Skip links

۸ گام استفاده از seo

اگر می خواهید مطالب و محتوا شما در موتورهای جستجو رتبه ی خوبی داشته باشد، متمرکز شدن بر روی کیفیت آن نقطه ی شروع خوبی است اما مطلع کردن موتور جستجو و به دنبال آن خوانندگان موضوع ، بیشتر از کیفیت مطالب زمان بر خواهد بود. در این مقاله درباره چگونگی استفاده از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برای افزایش ارزش محتوای مطالب توضیح می دهیم.

ترکیب بهترین روشهای استفاده از موتورهای جستجو، نوع دیده شدن مطالب شما راتعیین می کند و استفاده از این روش ها موجب جلب مخاطب به وب سایت شما خواهد شد. بعلاوه اینکه برای ایجاد مطالب پر محتوا استفاده از این نکات شانس اینکه مطالب شما توسط کاربران بیشتری دیده و خوانده شود را به شدت بالا می برد.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

نکات زیر را برای SEO وب سایت تان در نظر بگیرید:

۱- کلمات کلیدی

کلمات کلیدی باید جرئی از استراتژی مطالب شما باشد. وقتی برنامه ریزی انجام شد، اهداف کلمات کلیدی می تواند به تقویم سرمقاله ی شما اضافه شود تا از این امر که کلمات کلیدی به شکل عمدی استفاده شده اند یا خیر اطمینان حاصل کنید. حالا که می دانید که کدام کلمات کلیدی باید استفاده شوند، قرار دادن استرتژیک آن ها در مطالبتان اهمیت پیدا می کند.

کلمات کلیدی بایستی در ابتدای فرآیند نوشتن مشخص و یکپارچه شوند. برای انجام این کار (بویژه) در حوزه تجاری باید وقت بیشتری برای بررسی کلمات کلیدی مناسب، صرف شود. در زمان طوفان فکری ایده ها حین نوشت مطلب، کلمات کلیدی را در ذهن داشته باشید. از این راه شما می توانید مقالاتی را بنویسید که مورد توجه مخاطبانتان قرار دارد.

کلمات کلیدی شما باید در چهار قسمت ظاهر شوند:

  1. URL: برای مثال، اگر وبلاگ شما یک وبلاگ تجاری است و کلمه کلیدی شما “رنک سئو” است، URL شما باید” چگونگی افزایش رنک سئو /نام وبلاگتان” باشد. متن URL می تواند با توجه به موضوع مقاله تان ویرایش شود.
  2. عنوان صفحه: این متن در تب مرورگر ظاهر می شود.
  3. عنوان: عنوان و تیتر مقاله
  4. بدنه ی نوشتار: در طول نوشته ی شما یک بار یا به تعداد محدودی استفاده شود.

۲- ارسال منظم مطالب

اگر می خواهید به یک رتبه ی بالا در موتورهای جستجو دست پیدا کنید ارسال منظم مطلب امری ضروری است. این موضوع بهترین مثال برای نشان دادن این است که چگونه مدیریت محتوا و SEO از یکدیگر جدا نشدنی هستند.

شما می توانید حتی فراتر از ارسال مکرر مطالب رفته و بر روی اینکه چه زمانی مطلب ارسال کنید تمرکز نمایید.

صرفنظر از اینکه چقدر خوب شما بتوانید تاکتیک های SEO را با نوشتن خود ترکیب کنید، گوگل تا زمانی که تولید محتوای شما مکرر انجام نشود مزد زحمات شما را نخواهد داد. مادامی که برای ایجاد مطلب جدید و یا بروز رسانی ها صبر کنید و منتظر بمانید.مطلب شما در انتهای لیست نتایج جستجو قرار خواهد گرفت.

۳- اهمیت طول و اندازه ی مطالب

یکی دیگر از راه های ارتقای رتبه در گوگل انتشار مطالبی با میانگین ۲۰۰۰ کلمه است. مقالات طولانی تر، بک لینکهای بیشتری می گیرد.
بعضی از متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو، اینگونه پیش بینی می کنند که در آینده ی نزدیک مدت زمانی که یک فرد صرف دیدن و خواندن یک مقاله یا مطلب کند، یکی از عوامل موثر در رتبه بندی جستجو خواهد شد. زیرا هدف گوگل کمک به افراد در یافتن اطلاعات است و اگر جستجوی گوگل پربار و سازنده نباشد مردم از آن استفاده نخواهند کرد.

۴- بک لینکها (لینک های برگشتی یا لینک دهنده ها)

شامل لینکهای معنادار به مطالب شما از منابع معتبر و شناخته شده ی کسب و کار و تجارتتان است.
مطلبی را منتشر کنید که مایل هستید مخاطبان شما آن را به اشتراک بگذارند. این امر به نوبه ی خود بهینه سازی موتورهای جستجوجوی شما را ارتقا میدهد.

۵- تصاویر بهتر از کلمات صحبت می کنند

تصاویر برای جلب توجه خواننده بسیار موثر هستند. یک تصویر متحیر کننده شانس خوانده شدن و به اشتراک گذاشته شدن مطالب ما را افزایش می دهد.
تصاویر می توانند اطلاعات را سریعتر از کلمات ارائه و منتقل کنند چیزی که یک مزیت برای خوانندگان سریع و کم حوصله محسوب می شود. همچنین اینکه تصاویر یک راه خوب برای ترکیب برند و نام تجاری شما با مطالبتان است.

بازدید کنندگان قادر خواهند بود این سبک تصویری را با شرکت شما شناسایی کنند و در رسانه های اجتماعی خود آن را جستجو کنند.

برای تقویت نام تجاری خود، استفاده از تصاویر با سبکی یکسان به همراه مقالاتتان را مدنظر داشته باشید.

۶- پاسخ به سوالات

در این جهانی که به سرعت در حال حرکت است، همه ی افراد تمایل دارند تا اطلاعات را به سرعت و تمام و کمال در اختیار داشته باشند. گوگل این مسئله را تشخیص می دهد و با این موضوع که چگونه به جستجوهای سوالی پاسخ بدهند سازگار شده اند.

در گذشته وقتی کسی می پرسید : ” جمعیت شهر رشت چقدر است؟” گوگل لیستی از لینک های مرتبط بااین موضوع را ارائه می کرد. بازدید کننده نیاز داشت تا بر روی یکی از آن ها کلیک کرده و از طریق حرکت و جستجو در آن وبسایت جواب خود را بیاید. آیا متوجه شده اید که امروزه گوگل چگونه به سوالات ساده پاسخ می دهد؟ نتیجه ی اولین جستجو این است ” ۶۳۹٫۹۵۱ نفر درسال ۱۳۹۰” . گوگل راه اضافی کلیک بر روی لینک را حذف کرده است و جواب را در نتایج جستجو به شما می دهد.
چگونه کسب و کار و تجارت می تواند از این موضوع بهره ببرد؟ به جای نوشتن یک مقاله ی کلی یک جواب تک جمله ای به سوال معمول و رایج مربوط به حوزه ی کاری خود بنویسید.

۷- بهینه سازی تکنیکی

راه هایی مانند برچسب زدن (تگ)، فراداده ها (metadata) ، دسته بندی ها و نقشه های سایت از جمله روش هایی هستند که به مخاطبان شما کمک می کنند تا مطالبی که به دنبال آن هستند را بیابند.
برخی از کارشناسان معتقد هستند که استفاده از الگوریتم رتبه بندی پاندا بهینه سازی تکنیکی را منسوخ کرده است اما ساده بودن مطالب آن می تواند محصولات نوشتاری شما را تعریف کرده و یافته شدن مطالب در وبسایت شما را آسان تر کند.
یک نقشه ی سایت می تواند بازدیدکننده ی شما را به سمت آن چیزی که به دنبال آن است راهنمایی و هدایت کند. برچسب های مناسب نیز به کاربران کمک می کند تا مطلب خاصی را جستجو کنند.

کلمات کلیدی طولانی نیز مفید هستند. این گروه بندی کلمات با آنچه که افراد به طور معمول جستجو می کنند همخوانی دارند.

دسته بندی ها به افراد کمک می کند تا مطالب مشابه ی آن چیری که ممکن است به آن علاقه مند باشند را هم بیابند.

۸- استفاده از ویدئو

یکی دیگر از راه هایی که مطالب بتوانند راحت تر و سریعتر به مخاطبان برسند استفاده از ویدئو و فیلم است. مشابه تصاویر ، افراد تمایل دارند به جای خواندن یک مقاله ی طولانی یک فیلم پنج دقیقه ای را مشاهده کنند.

ویدئوها زمانی که شامل شرح تصاویر و متن ها می شوند، می توانند بهینه سازی موتورهای جستجو را ارتقا دهند. تعامل و فعالیت بیشتر نیز رتبه بندی های جستجو را بهبود می بخشند.
به نظر می رسد در آینده موضوع بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و محتوا درهم تنیده و پیچیده خواهد شد. بنابراین با تمرکز بر یکی و غفلت از عامل دیگر دچار اشتباه نشوید. هر دوی این موارد نیازمند توجه هستند و زمانی که به خوبی انجام شوند به شکلی بی نقص یکدیگر را تکمیل می کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag