Skip links

۴ ویژگی لازم شخصیتی یک گروه

داشتن یک تیم قوی که از کسب و کارتان پشتیبانی و حمایت می کند این اجازه را به شما خواهد داد تا با ترکیب قوت ها و استعدادهای همه ی افراد، بهتر و قوی تر باشید امّا صرفاً یک گروه از افراد تیم قوی ایجاد نمی کند. کسب و کارهای مستقل به دلیل اعضای تیم خود که در شرکت کار می کنند قوی هستند.

یک تیم قوی و حمایتی، نیازمند چندین نوع خصوصیت شخصیتی کلیدی است تا به حداکثر پتانسیل رشد و موفقیت دست پیدا کند. اگر شما به دنبال استخدام برای موقعیت های شغلی مدیریتی می باشید یا اجرای برخی استراتژی ها یا ایجاد تیم بزرگتر، مطمئن شوید که شما این چهار جز ضروری را در نظر گرفته اید:

۱- فرد رویاپرداز

هر تیمی نیازمند فردی بسیار خوش بین با رویاها و آرزوهای بزرگ برای شرکت خود می باشد. آنها به شما کمک خواهند کرد تا اهداف بلند مدّت جاه طلبانه (بلندپروازانه) داشته باشید و در زمانی که وضعیت دشوار و سخت است به مسیر خود ادامه دهید. بیشتر کارکنان ما عادت کرده اند تا فقط به وظایف روزانه یا هفتگی خود برای رسیدن به اهداف ماهانه یا فصلی تمرکز داشته باشند. برای روحیه کارکنان فوق العاده خواهد بود تا رویاهای بزرگ و آینده ای روشن برای شرکت خود در نظر داشته باشند. چنین آرزوها و آرمان های مثبتی به وظایف روزانه معنای بیشتری می دهند و انرژی انگیزشی بالایی برای تیم شما فراهم می آورند. اگر شما مدیران یا موسسان رویایی و خوش مشرب در تیم خود ندارید، به دنبال یک رهبر تشویق کننده برای کامل کردن تلاش های تیم سازی خود باشید.

article_image_one_577.jpg

۲- عامل انجام دهنده

رویاهای بزرگ برای هر شرکتی ضروری هستند امّا به همان اندازه عامل انجام دهنده نیز مهم می باشد کسی که می تواند طرح های بزرگ را به برنامه های عملی مشخصی تبدیل کند. این عضو کامل کننده ی تیم شما، جلسات را برگزار خواهد کرد تا مطمئن شود که به همه ی نکات گفتگو و توافق برای پیگیری وظایف یا تکالیف خاص اشاره شده است. این شخص در حال حاضر ممکن است به عنوان مدیر پروژه در شرکت شما نقش ایفا کند، اگر چنین است حتماً آنها را برای فرصت های بزرگتر و نقش های کلیدی تر برای رشد کسب و کار خود در ذهن داشته باشید. از آنها کمک بگیرید تا چشم انداز شما را به یک برنامه عملی سالیانه تبدیل کنند.

۳- کارشناسِ داده

به طورکلی، همه ی کسب و کارهای کوچک باید بیشتر به سمت عملیات های داده محورحرکت کنند. اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما در مستقیم ترین و هموارترین مسیر قرار دارد. نقاط داده ای متفاوت زیادی وجود دارند که می توان خصوصاً در فضای دیجیتال ضبط کرد. امّا کدامیک برای شرکت شما اهمیت بیشتری دارد، اهداف یا صنعت شما؟ کارشناسِ داده بیشتر از یک کارشناس یا جمع آوری کننده ساده است. آنها داده ها را دوست دارند و ضعف ها و قوت های هر نقطه پیچیده را درک می کنند و آنها را به هم مرتبط می سازند. اگر شما در جستجوی یک کارشناسِ داده هستید به دنبال پس زمینه های علاقه و اشتیاق باشید نه فقط ریاضی. همچنین این روزها کارشناسِ داده بطور باورکردنی مسلط به فضای دیجیتال و نرم افزارهای ادراکی (هوشمند) می باشند. مهم نیست که شما در چه صنعتی هستید داده، کلید رشد شما است.

۴- فردی با لبخند دوستانه

مردم و مشتریان هنوز هم پایه و اساس بسیاری از کسب و کارها را تشکیل می دهند. لبخند دوستانه برای تحت تأثیر قراردادن افرادی که با آنها در کسب و کار خود تعامل یا همکاری دارید، ضروری است. ربات ها یا سیستم های خودکار هرگز قادر به کاهش تنش یا ایجاد یک رابطه دوستانه همانند لبخند دوستانه نخواهند بود. شما چه این شخص را به عنوان سخنگوی خود یا نماینده خدمات مشتریان یا شرکت کننده دائمی در جلسات بکار بگیرید، این عضو ضروری تیم به رشد کسب و کارتان از طریق تسلط یافتن به ارتباطات انسانی به شما کمک خواهد کرد . هیچ تیم سازی بدون لبخند دوستانه کامل نیست.

مهم نیست که شما کجا این اجزای کلیدی را پیدا می کنید، با یک آموزش مختصر و توجّه فردی شما می توانید اعضای تیم را به رهبران قدرتمندی برای شرکت خود تبدیل کنید. زمانی که این اعضا با هم جمع شوند قدرت و اثرات آنها در کسب و کار شما مبهوت کننده خواهد بود. چه نوع خصوصیات شخصیتی دیگری یافته اید که برای تیم سازی شرکت شما ضروری است؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag