زمان و مکان برای بازدهی بالا درمورد پروژه های کاری نیست، باید به شدت احساس خطر کنند”. او بیان می کند “شرکت ها باید یک قدم به عقب برگردند و ارزیابی کنند آیا فضای کاریشان بازده را تقویت می کند یا تضعیف می کند.” و می پرسد: “چرا باید به صورت اختیاری از افراد بخواهید تا جایی کار کنند که بازدهی آن ها را کمتر می کند؟”

article_image_one_542.jpg

یک جواب ساده وجود دارد : نباید این کار را بکنید، حداقل نه همیشه. اگر نتایج این نظرسنجی برای شما نگران کننده است (و باید باشد)، برداشتن بعضی از این قدم های را بررسی کنید:

۱- ایجاد شرایط دورکاری

مجوز دادن به کارمندان برای کارکردن خارج از دفترکار، تفکر بیشتر و روسایی با مهارت های بهتری نسبت به روش های قدیمی مانند “مدیریت به روش مستقیم” می طلبد. اما، همانطور که نظرسنجی FlexJobs پیشنهاد می دهد، به زحمتش می ارزد. اگه اجازه نمی دهید کارکنان در خانه کار کنند، حداقل چند کارمند قابل اعتماد برای مدتی هفته ای یک بار در خانه کار کنند. این کار به شما این امکان را می دهد تا خودتان ارزیابی کنید این کار به چه صورت روی بازده کاری اثر می گذارد.

۲- برای کارکنانی که باید روی پروژه ای تمرکز داشته باشند، فضای کار بدون مزاحمت ایجاد کنید

با وجود این حقیقت که ۷۶ درصد از افراد پاسخ دهنده به نظرسنجی به ایجاد وقفه توسط همکاران اشاره کرده اند، و ۷۴ درصد پرت شدن حواس را عامل از بین برنده تمرکز دانسته اند، در مورد داشتن چنین فضایی جای سوال باقی نمی ماند. سالن کنفرانس، کتابخانه، دفترهای بدون استفاده، یا فضاهای دیگری را درنظر بگیرید که کارمندان بتوانند از آن به عنوان جایی برای تمرکز استفاده کنند.

۳- درمورد دفترکارهای پلان آزاد تجدید نظر کنید

می دانم که این دفترکارها محبوب و جالب هستند. و دفترهای اتاقکی از قرن بیستم وجود داشته اند. اما متخصصان علوم اعصاب می گویند سروصدا و عواملی که باعث حواس پرتی می شوند، تمرکز، دقت، و حتی عملکرد مغز را از بین می برد. به نظر من هم کارکردن در دفترکارهای پلان آزاد، یا اتاق خبر روزنامه چنین اثری دارند.

۴- دنبال راه های باشید که از رفت و آمد جلوگیری کنید

دلایل زیادی برای نفرت از رانندگی در ساعت های شلوغی وجود دارد. آسیب زدن به محیط زیست، افزایش استرس افراد حتی قبل از اینکه به محل کار برسند، و شاید بدتر از همه، تلف شدن یک ساعت از زمانی که می تواند مورد استفاده بهتری قرار بگیرد. پس به خودتان و کارمندانتان اجازه دهید از این رفت و آمدها اجتناب کنند. ساعت های دفتر را تنظیم کنید، از چهار روز کاری با زمان کاری بیشتر برای حذف کردن یک روز رفت و آمد استفاده کنید، اجازه دهید کارمندان بخشی از روز یا هفته را در منزل کار کنند، یا از دفترهای کاری مشترک نزدیک منزلشان استفاده کنند.

۵- دفترکار را سالم تر کنید

۸۰ درصد از پاسخ دهنده ها به نظرسنجی معتقد بودند کار کردن دور از دفتر کار برای سلامتیشان بهتر است، و ۲۹ درصد گفتند ورزش کرردن یکی از دلایل مهمی است که ترجیح می دهند در خانه کار کنند. با درنظر گرفتن این نتایج، چه به کارمندان اجازه دورکاری می دهید چه نه، بهتر است دفترکار را به محیطی مناسب برای سلامت تبدیل کنید. ارائه میان وعده های سالم وایجاد بوفه آبمیوه های طبیعی، کلاس های یوگا، یا رقابت های ورزشی، نصب تجهیزات ورزشی یا حق عضویت رایگان یا با تخفیف در یکی از باشگاه های ورزشی اطراف می توانند به سالم کردن محیط کار کمک کنند. همچنین ارگونومی دفترکار هم بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید فضای کاری کارمندان حداکثر پشتیبانی از سلامت را داشته باشد. کارمندان شما نباید بین سرکار آمدن و داشتن احساسی عالی یکی را انتخاب کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag