Skip links

متا تگ در طراحی سایت – میزان استفاده از متا تگ در طراحی سایت

بعد از طراحی سایت و اجرای قالب سایت، بخش دیگری که باید به آن توجه کرد، سئوی سایت است

هر فرد یا اشخاصی  که اصول اولیه سئو را آموخته باشد و آشنایی ابتدایی از آن را  داشته باشد با این دو واژه مهم و کلیدی برخورد داشته و حتما شنیده است :متا تگ.

استفاده متا تگ در طراحی سایت ، بعد از اجرایی شدن سایت بسیار پر کاربر است.

بسیاری از سئوکاران معتقدند متا تگ بسیار موضوع مهمی است،‌در حالی که تعدادی دیگر استفاده از این دو واژه مهم را فراموش می کنند. در ادامه مقاله مطالبی در خصوص اهمیت استفاده از متا تگ و مواردی که لازم است در مورد آن بدانید را توضیح داده ایم.با توجه به روزهای آغازین کار سئو، بسیاری از رتبه های  که به هر وب سایت درموتورهای جستجو داده شده است به دلیل  فاکتورهای مهم وب سایت در خصوص بهینه سازی بوده و این عوامل در درجه اول شامل: متا تگ، تگ ها،سرفصل، چگالی کلمات کلیدی و … می باشد.
همانطور که موتورهای جستجو تکامل داشته اند، تاکید خود را از عوامل On-site بر روی عوامل Off-site منتقل کرده اند(همانند هاست) به همین دلیل استفاده از متا تگ ها زمان زیادی طول نکشید، اما مطمئناً هنوز نقش مهمی را ایفا می کنند.
متا تگ ها در طراحی سایت به سه نوع و دسته تبدیل شده اند: “تگ عنوان” – “تگ کلمات کلیدی “ – “تگ توضیحات” که دراین مقاله به صورت جداگانه به هر سه نوع دسته آن اشاره خواهیم کرد.

تگ عنوان 

تگ عنوان منظور دقیق متنی است که در بالای مرورگر (browser) اینترنت نمایش داده می شود( هر مرورگری مانند اکسپلورر-فایرفاکس-سافاری…) تگ عنوان بین این سه نوع تگ نام برده از مهمترین مورد محسوب می شود. بهترین مورد استفاده از تگ عنوان برای منعکس کردن کلمات کلیدی استفاده شده در صفحات به منظور رتبه بندی می باشد. این برچسب تگی است که به عنوان تیتر در نتایج موتورهای جستجو نشان داده می شود. بنابربن از تگ عنوان از کلمات کلیدی استفاده کنید.
حتما به این مورد توجه داشته باشید که موتورهای جستجو فقط عناوین اصلی خاص و جذاب را نمایش می دهند، پس سعی کنید برای حفظ و داشتن عنوان خود، کمتر از ٧ کلمه استفاده نمایید.

تگ کلمات کلیدی

تگ کلمات کلیدی کاملاً بی نیاز از توصیف است. این تگ برای منعکس کردن کلمات کلیدی که بهترین توصیف از محتوای صفحه می باشد استفاده می شود. بهترین تمرین برای وارد کردن کلمات کلیدی در این تگ، از روش اضافه کردن کلمات کلیدی با درجه اهمیت بیشتر، تا کم اهمیت ترین، به صورت کاملاً جدا شده توسط کاما می بشد. در این بحث در مورد تعداد کلمات کلیدی و بایدها و نبایدهای کاربرد در تگ کلمات کلیدیصحبت خواهد شد. اما بهترین شرایط استفاده کمتر از ۶ کلمه یا عبارت جدا شده توسط کاما در تگ می باشد.
از همه مهمتر، از بازتاب کلمات کلیدی انتخاب شده در محتوای هر صفحه اطمینان حاصل فرمایید.

تگ توضیحات 

متا تگ در طراحی سایت از ، آخرین متا تگ، تگ توضیحات می باشد. این تگ همان چیزی است که توضیحات زیر تگ عنوان شما در نتایج موتورهای جستجو دیده می شود و انعکاسی از تشریح محتوای مطالب می باشد.) هرچند برخی از موتورهای جستجو ترکیبی از این اطلاعات با مطالب و تگ های دیگر را نشان میدهند)
شما باید به این تگ ها به عنوان طعمه و یا فرصتی برای جلب توجه بازدیدکننده به صفحات وب سایت تان نگاه کنید. بنابراین سعی کنید تا حد ممکن این امر را امکان پذیر نمایید و در صورت امکان کلمات کلیدی را به کپی وب خود منتقل نمایید. اندازهء ایده آل برای این تگ ها بین ١۵ تا ٢۵ کلمه می باشد.
این متن خلاصه ای از متا تگ ها بود، همانطور که اشاره شد هر چند دیگر تاکیدی بر استفاده از متا تگ ها نیست؛ با این حال متا تگ ها در کیت ابزار وب مستر ها، ضروری ترین ابزار محسوب می شود. اطمینان حاصل فرمایید که برای هر یک از صفحات وب سایت خود متا تگ اختصاصی ایجاد نموده و از داشتن و به کار بردن خلاقیت در مورد چگونگی نوشتن کپی برای تگ توضیحات ، ترس نداشته باشید.

بعد از طراحی سایت و اجرای آن ، زمانی که اطلاعات وب سایت را کامل میکنیم  استفاده از متا تگ ها را فراموش نکنیم

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag