پرش لینک ها

باید ها و نبایدها سایت تجارت روزانه

باید ها و نبایدها سایت تجارت روزانه بسیار پر اهمیت و تاثیرات زیادی در فروش شما دارند و میتوانند شما را به فروش حداکثری برسانند

تاثیر تبلیغات پیشبرد فروش در ترکیب عناصر پیشبردی:

در ابتدا به عوامل موثر در تعیین ترکیب عناصر پیشبردی پرداخته و سپس به تاثیر تبلیغات پیشبرد فروش مصرفی در رسیدن به اهداف تعیین شده می پردازیم:
۱٫ نوع بازار کالا: که در کالاهای مصرفی، تبلیغات پیشبرد فروش بیشترین اهمیت را دارا می باشد و بعد از آن تبلیغات، فروشندگی شخصی و روابط عمومی تاثیر گذار هستند. اما در مورد کالاهای تجاری از ابزار پیشبرد فروش مصرفی کار ساز نخواهد بود ولی می توان از ابزار پیشبرد نیروهای فروش و پیشبرد تجاری(تمرکز روی کانال توزیع) در مورد کالاهای تجاری بهره جست.
۲٫ خط مشی رانش یا کشش : که در استفاده از این وب سایت ها به دلیل هزینه پرداخت شده تمرکز بر روی کانال فروش بوده و تاثیر بیشتری در پیشبرد اهداف شرکت های تجاری است که از خط مشی رانشی استفاده می کنند.
۳٫ مرحله آمادگی خریدار: تبلیغات و روابط عمومی نقش مهمی در ایجاد آگاهی دارند،فروشندگی شخصی و تبلیغات پیشبرد فروش در توافق بر سر معامله و پایین آوردن هزینه آزمایش برای مصرف کننده و نیز در به یادآوری موثر هستند
۴٫ مرحله عمر کالا: در مرحله معرفی محصول از تبلیغات پیشبرد فروش برای ترغیب به آزمودن کالا استفاده می گردد.در مرحله بلوغ مهمترین عنصر بوده و در کنار آن، تبلیغات و فروشندگی شخصی اهمیت دارند و در مرحله زوال از تبلیغات پیشبرد فروش استفاده بیشتری می شود.
۵٫ رتبه شرکت در بازار: برای شرکت های نخست در هر صنعت تبلیغات بیشتر از تبلیغات پیشبرد فروش نقش ایفا می کند.

بایدها و نبایدهای سایت تجارت روزانه

شما می توانید با توجه به ۷ نکته زیر، فعالیت مناسبی در وب سایت های تجارت روزانه داشته باشید.

۱.چه تصمیمی برای نام تجاری خود گرفته اید؟

ارزش نام تجاری شما چه قدر است؟ باید بررسی کنید واکنش مشتریان فعلی شما – راضی یا حتی هواخواه- نسبت به تغییر قیمت ها چه خواهد بود. این که مشتریان احتمالی یا هواخواهان شما چه ذهنیتی نسبت به کیفیت شما با این پیشنهادها پیدا می کنند مسئله بسیار مهمی است. کلیه ارتباطات شما دیده می شود و باید در راستای حفظ و اعتلای نام تجاری شما باشد.
درنهایت این که استفاده از ابزار پیشبردی مصرفی بر روی ذهنیت خریداران وفادار شما نسبت به برند شما تاثیر مثبتی نخواهد داشت (در صورت برنامه ریزی یا اجرای نادرست تاثیرات منفی نیز در پی خواهد داشت) و باید برنامه کاملی داشته باشید تا خریداران فعلی شما راضی و بعد از مدت اجرای برنامه تبلیغات پیشبرد فروش نسبت به نام تجاری شما ذهنیت مثبت پیدا کرده و در نهایت هواخواه شما گردند.

۲٫ آماده ورودی ترافیک زیادی ارتباطی خود باشید .

افزایش ناگهانی ترافیک، تماس های تلفنی، درخواست های ایمیلی و ترافیک بالای اینترنتی می تواند باعث بروز اختلال در فعالیت شرکت های تجاری کوچک شود، زیرا منابع و افراد لازم برای پاسخ گویی به این حجم بالای ترافیک را ندارند. اگرچه افزایش بالای ترافیک برای وب سایت های بزرگ به معنای موفقیت خواهد بود، اما اگر این ترافیک کنترل نشود، نتیجه تنها خدمات رسانی ضعیف شرکت و در نتیجه دلسردی مشتریان خواهد بود.
تجارت های کوچک فکر می کنند که سخت ترین کار تجارت تولید سرنخ های فروش جدید است. وب سایت های تجارت روزانه این کار سخت را برای شما انجام می دهند، اما شما باید آماده پاسخ گویی به سرنخ های جدید باشید. در غیر این صورت شما مشتریان احتمالی خود را به راحتی از دست می دهید. بنابراین اگر از چنین وب سایت هایی استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که توانایی اداره کردن میزان کافی ترافیک و سرنخ های جدید را دارید.
وقتی شما با وب سایت های تخفیف روزانه همکاری می کنید، یک نفر به عنوان نماینده، شما را در این مسیر همراهی می کند. از آنجا که این نوع وب سایت ها، در سریعترین زمان پیشنهادهای شما را به مردم ارائه می کنند، شما باید تعداد محدودی پیشنهاد داشته باشید که می دانید توانایی مدیریت آنها را دارید.
زمانی که پیشنهاد در وب سایت قرار داده شد، باید خطوط تلفن شما آماده باشند و کس و یا کسانی را با آگاهی کافی مسئول جواب دادن به سوالات مشتریان کنید. تمام شرط ها و خصوصیات پیشنهاد باید به وضوح برای مردم توضیح داده شده و خدمات رسانی به بهترین شکل ممکن انجام شود. شما باید از نیروی انسانی کافی برای پاسخگویی به مشتریان احتمالی استفاده کنید. این افراد باید به اندازه کافی از شرایط پیشنهاد آگاهی داشته و بتوانند به مشتریان شما خدمات رسانی کنند.

۳٫ در مورد مرز سوددهی پیشنهاد خود واقع گرا باشید .

سودآوری کوتاه مدت وب سایت های تخفیفی تضمین نمی شود. پس شما نمی توانید این وب سایت ها را به عنوان منبع درآمد حتمی در نظر بگیرید. تبلیغات پیشبرد فروش همیشه برای کسب مشتریان جدید و افزایش آگاهی از برند به کار گرفته می شوند، پس نباید به عنوان منبع درآمد در نظر گرفته شوند.
به همین دلیل شما باید در مورد شرایط پیشنهاد خود فکر کنید. کمیسیون این نوع وب سایت ها معمولا ۵۰ درصد از فروش است، بنابرین اگر پیشنهاد شما ۵۰ درصد تخفیف برای کالای ۲۰ هزار تومانی است، به ازای هر بار فروش که ۱۰ هزار تومان می شود، تنها ۵ هزار تومان به شما اختصاص پیدا می کند. مطمئنا شما می خواهید پیشنهادی ارائه کنید که برای شما سود مناسبی به همراه داشته باشد. شما باید بتوانید از فروش خود سود دریافت کنید. شما باید پیشنهادهایی در این وب سایت ها قرار دهید که توانایی تکرار کردن آنها را نیز داشته باشید، و هر بار مشتریان بیشتری را به خود جلب کنید.
تصمیم قیمت گذاری پیشنهادها نباید اساس میزان خطر کردن مشتریان احتمالی گرفته شود. جالب این جاست که وب سایت های تخفیف روزانه معمولا پیشنهادهای با تخفیف های بالا دریافت و ارائه می کنند. حتی اگر پیشنهادهایی با تخفیف کم را نیز قبول و ارائه کنند، تعداد افرادی که از این پیشنهاد استقبال و استفاده می کنند کمتر بوده، و به یاد داشته باشید که برای این که پیشنهاد شما موفق شود، باید تعداد کافی کاربران از آن استفاده کنند. تحقیقات نشان می دهد که تخفیف های کم (زیر ۳۰ درصد) باعث می شود مشتریان، تمایل زیادی به خرید نداشته باشند. همین طور تحقیقات نشان داده است که اگر تخفیف شما کمی از دیگران و حد استاندارد بالاتر باشد، افراد بیشتری علاقه خواهند داشت تا از این پیشنهادها استفاده کنند.
شما می خواهید مشتریان محصول جدید شما را استفاده کرده یا این که چیزی داشته باشند که در مورد آن صحبت کنند؟ این کار به شما اجازه می دهد تا بر دیگران تأثیر بگذارید (افزایش آگاهی از برند)
توجه داشته باشید که هر چه پیشنهاد بیشتر معروف شود، بهتر است. ممکن است مشتریان به دوستان خود در مورد پیشنهاد رژ لب ارزان چیزی نگویند، اما حتما در مورد پیشنهاد نصف قیمتی رستورانی که جدید باز شده است، به دوستان خود اطلاع می دهند.
پس برای موفقیت باید از میزان موثری از محرک برای رسیدن به اهداف پیشبردی استفاده کرد.

۴٫ کار خود را تخصصی کنید.

همان طور که در بالا به آن اشاره شد استفاده کردن از تازه ترین فناوری ها، برنامه ها و اطلاعات می تواند نتیجه بیشتری در این وب سایت ها داشته باشد. البته شما باید همیشه برای مشخص شدن نتایج کمی صبر کنید. پیشنهادهای خوب هر چقدر هم که طول بکشد، نتیجه خود را نشان می دهند.
شما باید پیشنهادهای خود را بر اساس مشخصات مخاطبین تجارت خود تنظیم کرده و نیازهای آنها را درک کنید. برای این کار می توانید از نزدیکان خود کمک بگیرید. برای مثال می توانید نمونه های اولیه کار خود را به کارمندان نشان داده و ببینید که آیا نظر مثبتی دارند یا خیر. هرچه شما مخاطبین تجارت خود را بیشتر شناخته باشید می توانید پیشنهادی ارائه کنید که برای آن ها خاص تر باشد. برای مثال اگر شما تولید کننده اسکیت هستید، می توانید از اسکیت های ویژه برای حرفه ای ها استفاده کرده و پیشنهادی برای این افراد ارائه کنید. در ضمن شما می توانید جدیدترین مدل های اسکیت خود را با تخفیف در این وب سایت ها قرار دهید.
مهم این است که شما صنعت خود را بررسی کرده و مخاطبین خود را بشناسید. افراد زیادی با مشخصات متفاوت در وب سایت های تجارت روزانه شرکت می کنند. پس شما می توانید توجه هر کسی را به خود جلب کنید. تنها کار لازم ارائه پیشنهادی است که برای آنها ارزشمند بوده و آن قدر جدید باشد که بتواند به دیگران انتقال یابد.

۵٫ هیچ وقت فکر نکنید برای فعالیت در چنین وب سایت هایی کوچک هستید.

مهم نیست که شما یک مزون لباس بزرگ هستید یا یک طراح ساده، وب سایت های تخفیف روزانه دو فایده مهم برای افراد دارند:

  • قابلیت بالای جذب مخاطب هدف
  • دسترسی به بخش بزرگی از بازار

که این دو ویژگی باعث می شوند برندها تأثیر زیادی برای یکدیگر نداشته باشند(در بازارهای با قابلیت تفکیک زیاد مانند بازارهایی با ویژگی انحصار رقابتی). برندهای جدید می توانند با عضویت در چنین وب سایت هایی هزاران مشتری را به خود جلب کنند. هما ن طور که گفته شد، بیشتر این مشتریان به دنبال تجربه کردن چیزهای جدید هستند.
برای مثال یکی از وب سایت های تجارت الکترونیک به نام Gilt.com www.که امروزه نزدیک به ۳ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد، اول کار خود را در کشور آمریکا شروع کرد که افراد خاصی می توانستند در این وب سایت عضو شوند. امروزه این وب سایت به یکی از بزرگ ترین فروشندگان لباس زنان، مردان و کودکان در جهان تبدیل شده است. یکی از اصلی ترین روش های بازاریابی این وب سایت استفاده کردن از وب سایت های تجارت روزانه بود. این شرکت مارک های معروف لباس را با تخفیف های ویژه در وب سایت های تجارت روزانه به فروش می رساند.
در شروع کار، این شرکت به خوبی اجناس دلخواه مشتریان را با درک مناسب از خصوصیات آن ها انتخاب کرده و سپس کالای مناسب را برای پیشنهاد ارائه می کرد. حال تیم متخصصین او چنین کاری را انجام می دهند. تیم متخصصین وی طراحان تازه کار و کسانی هستند که شاید تا به آن روز کسی اسم آنها نشنیده بود.
بسیاری از این افراد تا به حال برای خود مغازه نداشته و حتی کسی با آنها آشنایی نداشته است. اما این متخصصین می توانند بعد از تحلیل مشتریان، کالای مناسب را تشخیص دهند. در ضمن این وب سایت ها به معنای تبلیغ برای خود این افراد نیز محسوب می شود. آنها می توانند با اضافه کردن طراحی های جدید خود، مشتریان را به سمت خود جلب کرده و کارهای خود را نیز به نمایش بگذارند. بدین روش تمام افراد از این وب سایت ها سود خواهند برد.

۶٫ چون محصول شما به سختی فروش می رود، خود را از بازار خارج ندانید.

وقتی شرکت زاپو اولین بار، حضور خود را در اینترنت اعلام کرد، افراد از خود می پرسیدند ” چه کسی می خواهد کفش های خود را از اینترنت بخرد؟” این مسئله می تواند برای شرکت های بزرگ لوازم منزل که میز، مبل و موارد دیگر را می فروشند مانند وان کینگزلین نیز صدق کند. این وب سایت که اخیرا درآمد بیش از ۱۰۰ میلیون دلار داشته است، لوام منزل، عتیقه جات و کلکسیون های شخصی را در اینترنت به فروش می رساند.
داگ مک مدیر کل این شرکت بیان می کند که “مشتریان اغلب اوقات نگران این هستند که چطور دکوراسیون منزل خود را درست کنند، ما باعث می شویم خرید کردن لوازم دکور منزل بسیار راحت تر شود.”
این حرف ها بسیار مهم هستند. این اطلاعات تنها برای تبلیغ کردن استفاده نشده اند، بلکه یک راه حل بسیار ساده برای مشکل انتخاب کردن دکوراسیون منزل را پیشنهاد می کنند. مک بیان می کند “ما عکس ها، فیلم ها و محتوایی را در وب سایت قرار می دهیم که شیوه های زندگی افراد را نشان می دهد. این فیلم ها بسیار متفاوت بوده و مطالب آموزشی را نیز در بر می گیرند. این باعث می شود تجربه خریدار بسیار ارتقاء پیدا کند.”
اینها واقعیت دنیایی است که به نظر می رسد در ایران با ضریب رشد فعلی اینترنت بیشتر از ۲ سال با آن فاصله نداشته باشیم.

۷٫ یک تجارت تک رویدادی نباشید .

وب سایت هایی مانند گروپون و گیلت باعث تغییر قابل توجه عادت های خرید افراد و در نتیجه استراتژی های تجارت های کوچک شده اند. گروپون را می توان به عنوان وب سایتی در نظر گرفت که عصر جدیدی از بازاریابی اینترنتی و فروش را به نمایش خواهد گذاشت.
مدیر کل و موسس گروپون، اندرو میسون وب سایت خود را این گونه تعریف می کند. ” ما بسیار به این واقعیت افتخار می کنیم که مشتریان ما چیزهای جدید را کشف کرده و آن ها را امتحان می کنند. آن هم به این دلیل ساده که این خدمات و محصولات جدید در وب سایت ما قرار گرفته است. هر تجارتی که در وب سایت ما درخواست می دهد، بیش از ۳۰ نفر از نیروهای شرکت اعم از نویسنده، محقق، آزمون گر، و ویرایشگر (چه به صورت آنلاین و چه آفلاین در رسانه های متفاوت) از کیفیت محصول و درستی اطلاعاتی که در وب سایت قرار داده می شود، اطمینان حاصل خواهند کرد.”

در نهایت باید توجه داشته باشیم که استفاده از وب سایت های ارائه تخفیف یکی از کانال های ارتباطی میان ما و مشتریان ما خواهد بود. ارائه محصول با هزینه ها و تخفیف های در این وب سایت ها باید هماهنگ با بقیه عناصر پیشبردی بوده و با اهداف تجاری کوتاه مدت و استراتژیک هم خوانی داشته باشد.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag