Skip links

ارتباط تجارت الکترونیک و محیط زیست

فراموش نکنید که هر فرد به تنهایی میتواند در ساختن محیط زیست آیندگان تاثیرگذار باشد… یکی از این فعالیت های فردی کوچک که روزانه می تواند تاثیر بسزایی در حفظ محیط زیست ما داشته باشد خرید محصولات مورد نیاز افراد است.

  • عموماً شما چه راهی را برای دستیابی به محصول مورد نظر خود انتخاب می کنید؟
  • تا به حال به تفاوت های خرید غیر حضوری و حضوری ، همچنین تأثیری که در کاهش آلودگی محیط زیست دارد فکر کرده اید؟
  • آیا تاکنون فکر کرده اید که با خرید اینترنتی چقدر سود نصیب شما خواهد شد؟
article_image_one_222.jpg

تغییر در محیط اطراف ما، الزاماً به معنی تغییری بزرگ و عظیم نیست! بلکه با کوچکترین حرکت، میتوانیم بر محیط اطراف تاثیر گذار باشیم.بر اساس یک نظرسنجی در یکی از کشورهای اروپایی، ۶۹ درصد از مصرف کنندگان بر این باورند که خرید آنلاین یکی از عوامل حفظ محیط زیست است.خرید کردن در شهرهای بزرگ و شلوغ یکی از فعالیت های است که وقت ، انرژی و هزینه زیادی را صرف می کند . ساکنین این شهرها مجبور هستند برای انجام یک خرید ساعت های طولانی را ، با صرف هزینه های زیاد ( هزینه حمل و نقل، بنزین و…) در بیرون از منزل و در هوای آلوده سپری کنند و در نهایت با خستگی به خانه باز گردند.
در کلان شهری مانند تهران که مشکلات آلودگی هوا و ترافیک مسئله انکار ناپذیری است، خرید کردن یکی از کارهای وقت گیر می باشد. در صورتی که با خرید اینترنتی لازم نیست، خریدار از منزل خارج شود و زمان طولانی را در ترافیک و هوای آلوده صرف کند. به آسانی می توان در منزل یا اداره، در هر نقطه از کشور کالای مورد نظر را سفارش داده و درب منزل تحویل گرفت.
علاوه بر این اگر بتوانیم از خرید اینترنتی استفاده کنیم و بهره ببریم در واقع می توان گفت:
از وسایل نقلیه استفاده نکرده ایم و این باعث تردد کمتر و تردد کمتر هم، منجر به آلودگی کمتر هوا خواهد شد.از این رو میتوان یک محیط سبز و سالمی ایجاد کرد که بستری شود برای آیندگان و جامعه ای که تنفس هوای پاک آن حق تمامی انسان هاست .

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag