Skip links

۱۲ نکته کلیدی در بازاریابی تلفنی

اگر به بازاریابی تلفنی می پردازید یا کارمندانی دارید که این کار را انجام می دهند، مطمئن شوید مراحل این ۱۲ نکته را رعایت می کنید. با رعایت این موارد فروش بسیار بیشتری خواهید داشت. بازاریابی تلفنی یکی از موارد بسیار مهم در موفقیت یک کسب و کار است.

۱٫ آیا قبل از تماس اطلاعات کافی درباره مخاطب جمع آوری کرده اید؟ شما می توانید به کمک اینترنت، رسانه های اجتماعی، کاتالوگ و بروشور یک شرکت یا … درباره مخاطب اطلاعات کافی کسب کنید.

۲٫ به محض تماس آیا می پرسید: الان فرصت مناسبی برای صحبت است یا خیر؟ هیچگاه نگذارید مخاطب بگوید کار دارم و بعدا تماس بگیرید. قبل از آن خودتان اجازه بگیرید. اگر مخاطب فرصت نداشت از او بپرسید چه زمانی برای تماس مناسب است.

۳٫ یخ شکنی انجام دهید. جملاتی بگویید تا نشان دهد شما مثل هزاران فروشنده دیگر نیستید که فقط به فکر فروش و سود خودشان هستند. شاید بهترین یخ شکنی دادن اطلاعات درباره طرف مقابل است. مثلا بگویید: دیروز سایتتان را نگاه می کردم و دیدم که …

article_image_one_406.jpg

۴٫ آیا به اندازه کافی معاینه می کنید؟ مشکل بسیاری از بازاریابان آن است که بدون کسب اطلاعات کافی به معرفی محصول یا خدمت می پردازند. منظور از معاینه پرسیدن سوالات مناسب و کافی است تا بتوان پیشنهاد مناسبی ارائه داد.

۵٫ آیا پس از معاینه جواب های مشتری را برای خودش تکرار می کنید؟ این کار باعث می شود مخاطب به شما اعتماد کند، چون مطمئن می شود دقیقا شرایطش را درک کرده اید.

۶٫ آیا قانون سه جمله را رعایت می کنید؟ تا حد ممکن سعی کنید هیچگاه بیشتر از سه جمله متوالی صحبت نکنید. پس از سه جمله حتما ادامه صحبت را به مشتری واگذار کنید. اگر مشتری چیزی نمی گوید یک سوال بپرسید. مثلا بگویید: آیا به توضیح بیشتری نیاز دارید یا ادامه بدهم

۷٫ آیا مرحله تجویز را به خوبی انجام می دهید؟ در مرحله تجویز باید به مشتری احتمالی چند گزینه پیشنهاد بدهیم. سعی کنید کمترین گزینه های ممکن را پیشنهاد بدهید و از گران ترین گزینه شروع کنید.

۸٫ اگر مشتری در خرید مصمم نیست، آیا پیشنهاد ویژه ای ارائه می دهید؟ به مشتری یک مزیت خاص بدهید که با یک محدودیت همراه است! مثلا بگویید: با این خرید یک هدیه هم می گیرید، به شرطی که تا چهارشنبه ساعت ۴ بعدازظهر خریدتان قطعی شود.

۹٫ آیا قبل از پایان زمان پیشنهاد ویژه این موضوع را به مشتری یادآوری می کنید؟ با رسانه ای مثل پیامک به مشتری یادآوری کنید که مهلت پیشنهاد ویژه شما در حال اتمام است.

۱۰٫ اگر مشتری تا پایان مهلت پیشنهاد ویژه خرید نکرد با او تماس بگیرید و بگویید از تمام کسانی که نمی خرند نظرسنجی می کنیم. دلیل نخریدن شما چه بود؟ برخی از افراد در این مرحله خرید می کنند. اگر هم نخریدند به شما کمک می کنند فروش های بعدی را بهتر انجام دهید.

۱۱٫ اگر مشتری خرید کرد، چند روز بعد برای تشکر با او تماس بگیرید. همچنین مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش رفته است و از خریدش راضی است.

۱۲٫ اگر مشتری خرید نکرد آیا با او تماس می گیرید تا دیگران را به شما معرفی کند؟ اغلب کسانی که نمی خرند مشکلشان نارضایتی از شما نیست. شاید آن ها به راحتی فرد یا افراد دیگری را به شما معرفی کنند که می توانند بازاریابی خود را بر آن ها متمرکز کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag