Skip links

کاربرد Conversions در آنالیز وب سایت

کاربرد Conversions در آنالیز وب سایت

Conversions
به این معنی می باشد که آیا کارهایی که مدنظر ما هست، کاربران در سایت ما انجام داده اند یا نه؟
همانطور که در بخش های قبلی توضیح داده شد بخش overview  آمار کلی را بیان می کند. 

Goal URLs
در این بخش می توانید Location هایی که Goal ها در آن ها ثبت شده است را مشاهده کنید. از این طریق می توانید ببینید کدام پست شما بهتر عمل کرده و این نوع پست ها را بیشتر در خود قرار دهید.

Reverse Goal Path
این بخش مسیری که یک کاربر طی کرده تا Goal را ثبت کند به صورت معکوس نمایش می دهد.

Funnel Visualization 
بخش های Funnel Visualization و Goal Flow بسته به اینکه برای Goal خود  Funnel تعریف کرده باشید و فقط در این صورت این ۲ مورد قابل استفاده کنید. 

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

این تصویر Funnel مربوط به یک فروشگاه اینترنتی می باشد که مراحل خرید را مرحله به مرحله نشان می دهد. خطوط سبز رنگ بیان کننده تعداد کاربرانی است که به مراحل بعدی رفته اند و خطوط قرمز رنگ همان Drop-offs یا میزان پرش کاربران بوده است . از طریق این بخش می توانیم صفحاتی که ریزش کاربران زیادی داشته را تشخیص داده و پس از بررسی آن را برطرف نمایید.

Goal Flow
در بخش Goal Flow نیز می توانید ببینید از چه Source هایی کاربران وارد سایت شما شده اند و اینکه از کل کاربرانی که وارد سایت شما شده اند چه میزان از Step1 به Step2 و در نهایت به Sales رسیده اند. در این مسیر ها  نباید بازگشت به مرحله های قبلی داشته باشیم و برای وب سایت های معمولی این موضوع یک مشکل است که چرا کاربران از Step2 به Step1 برگشت داشته اند. البته این موضوع نیز می تواند در برخی سایت ها با توجه به طراحی آن سایت طبیعی باشد. در این قسمت نیز باید میزان ریزش کاربران در مراحل مختلف را بررسی نموده و رفع نماییم.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

Ecommerce
یک قابلیت گوگل آنالیتیک می باشد که شما می توانید محصولات و قیمت خود را در گوگل آنالیتیک ثبت کنید و آمار جالبی هم می توانید از این بخش بدست آورید و می توانید آمار درآمد را در قسمت report داشته باشید که شاید در پروسه تولید قرار گیرد.

Multi-Channel Funnels
با ورود به این بخش ، نمودار Conversions را مشاهده خواهید کرد.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

در زیر نمودار عبارتی با نام Assisted Conversions وجود دارد که به این معنی می باشد که بعنوان مثال کاربری از مسیر ایمیل وارد سایت شما شده و سایت را ترک کرده سپس بعد از چند روز از طریق یک بنر وارد سایت شما شده و اکنون اگر Conversion انجام شود، ایمیل بعنوان Assisted Conversion و بنر Conversion محاسبه می شود. در واقع یک Assisted Conversion را می تواند یک Conversion کمکی در نظر گرفت.هم چنین از طریق نمودار دایره ای همپوشانی channel ها را می توانید مشاهده کنید.

Multi-Channel Funnel >Assisted Conversions 

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

در این نمودار به بررسی Assisted Conversions ها در channel های مختلف می پردازد. به عنوان مثال در channel email، ۱۷۰ تا Assisted Conversions و   ۴۳ تا Conversions . اگر شما در  قسمت channel در acquisition مراجعه کنید و مشاهده کنید که یک channel، Conversions  پایینی داشته باشد از این channel ناامید می شوید و تصمیم می گیرید که آن را حذف کنید در صورتی که همین channel در بخش  Multi-Channel Funnel همان طور که مشاهده می کنید Assisted Conversions بالایی دارد. در نتیجه می توان روی این channel بیشتر کار کرد.
در این قسمت  Assisted/last or direct conversion نیز دارای مقادیر است. اگر این عدد برابر با ۱ باشد به این معنی است که به همان اندازه که Assisted شده Goal هم ثبت شده، اگر پایین تر از ۱ باشد به این معنی است که بیشتر Directly وارد شدند و Conversion ثبت شده تا اینکه به صورت  Assisted باشد و اگر بالاتر از ۱ باشد به این معنی می باشد که بیشتر Assisted شده تا اینکه last or Direct Conversion شده باشد.
 Last or Direct Conversion  به این معنی است که آخرین Interaction کاربر محاسبه شده است.
مثلا اگر کاربری از طریق بنر وارد سایت شد و Conversion انجام داد، بنر بعنوان last or Direct Conversion کاربر محسوب شده و اگر قبلا از طریق ایمیل وارد شده باشد نیز ایمیل بعنوان Assisted Cinversion محاسبه می گردد.
برای ساخت یک channel جدید در این بخش از منوی بالایی جدول بر روی Channel Grouping کلیک کنید و جهت ایجاد نسخه ی کپی گزینه ی Copy MCF Channel Grouping template را انتخاب نمایید تا همان موارد قبلی به صورت پیشفرض بماند و موارد جدید را به آن ها اضافه کنیم.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

در صفحه ی Create or Edit Channel Grouping بر روی +Define a new Channel کلیک کنید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

ما در این مثال یک Channel برای تبلیغات ppc در Anetwork که در بخش های قبلی مثال زده شده ایجاد کنیم تا ببینیم تبلیغات ما چقدر Assisted Conversion داشته است.
بنابر این در قسمت Define Rules گزینه ی Ad content را بر روی Source قرار می دهیم و Contains را بر روی Anetwork تنظیم می کنیم و در آخر بر روی Done کلیک میکنیم .


Top Conversion Paths 
در این بخش می توانید مسیری که یک کاربر طی می کند تا برای سایت شما یک Conversion انجام دهد را نشان می دهد  حتی می توانید تعداد دفعات و مسیر ها را به صورت دقیق مشاهده کنید. این مراحل می تواند زیاد باشد بر این اساس که کاربران به راحتی به شما اعتماد کنند یا چندین بار و از طریق مختلف وارد وب سایت شما شوند.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

Time Lag
این بخش نشان می دهد که بعد از چند روز تا یک Conversion انجام شده باشد. چند درصد از کاربران در همان روز اول Conversion انجام داده اند و چند درصد پس از مثلا ۳ روز و … که این موضوع می تواند در برنامه های بلند مدت وب سایت شما موثر باشد.

Path Length
این مورد برای شما تشریح می کند که در چند مرحله یک Conversion صورت می گیرد. Funnel  هایی که در Top Convert Path دیدیم نشان داده بود کاربران چندین مرحله را طی کرده بوند تا Conversion انجام شده بود، در این قسمت نیز مشخص می باشند و کاربرانی که در همان دفعه ی اول Conversion ثبت کرده اند نیز مشخص می باشد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag