Skip links

۱۰ویژگی مهم سئو در رابطه با دامنه و طراحی سئو

دامنه، دامین یا دومین در فارسی به معنی قلمرو یا گستره می باشد که محور اصلی وب سایت ها و کلیه فعالیتهای Online و تجارتهای الکترونیکی است. نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناوینی است که کاربر اینترنتی انتظار دارد با آن روبرو شود. به عبارتی دیگر نام دامنه (Domain) گویای هدف سازنده وب سایت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو انتخاب نام دامنه بسیار حیاتی و تاثیرگذار است .

دامنه، دامین یا دومین در فارسی به معنی قلمرو یا گستره می باشد که محور اصلی وب سایت ها و کلیه فعالیتهای Online و تجارتهای الکترونیکی است. نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناوینی است که کاربر اینترنتی انتظار دارد با آن روبرو شود. به عبارتی دیگر نام دامنه (Domain) گویای هدف سازنده وب سایت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو انتخاب نام دامنه بسیار حیاتی و تاثیرگذار است . Domain یا دامنه که به صورت دامین یا دومین نیز عنوان می شود، نامی است که همیشه با یک پسوند همراه بوده است و با نقطه از آن جدا می شود . (مانند .com, .ir, .net, .org و …) ، تمام مشخصات ثبت شده دامنه از قبیل آدرس ، شماره تماس و ایمیل در پایگاه داده های مرکزی وجود دارد . این پایگاه داده ها به عنوان پایگاه داده های (WHOIS ) شناخته شده است. ( ICANN ) به تمام مراکز ثبت دامنه پیشنهاد می کند که اطلاعات صحیحی برای جستجوی (WHOIS) داشته باشند. داشتن اطلاعات صحیح و معتبر در مرجع (WHOIS)از اهمیت بالایی برخوردار است و برای انتقال دامنه ، اطلاع از زمان پایانی دامنه و چگونگی تماس با مالک دامنه مورد استفاده قرار می گیرد .

در زیر به ۱۰ ویژگی مهم سئو در دامنه اشاره می کنیم .

۱ . عمر دامنه

۲ . وجود کلمه کلیدی در دامنه

۳ . وجود کلمه کلیدی در ابتدای دامنه

۴ . طول دامنه

۵ . و جود کلمه کلیدی در زیر دامنه

۶ . دامنه دقیقا کلمه کلیدی باشد

۷ . تاریخچه تغییرات دامنه

۸ . اطلاعات whois خصوصی یا عمومی

۹ . پنالتی بودن مالک دامنه

۱۰ . محلی بودن پسوند دامنه (دامنه هایی با پسوند دو حرفی)

پنالتی گوگل، یک موضوعی پر حاشیه ، پر سوال و سرشار از تنافضات و سوال در بحث طراحی سئو هست . خیلی خلاصه و ساده ، Penalize به معنی رایجش ، یعنی جریمه شدن سایت در گوگل . اما پنالتی لزوما به خاطر جریمه یا تخلف نیست و من اینجا با شما در این پست ، قرار داد میکنم که ، هر گونه ، افت وب سایت رو با هر دلیلی که باشه ، با کلمه “پنالتی” ، یاد می کنم .

۳ مورد در پنالتی گوگل و در افت و رشد سایت ها

۱- تغییر الگوریتم موتور جستجو به خصوص گوگل که مکررا تغییر میکنه و به روز میشه.

۲-رقابت.طبیعتا، وقتی سایتی به صدرصد نتایج بیاد، جای یک سایت دیگه گرفته شده و وقتی در وسعت و فشار زیادی، این رقابت وجود داشته باشه،افت و رشد ها هم، زیاد هستند.

۳-تفاوت الگوریتم گوگل در صفحات عقب تر (دو به بعد، پنج به بعد و …) – اگر از صفحه ۲۰ به صفحه ۴۰ میرید و بعدش بر می گردید به صفحه ۱۰ و بعد به صفحه ۵۰ میرید و سپس تو صفحات ۱۵ و ۱۶، اصلا اسمش رو پنالتی نذارید.در این مرحله سایت شما هنوز جایگاه تثبیت شده ای در نتایج (SERP) نداره و نمیشه به خاطر این افت و خیز ها توی این صفحات دربارش قضاوت کرد.

در ادامه موارد مهم طراحی سئو

بارها دررابطه با تاثیر محتوا بر روی سئو سایت حرف زدیم ولی آنقدر مهم می باشد باید بازهم تاکید کنم که محتوا در طراحی سایت سئو بسیار مهم می باشد . هر روز سایت خود را بر اساس موضوع آن بروز کنید و مطالب جدید وارد سایت نمایید . الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۵ بر این اساس بروز رسانی خواهند شد که وب سایت باید محتوای خوب و کافی و در ضمن مناسب با موضوع سایت داشته باشد . بیشترموتورهای جستجو به خصوص گوگل به کاربر پسند بودن طراحی سایت سئو اهمیت می دهد پس توصیه ما در اینجا می تواند این باشد طراحی سایت بر اساس اصول سئو را رعایت کنید و هم چنین بر پایه ی دانش روز دنیا پیاده سازی نمایید . توجه داشته باشید در طراحی سایت شیوه ای را به کارببرید تا توسط بیشتر مرورگرها ی معروف پشتیبانی شود . به خصوص توجه داشته باشید بهتراست از طراحی سایت ریسپانسیو نیز بهره مند شوید .
یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با سئوی سایت در آینده می تواند سرعت سایت باشد که همیشه یکی از المان های رنکینگ وب سایت به شمارمی رفته است پس سرعت لود شدن وب سایت را بر روی کامپیوتر و هم چنین بر روی موبایل (اگر از طراحی سایت ریسپانسیو استفاده کرده باشید) تست کنید . برای تست سرعت وب سایت می توانید از نرم افزار Page Speed گوگل استفاده کنید .

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

یکی دیگر از نکات جالب و البته می تواند همیشگی برای سئو سایت باشد فعالیت در سایت های اجتماعی باشد . به دلیل بالا بودن کاربر در این نوع از وب سایت ها می تواند در سئوی سایت بسیار تاثیر گذار باشد برای این کار بهتر است وب سایت های اجتماعی را که در ارتباط با کسب و کار شما است را انتخاب و در آنجا شروع به فعالیت کنید . گوگل سایتی را دوست دارد که به کاربرانش بسیار اهمیت می دهد و تمام اطلاعاتی را که در سایت وجود دارد برای کاربر مفید می خواند پس در راه رساندن اطلاعات مفید به کاربران سایت خود بیشتر بکوشید بهتر است سایتی را طراحی نمایید تا کاربر وقت بیشتری را در وب سایت بگذراند و وب سایت شما را به عنوان یک منبع اطلاعاتی بداند و برای بارهای متوالی وارد وب سایت شود . یاد آور می شویم که باید وب سایت خود را با سبک های جدید و کاربر پسند طراحی نمایید امروزه آمار نشان داده است وب سایت های دو بعدی برای کاربران خوشایند است و آنها از این نوع از وب سایت ها راضی می باشند . توجه داشته باشید تمام کارهای خود را برای سئوی سایت با نظارت متخصص سئو انجام دهید از بک لینک در درون مطالب گرفته تا بک لینکهای دیگر و هم چنین تولید محتوا بر اساس اصول سئو و….یکی دیگر از مباحث مهم در رابطه با سئو این است که در طراحی سایت باید سئوی محلی وب سایت را نیز در نظر بگیرید .

نتیجه گیری

برای اینکه بتوانید سایت خوبی در آینده داشته باشید بهتر است ابتدا طراحی سایت سئو را رعایت کنید و هم چنین در انجام کار سئو سایت از یک متخصص کمک بگیرید ، این نکته حائز اهمیت است اگر سئو را به درستی انجام ندهید گوگل نه تنها رتبه ی منفی برای سایت خواهد داد احتمال پنالت کردن وب سایت را نیز دارد .

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag