Skip links

عوامل موفقیت تولید محتوا

تولید محتوا برای شما مشتری به همراه خواهد آورد

آیا واقعا تولید محتوا برای شما مشتری به همراه خواهد آورد؟

خیلی از شرکت های سنتی معتقدند که برای جذب مشتری باید یا تخفیف و برنامه های تشویقی در نظر گرفت یا اینکه از تبلیغات مستقیم بهره برد. آنها معتقدند گرچه بازاریابی محتوا مفید است اما منجر به فروش و جلب مشتری نمی شود. “کسی نمی آید با خواندن یک مطلب چیزی بخرد!” این جمله تا چه حد درست است؟ آیا بازاریابی بر اساس محتوا منجر به ارتقای مشتریان و افزایش فروش می شود؟

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

ایجاد روابط خوب

تولید محتوا وقتی درست انجام شود روابط بر پایه اعتماد را ایجاد می کند که می تواند منجر به کسب و کار جدیدی برای شما شود. “مایکل استلزنر” از شرکت Social Examiner می گوید: “تولید محتوای امروزی سعی دارد مشتری را منحرف و گیج نکند. بلکه سعی دارد با استفاده از محتوای جدید آنها را جذب کند. سپس مخاطبان به عنوان یک منبع موثق برای این محتوا به شما اعتماد می کنند. این امر می تواند به فروش منجر شود.”

برخی شرکت ها -علی الخصوص شرکت های بزرگ در صنایعی که دیر تغییر می کنند- ارزش بازاریابی محتوا را زیر سوال می برند. وقتی من با مشتریانم کار می کنم اکثرا به من می گویند دیگر کسی اهل مطالعه و خواندن نیست. گرچه اغلب اوقات شرکت ها به مفهوم بازاریابی محتوا باور دارند اما نمی دانند چطور باید آن را به درستی اجرا کنند.

با ایجاد محتوایی که قابل اعتماد، مرتبط و جالب باشد می توانید به صورت مستقیم مخاطب خود را تحت تاثیر قرار دهید.

قابل اعتماد بودن

هدف اصلی ایجاد محتوا باید این باشد که بین مخاطبتان ایجاد اعتماد کنید. اگر این کار را انجام دهید مشتریان پشت در شرکت شما صف خواهند کشید. من (این مطلب به قلم امی ازموند کوک؛ مدیرعامل شرکت Osmond Marketing نوشته شده است.) در ستونی درمورد سلامت و تندرستی برای Orange County Register می نوشتم. این روزنامه ۱۸۰۰۰ خواننده داشت و یکی از بزرگترین انجمن های بزرگسالان آمریکا بود. به عنوان نویسنده من در مورد سلامت محتوا تولید میکنم؛ با متخصصان در زمینه های مختلف صحبت می کنم و برای مخاطبانم محتوا تولید میکنم.

من تقریبا دو سال است که این ستون را می نویسم. در ابتدا بازخورد چندانی نمی گرفتم. اما به مرور زمان خوانندگانی پیدا کردم که به اطلاعات اهمیت می دادند. حدود دو ماه پیش ویراستار من به من گفت که ستون من در منطقه ما رتبه اول را کسب کرده است. کم کم ایمیل هایی از طرف کسانی که ستون من را دوست داشتند یا با آن مخالف بودند به دستم رسید. علاوه بر این ایمیل هایی به دستم رسید که توصیه دکترها در مورد شرایطی که من شرح می دادم را می خواستند. این ارجاعات برای کسب و کار من در زمینه سلامت نتایج جدیدی را به همراه آورد. و همه به این خاطر بود که مردم شروع به اعتماد کردن به ستون من کردند.

مرتبط بودن

محتوای شما ممکن است قابل اعتماد باشد اما تا زمانی که به پایگاه مشتریانی که شما دنبال آن هستید ارتباطی نداشته باشد برای شما هیچ منفعتی نخواهد داشت. علاقه مندان به غذا به این که رایان گاسلینگ در فیلم “دفترچه” خوب بازی کرده باشد اهمیتی نخواهند داد. مادران نوزادان اهمیتی به وبلاگ شما در مورد بهترین رستوران ها درشهر نخواهند داد- حتی اگر از این که در آشپزخانه هستند خیلی هم راضی نباشند!

“آیدجی اونیبالسی” ، عضو Effective Inbound Marketing ، می گوید: “هدف این نیست که محتوایی را منتشر کنیم؛ بلکه این است که بفهمیم مخاطبان این نشریه چه چیزی می خواهند.” کسب وکار او بر تهیه محتوای مرتبط و جلب مخاطب و ساخت برند فعالیت دارد.

یک راه برای نوشتن محتوای مرتبط این است که درخواست های جستجوی آنلاین را بررسی کنید. من خودم از ابزاری به نام Storybase استفاده می کنم تا بدانم مردم در اینترنت بیشتر به دنبال چه می گردند. با استفاده از این ابزار مقالاتی می نویسم که به این سوالات پاسخ دهند.

جذاب بودن

باید تنها ظرف ۸ ثانیه توجه مخاطب خود را جلب کنید. بله درست خواندید! “کیمبرلی یال”؛ متخصص وبلاگ نویسی، می گوید شما فقط ۸ ثانیه فرصت دارید تا مخاطب را قانع کنید تا انتهای این مقاله با شما بماند.

هیچ کسی حوصله خواندن متن خسته کننده را ندارد. اگر می خواهید میان این همه متن درهم و برهم صعود کنید باید چیزی ارائه دهید که ارزش وقت گذاشتن را داشته باشد. علاوه بر این باید اطمینان داشته باشید که کانال درستی از مخاطبان را هدف گرفته اید. کاربران لینکدین شاید اهمیت زیادی به محتوای خانوادگی ندهند. مقاله های سلامت من لایک زیادی در فیسبوک نمی گیرند اما عکس کودکان من بیش از ۲۵۰ لایک می گیرد! همه آن چیزی که مهم است این است که از محتوای با استراتژی مناسب بهره ببرید و که مخاطبتان را جذب کند؛ او را آموزش دهد و خوانندگان را به مشتریان تبدیل کند.

منتظر نباشید که مخاطبان به سراغ شما بیایند. با انتخاب یک پلتفرم قابل اطمینان جذب کنید که محتوای مرتبط برای موضوعات جذاب ارائه دهد. حال متوجه خواهید شد که برخی از شرکت های مطرح بازار چه چیزی می دانند: بازاریابی محتوای استوار امروزه سلاح پنهانی برای جذب و حفظ مشتریان با کیفیت است.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag