Skip links

روش های نوین کسب درآمد

فروش مستقیم B2C یا (Business to Consumer) یک روند غیر قابل انکار در اینترنت است. جمعه سیاه (جمعه بعد از روز شکرگزاری که معمولا در اواخر ماه نوامبر قرار دارد و آن را شلوغ ترین روز فروش نامیده اند) اکنون یک رقیب دارد: دوشنبه مجازی (دوشنبه بعد از جمعه سیاه که در آن روز خریدهای آن لاین فراوانی انجام می شود) و در این میان دوشنبه مجازی برنده میدان است. (فروش بیشتری دارد).

مجله اسلیت مقاله ای از لدبتر نوشته در مورد شمار روزافزون فروشندگان از کار برکنار شده با عنوان «مرگ یک فروشنده». این کاستی نگران کننده در تعداد فروشندگان و چگونگی بروز آن، به توضیح درباره مشکلات اقتصادی آمریکا می کند.لدبتر می گوید هزاران فروشنده شغل خود را به دلیل وجود اینترنت از دست داده اند و گفته او نیز صحیح است. او این فروشندگان را «خرده فروش» نامید.

مردم به دلایلی مانند راحتی، قیمت و در دسترس بودن خرید آنلاین انجام می دهند. مردم آنلاین خرید می کنند تا مجبور به رانندگی تا مغازه ها و مراکز خرید و چانه زدن با فروشندگان نشوند. امروزه اقلامی مانند: کتاب، آلبوم های موسیقی، وسایل الکترونیکی، لوازم خانگی، کفش، لباس، تجهیزات پزشکی، مبلمان، و هدایایی از هر نوع، از شرکت های مختلفی در سراسر دنیا، توسط میلیون ها نفر و بدون دخالت هیچ فروشنده ای خریداری می شود. مردم روز به روز به خرید آنلاین بیشتر روی می آورند و این به معنی کاهش شغل های خرده فروشی ست. اما…آیا این واقعا بر اقتصاد تاثیر می گذارد؟ خیر!

article_image_one_340.jpg

فروش به طور کلی در حال افزایش است؛ بنابراین اقتصاد با یا بدون وجود فروشندگانی که در حال جایگزین شدن هستند تغییری نخواهد کرد (یا حتی بهتر نیز خواهد شد). می توان اسم این را «پیشرفت» نامید . و این علاقه به خرید آنلاین به وسیله اخباری که شرکت های آنلاین از قدرت سرویس دهی خود منتشر می کنند تشدید می شود. زاپوس دات کام (یک سایت فروش لباس و کفش) و آمازون نمونه های کلاسیک در این زمینه هستند. اکنون بعضی از شرکت ها هم فروش سنتی و هم فروش آنلاین دارند. اگر از مدیران اجرایی آن شرکت ها بپرسید که کدام نوع را ترجیح می دهند، من به شما می گویم که ترجیح آن ها با فروش آنلاین خواهد بود.

خرده فروش آنلاین می تواند یک محصول را ارزان تر از فروشنده سنتی بفروشد، زیرا به دلیل کمتر بودن یا عدم هزینه اجاره مکان و دستمزد فروشنده متحمل سربار کمتری نسبت به نوع سنتی مشابه خود است. این لزوما خبر بدی نیست. این فقط یک خبر است و بهتر است فروشندگان به آن توجه کنند. اقتصاد با نبود فروشندگان آسیبی نمی بیند. اکنون زمان این رسیده است که فروشندگان به مطالعه درباره بازار بپردازند و ببینند در کجا امکان استفاده از فرصتی بلندمدت را خواهند داشت. این فرصت های موجود را همراه با علاقه هایی که در زمینه های خاص دارند ترکیب کنند و تصمیم بگیرند که بهتر است چه کاری انجام دهند. اکنون زمان سپاسگزاری و شادی است -نه زمان گله کردن، دست پاچه یا پشیمان شدن. اکنون زمان این است که برای یک سال و حتی ده سال خود برنامه ریزی کنید.

شغل های مرتبط با فروش هرجایی که اقتصاد اقتضا کند رشد خواهد کرد. بهداشت و درمان درحال رشد است چرا که جامعه درحال پیر شدن است. می توانید از این جا شروع کنید. تکنولوژی گسترش خواهد یافت و شغل های خاصی برای فروش ایجاد خواهد کرد. نگاهی به پتانسیل های موجود در این زمینه بیندازید و اینترنت هم به دلیل رشد غیرقابل انکار خود، همه نوع شغلی به خصوص شغل های مربوط به فروش ایجاد خواهد کرد. افرادی که شغل شان را در فروش لباس از دست داده اند باید به کلمات جستجو شده رایج در گوگل برای به روز کردن اطلاعات خود دقت بیشتری کنند. گوگل یک شرکت نیست؛ بلکه یک جامعه و یک فرهنگ است.

آقای لدبتر در مقاله خود تنها به بخش خرده فروشی پرداخت و به بخش بزرگ تر توجهی نکرد. این درست است که تعدادی از شغل ها منسوخ خواهند شد اما در پی آن ده برابر شغل امکان ایجاد شدن پیدا خواهد کرد.نسخه اصلی ماجرای «مرگ یک فروشنده» در سال ۱۹۴۰ توسط آرتور میلر منتشر شد. داستان درباره یک پسر منفی نگر به نام ویلی بود که از تغییر دادن روش های خود متناسب با تغییرات جامعه امتناع می ورزید. او در نهایت شکست خورد و از دنیا رفت و به همین ترتیب اگر شما هم از اتفاقات دوروبرتان مطلع نباشید، همین اتفاق برای شما هم خواهد افتاد.
کسب و کار آنلاین هم یک انقلاب و هم یک تحول است. قاتل شغل نیست -بلکه اشتغال زاست و به شما و من به عنوان یک مشتری این امکان را می دهد که بدون مصرف ۳ دلار گازوئیل یا ناچار بودن برای پیدا کردن پارکینگ در روزهای تعطیل که کار مشکلیست تنها با کلیک کردن خرید مورد نظر خود را انجام دهید.

و بله، سنت ها همچنان وجود دارند؛ هنوز هستند کسانی که عاشق خرید کردن از مغازه ها هستند. کسانی که کتاب های بزرگ را به کتاب های الکترونیکی ترجیح می دهند و کسانی که دوست دارند قبل از خرید هرچیز، آن را لمس کنند. اما آن ها (و من) در حال پیر شدن هستیم.افراد زیر ۲۰ سال اینترنت را اولین منبع برای ارتباطات، خرید و دانلود کردن می دانند. به خرید آن لاین عادت کنید، فرصت های فروشی که ایجاد می شود درک کنید و از آن ها بهره مند شوید. اگر شما این کار را نکنید، به زودی دیگران از شما (به عنوان مشتری) چنین استفاده هایی خواهند برد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag