Skip links

تنها به ارتقاء رتبه سایت در گوگل توجه نکنید

هدف از این مقاله بیان این نکته است که بازاریابی اینترنتی تنها شامل سئو نمی شود و شما نباید تنها نسبت به رتبه بندی در جست و جو وسواس داشته باشد زیرا داشتن ترافیک بالای سایت تنها هدف نیست. اگر شما مانند کسی باشید که در تونل گیر کرده فقط ابتدا و انتهای تونل را می بینید و از اطراف خود بی خبرید. یعنی آنقدر برای یک جنبه خاص تمرکز می کنید که سایر جنبه ها نادیده گرفته می شوند.

آیا خوب نمی شد که به شما می گفتند به چه چیزهایی نیاز است تا سایت شما در رتبه های اول سرچ گوگل قرار گیرد . یا اینکه چقدر به رسیدن به مکان های بالای جست و جو نزدیک شده اید؟ یا اینکه کسی به شما می گفت با اینکه سایتی عالی دارید، هرگز نمی توانید به رتبه های بالا سرچ رسیده و وب سایت رقیب شما همان رتبه خود را حفظ خواهد کرد؟

با توجه به اینکه بازاریابی اینترنتی اهمیت خاصی پیدا کرده است، این اطلاعات به شما کمک می کنند محتوای عالی را در سایت خود قرار داده و به خوبی آن را بازاریابی کنید.

article_image_one_182.jpg

اشتباه رایج
بزرگترین منبع ایجاد دید تونلی طی سالهای گذشته همان رتبه بندی کلمات کلیدی در گوگل بوده است. این رتبه بندی ها هرگز عامل اندازه گیری مناسبی برای نشان دادن محتوای سایت ها نبوده اند و اصلا به این منظور نیز طراحی نشده اند. تفاوت در موتورهای جست و جو باعث می شوند صفحات با ترتیب هایی ناقص در رتبه بندی قرار گیرند. اکنون اوضاع گوگل تفاوت کرده است و رتبه بندی های مختلفی را شاهد هستیم:

  • رتبه بندی با توجه به تعداد دفعاتی که مسئول سایت حساب گوگل خود را فعال کرده است.
  • رتبه بندی با توجه به تعداد دفعاتی که مسئول سایت حساب گوگل خود را غیرفعال کرده است.
  • نتایج خصوصی با توجه به خصوصیات سایت افرادی که حساب گوگل ندارند.

نتایج عمومی سایت ها

  • رتبه با توجه به موقعیت جغرافیایی – رتبه کشور
  • رتبه با توجه به موقعیت جغرافیایی – رتبه شهر
  • رتبه با توجه به موقعیت جغرافیایی – رتبه کد پستی

بررسی کردن این همه دسته بندی بسیار مشکل است. همین طور تفاوت در دسته بندیهای بیان شده باعث نادیده گرفته شدن تعداد زیاد کلمات کلیدی می شود. نادیده گرفته شدن کلمات کلیدی به معنا کاهش پیدا کردن حجم داده های موجود در موتور جست و جو و همین طور ورود داده های بی معنی است. بسیار مهم است که بدانیم چه چیزی واقعا اهمیت دارد و تنها به رتبه بندی بسنده نکنیم.
به طور خلاصه، در سال گذشته دریافت گزارش با توجه به رتبه بندی کلمات کلیدی مشکل تر شده و از اعتبار آن کاسته می شود. بعضی معتقدند معیار اندازه گیری مناسب آنالیتیک گوگل است.علامت هایی که نشان می دهند در مسیر درست قرار دارید.
مسیر درست کدام است؟ اگر انواع روش های اندازه گیری نشان می دهند سایت شما رونق دارند و سطح ترافیک شما طی دوره ای از زمان رو به افزایش بوده است و اگر مکالمات در سایت فعال تر و موثر تر می شوند، می توانید بگویید که در مسیر درست قرار دارید.
اما چطور در مسیر درست قرار می گیرید؟ شما باید بیشترین تلاش خود را بکار برید. اگر می خواهید ترافیک مناسبی از موتورهای جست و جو به سایت خود جلب کنید، بدون توجه به اینکه چه تغییراتی رخ داده و اینکه از چه روش لینک بیلیدینگی استفاده می کنید، سایت شما باید کانالی باشد که از طریق آن اطلاعات مناسبی رد و بدل می شوند. بسیاری از سئو کار ها پیش بینی کرده اند که لینک بیلدینگ موثر به نوعی فرآیند کسب لینک تبدیل شده و تنها با استفاده از پول است که می توانید لینک داشته باشید.
روش ها از همان استانداردهای مشابه بازاریابی محتوایی پیروی خواهند کرد. به صورت معمول محتوایی که به خوبی نوشته شده و معنادار هستند توجه مردم را به خود جلب کرده و خودبخود ارتقا پیدا می کنند.
اگر این رویدادها به دفعات برای شما اتفاق بی افتند موقعیت خوبی پیدا خواهید کرد:
• افراد محتویات شما را ارتقا داده و آنها به اشتراک می گذارند. این مسئله باعث می شود مخاطبان از دوستان یا همکاران خود بخواهند که از سایت شما دیدن کنند.
 افراد واقعا به محتوای سایت شما فکر می کنند. نه تنها محتوای شما به اشتراک گذاشته می شوند بلکه در مورد آنها کامنت نیز گذاشته می شود.
• همین طور نمی توانیم دلیل اصلی سایت را نیز فراموش کنیمفروش محصولات یا افزایش مباحثه در سایت.
علامت هایی که نشان می دهند نیاز به تغییر است
اگر که محتوای سایت کم بوده، و منبع ترافیک شما کم یا در حال کاهش هستند، باید روند خود را تغییر دهید. برای اینکه ببینید نیاز به تغییر هست یا خیر این سوالات را از خود بپرسید:

  • آیا مخاطب شما عکس العمل متفاوتی دارد؟
  • آیا محتویات شما تک بعدی است؟ آیا در حال تکرار مکررات هستید؟
  • ۸۰ درصد درآمد شما احتمالا از ۲۰ درصد محصولات شما بدست می آید. آیا احساس می کنید بهره برداری زیادی از پول خود می کنید و منابع شما رو به اتمام است؟
  • موقعیت شما در رقابت بر سر جلب مخاطب کدام است و آیا دیدگاه یا توان بالاتری نسبت به دیگران دارید؟

البته هیچ وقت نباید امید را از دست داد.

اعمال تغییر

ممکن است این جمله چرب زبانی به نظر برسد اما با اینکه تمام افراد برای موتورهای جست و جو هزینه می کنند تا درآمد داشته باشد، متاسفانه تنها به خاطر نیازهای تجاری موتورهای جست و جو رخ می دهد. به خاطر روند موجود این اهداف تجاری نادیده گرفته می شوند.
چیزی که سال ۲۰۱۲ به من یاد داد این بود که تمام سرمایه گذاریم را در یک جنبه انجام نداده و بازاریابی اینترنتی چیزی بسیار بیشتر از سئو است. توجه داشته باشید که مسیرهای متفاوتی نیز موجود هستند ….
• موتورهای جست و جو بر اساس الگوریتم تنظیم شده اند؛ این معیارها هرگز به شما نشان داده نشده و شما به تغییرات موجود در آنها عادت نمی کنید و به همین دلیل پیش بینی آنها را ندارید. سئو کار های حرفه ای در حال پیش بینی این تغییرات عالی هستند اما هرگز نمی توانند با همان سرعت تغییرات را پیش بینی کنند.
 رسانه های اجتماعی نیز می توانستند الگوریتم های خود را داشته باشند اما خدمت گذاری عالی اخیرا به مسئله مهم تبدیل شده است. اگر شما می توانید زمان های مناسب برای پست کردن تبلیغات خود را تشخیص دهید می توانید مردم را به سمت خود جلب کنید.
• تبلیغاتی که برای آنها هزینه صرف کرده اید به شما فرصت می دهند با پیامی که می خواهید بدهید در زمان مناسب به هدف خود برسید … البته با پول.
 بازاریابی ایمیلی هرگز از بین نمی رود و تنها کهنه شده است. فکر می کنم در سال جدید فرستادن ایمیل به مخاطبان از الزامات شود. روش های سئو نقش اصلی در بازاریابی اینترنتی را خواهند داشت. از این روش ها در سایت خود استفاده کرده و مخاطبان را به سمت خود جلب کنید. سعی کنید از روش های تحریک کننده بیش از حد استفاده نکنید زیرا باعث می شود مخاطبانتان از شما دور شوند.

نتیجه گیری
این پیش بینی ممکن است درست نباشد اما فکر می کنم رتبه بندی بر اساس کلمات کلیدی در سال جدید اعتبار خود را از دسته می دهد. هدف من ایجاد سایت هایی است که مخاطبین خاص خود را پیدا می کند. مخاطبانی که با یکدیگر و ما در تعامل بوده و در نهایت به بهبود خدمات رسانی یا محصولات ما کمک می کنند.
برای اینکه سایت موفق باشد می توانید از روش های بهینه سازی جست و جو استفاده کنید اما روش های دیگر نباید نادیده گرفته شوند. بیش از حد به رتبه خود در لیست نتایج گوگل توجه نکنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag