Skip links

اشتباهات متداول در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر

اگر می خواهید وب سایت تان روزانه کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کند و ترافیک بالایی داشته باشد، بهترین گزینه برای انجام این کار بهینه سازی سئو seo برای موتورهای جستجوگر می باشد . با این بسیاری از افراد تصور می کنند بهینه سازی وب سایت امری آسان است . به همین دلیل اشتباهاتی را در این روند مرتکب می شوند که این اشتباهات در طولانی مدت آسیب های بسیاری را به وب سایت شما وارد می کند . در این مقاله اشتباهات رایجی که در بهینه سازی وب سایت باید از آنها پرهیز نمایید را به شما معرفی می کنیم .

۱ . استفاده غیر اصولی از کلمات کلیدی

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که در بهینه سازی وب سایت رخ می دهد ، در رابطه با کلمات کلیدی است . انتخاب کلمات کلیدی عمومی که هیچ ارتباطی با اهداف صفحه ندارند یکی از این اشتباهات رایج در این زمینه است . برای این که از چنین اتفاقاتی جلوگیری نمایید بهتر است برای هر صفحه ، فهرستی از کلمات کلیدی ایجاد نمایید و در پایان ۳ گزینه مهم در بین آنها را انتخاب نمایید . همچنین ، اگر می خواهید وب سایت تان در یک کلمه پررقابت مانند «طراحی سایت» یا «آژانس مسافرتی» در رتبۀ اول نتایج جستجو قرار بگیرد ، بهتر است واقع بین باشید . با وجود رقابت های بالا بین این کلمات ، احتمالا مدت بسیار زیادی طول خواهد کشید تا شما در رتبه اول قرار بگیرید . بنابراین بهتر است کلمات کلیدی را انتخاب کنید که نه تنها به تجارت شما مرتبط هستند ، بلکه رقابت بالایی نیز در بین آنها وجود ندارد . بنابراین بهینه سازی یک صفحه با کلمات کلیدی غیر مرتبط یا بهینه سازی بیش از حد و افراطی یک صفحه تاثیر منفی بر روی رتبه آن صفحه می گذارد .

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۲. استفاده از یک کلمه کلیدی برای بهینه سازی چند صفحه

هنگامی که ما چندین صفحه را برای کلمات کلیدی بهینه سازی نماییم، در واقع بین این چند صفحه در موتورهای جستجوگر رقابت ایجاد می کنیم. این کار در رتبه بندی این صفحات تاثیر می گذارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای صفحات وب سایت خود فهرستی از کلمات کلیدی ایجاد نمایید، سپس از بین کلمات فهرست، کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب نمایید .

۳ . استفادۀ نابجا و نادرست از تگ های HTML

گاهی به دلیل عدم آشنایی به تگ های HTML و استفاده نادرست از آنها ممکن است برای سئو و بهینه سازی وب سایت فاجعه ای رخ دهد. برای رفع این مشکل باید موارد زیر را به دقت بررسی نمایید : بهتر است اطمینان حاصل نمایید که تمام صفحات وب سایت شما اجازه ایندکس شدن را دارند و از طریق Meta Name Robots یا robots.txt مانع ایندکس شدن آن ها نشده اید . از اینکه کد HTML وب سایت تان بهینه شده است مطمئن شوید. همچنین از هیچ تگ شکسته ای استفاده نکنید .

۴ . محتوای کپی شده یا تکراری

یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در بهینه سازی وب سایت استفاده از محتوای سرقتی و تکراری می باشد. بهتر است بدانید که ربات های موتورهای جستجوگر بین محتوای اصلی و کپی شده تفاوت قائل می شوند. شما می بایست محتوای خوب و آموزنده ای را برای صفحات وب سایت خود ایجاد نمایید تا به این ترتیب وب سایت شما در رتبه اول نتایج جستجو قرار گیرد .

۵ . بهینه سازی یک صفحه از وب سایت با تعداد بسیاری کلمات کلیدی

یکی از موارد مهمی که موتورهای جستجوگر به آن امتیاز می دهند ، استفاده از کلمات کلیدی در محتوای یک صفحه است اما بعضا مشاهده شده است که کاربران چندین بار از این کلمات کلیدی در محتوای سایت استفاده می کنند. استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در محتوای وب سایت می تواند به ضرر شما تمام شود چرا که ربات های موتورهای جستجوگر شما را به عنوان اسپمر شناسایی می کنند و با ارائۀ امتیاز منفی به وب سایت شما، رتبه شما را کاهش می دهند .

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag