Skip links

فوتر در طراحی سایت – قرار دادن بخش فوتر (footer) در طراحی وب سایت (بخش دوم)

 اگر در فوتر چیز بخصوصی برای ترغیب او مثل لینک یک مقاله جالب یا یک خبر جدید داشته باشید فوتر سایت یکبار دیگر می تواند به عنوان آخرین تلاش برای جلب توجه کاربر به شما سرویس بدهد. بر خلاف نقشه سایت این روش لینک تمام صفحات موجود به کاربر را ارائه نمیدهد بلکه فقط چند گزینه منتخب برای جلب توجه بیشتر به او پیشنهاد میدهد.

۴- سازماندهی لینکها

اگر شما تعداد زیادی لینک در فوتر خود قرار داده ایدپس حتما مدل Sitemap را برای خود انتخاب کرده اید. بهترین کار این است که آنها را به بخشهای مربوط به هم و هر بخش را در یک ستون قرار دهید. نکته مهم در سازماندهی لینکها در فوتر منظم نگه داشتن آنهاست بطوریکه کاربران بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را بیابند.

۵- زیبا سازی و قرار دادن آیکن در فوتر در طراحی سایت

اگر فقط چند لینک اصلی برای ارائه دارید شما میتوانید فوتری زیبا در طراحی سایت خود داشته باشید.استفاده از آیکون های بزرگ با طرحهای جذاب،با استفاده از اصول اولیه طراحی مثل استفاده از فضای خالی و تغییر کنتراست میتواند نظر کاربر را به سایت جلب کند. این اصول را در فوتر در طراحی سایت خود پیاده سازی کنید.

۶- در تعامل بودن

اغلب افراد در زمان طراحی سایت یک لیست برای مطالب محبوب و همچنین بروزرسانی های اخیر در فوتر سایت خود دارند. بر خلاف دیگر گزینه ها این یک روش عالی برای پویا کردن سایت است بطوریکه پیشنهاداتی هم برای جلب توجه افرادی که به پایین صفحه میرسند ارائه میشود.

۷- قرار دادن لینکهای وابسته در فوتر

اگر نمی خواهید این لینکها را در سراسر محتویات مهمتر سایت خود پراکنده کنید بهترین مکان برای قرار دادن لینک هایی مثل شرایط و ضوابط، حق کپی رایت، لینکهای وابسته، شرکا، خدمات مرتبط و هر چیز دیگری که بطور غیر مستقیم مربوط به ترویج شرکت شماست داخل فوتر است. این لینک ها شاید مهمتر از محتویات اصلی داخل سایت شما نباشد اما برای سایت شما امری ضروری باشددر نتیجه آن را داخل فوتر قرار میدهیم.

۸- قرار دادن نوار جستجو در فوتر

برخی مواقع کاربر شما نمیتواند مطلب مورد نظر خود را پیدا کند در اینصورت فوتر یکی از مکان های مناسب برای قرار دادن نوار جستجو است. اینجا آخرین جایی است که بازدید کننده قبل از ترک کردن سایت به قصد جستجوی مطلب مورد نظر خود خواهد دید پس کمک کردن به او برای پیدا کردن موضوع مورد علاقه اش میتواند بسیار مهم باشد.
فوتر سایت شما به هیچ وجه نباید یک مکان خسته کننده و تکراری باشد بلکه میتواند محلی زیبا و پرکاربرد در خدمت ترویج هر چه بیشتر وب سایت شما،محصولات شما، صفحات اجتماعی شما و… باشد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag