Skip links

۷ روند طراحی وب سایت که در سال ۲۰۱۴ خواهید دید | قسمت دوم

۷ روند طراحی وب سایت که در سال ۲۰۱۴ خواهید دیدنکته کلیدی در طراحی سایت به روز : استفاده از نوار کناری!

اگر مقاله قبلی را مطالعه کرده باشید (۷ روند طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۴ – قسمت اول ) میدانید که ۴ عنوان ذیل ذکر و شرح داده شد.

۱- کاهش استفاده از حالت استایل :hover در طراحی سایت

۲- jQuery سهم خود را از بازار طراحی سایت از دست خواهد داد.

۳- مرگ طراحی وب سایت مجزا برای تلفن های همراه

۴- بازگشت المان های غنی به طراحی سایت

و در این مطلب قصد داریم تا مطابق قول خود، ادامه مقاله “روند طراحی وب سایت که در سال ۲۰۱۴ خواهید دید” بپردازیم :

webdesign2014

۵- محتوا پادشاهی خود را از دست میدهد!

آنهایی که با الگوریتم های موتور جستجوی گوگل و آن ضرب المثل مشهورش آشنا هستند، میداند که تعبیر “محتوا پادشاه است” که اشاره به اولویت اول محتوا در وب سایت ها داشته است، رو به پایانی است! خیلی ساده است، کافی است نگاهی به طراحی وب سایت های این دو ساله داشته باشید، خواهید دید که طراحان سایت ها و معروف ترین سیستم های مدیریت محتوای دنیا، نه تنها اصول خود را مبتنی بر محتوای جدید منتشر شده در سایت ها نگذاشته اند، بلکه حتی سیستم های جدیدی برای بازتولید و تغییر محتوا در روش های مختلف نیز اضافه کرده اند.

شما خواهید دید که روش ارائه یک مطلب که ممکن است بارها در وب سایت های مختلف ارائه شده باشد، بسیار مهم تر از اصول هویتی مطلب خواهد بود. میتوان گفت که برند چیزی است که جایگزین محتوا شده است! شما میدانید که در بسیاری از موارد، ما به دنبال سایت هایی میرویم که میدانیم روش ارائه آنها، ظاهر و کارکرد وب سایت مورد نظر را می پسندیم و به قولی به آن اعتماد داریم. این موضوع بیش از پیش وظیفه طراحان وب سایت را سخت مینماید، زیرا باید دقت بیشتری در طراحی سایت های مختلف و ارائه آن به کارفرمای خود داشته باشند. نویسندگان نه تنها باید به برند سازی خود فکر کنند، بلکه به نوع نگارش، استفاده از صدا، زبان ها و در کل کیفیت ارائه محتوا دقت لازم را به کار گیرند.

۶- گوگل باز هم الگوریتم های خود را دست کاری میکند!

نمیدانم چه مقدار برای شما پیش آمده که یک وب سایت یا محتوایی که در وب سایت خود داشته باشید که تا دیروز رتبه یک گوگل را داشته است، ولی امروز که به سایت خود و بررسی رتبه خود و یا محتوای سایت های خود میپردازید، ره زحمت میتوانید آن را در صفحه ۲۰ یا ۳۰ گوگل پیدا کنید ! دقیقاً این همان چیزی است که در سال پیش رو نیز اتفاق خواهد افتتاد همانگونه در گوگل این کارها را در ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ انجام داده است.

هدف گوگل این است که بتواند با توجه به ماهیت در حال تغییر وب، همیشه الگوریتم هایی را ارائه کند که اصل را بر محتوای اصلی، غنی و مبتنی بر کار انسان را شناسایی و ارائه کند. در این سال خواهید دید که بیشتر در سئو و بهینه سازی ها برای موتور جستجو، نقش عمده به سمت موارد داخلی وب سایت معطوف می گردد تا بک لینک ها و موارد خارجی وب سایت شما. پس مراقب باشید، از روش های کلاه سیاه ها در طراحی وب سایت خود و به روز رسانی محتوا اصلاً استفاده نکنید و تمام تلاش خود را در منطبق کردن خود با اهداف گوگل در نظر بگیرید.

 ۷- استفاده از SVG در طراحی سایت تمام خواهد شد

اگر از طراحان وب سایت باشید و کارهای روز طراحی سایت را دنبال کرده باشید، میدانید که مفهومی به نام SVG در وب سایت های استفاده می گردید. در حقیقت SVG روش ارائه تصاویر و مطالب مبتنی بر مقتصاد دهی برداری است که بر خلاف روش های معمول ارائه تصاویر bitmap می باشد

با توجه به اینکه بیشتر سایت ها و طراحی های جدید سایت های اینترنتی مبتنی بر آیکون ها گردیده است، میتوانیم از این روش نیز استفاده کنیم ولی به صورت کلی با روی کار آمدن آیکون های فونتی که توانایی طراحی بازخوردی ( responsive ) را نیز دارا هستند، دیگر نیاز کمتری به این روش ارائه تصاویر احساس می گردد. هر چند که این روش در ایران به دلیل پیچیدگی کد ها نسبت به سایر روش های ارائه تصاویر طرفدارهای زیادی نداشت اما در دنیا میبینیم که بسیاری از وب سایت های معروف و بزرگ از این روش ارائه تصاویر استفاده می کردند.

به هر حال SVG دارای محدودیت هایی نیز بوده است و بهتر این است که طراحی وب سایت خود را در این سال، مبتنی بر تصاویر گرافیکی نمایید و قابلیت مقیاس پذیری در طراحی بازخوردی را جایگزین استفاده از SVG نمایید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag