پرش لینک ها

ریسپانسیو کردن سایت برای تلفن های همراه

تحول بزرگ در صنعت تلفن های همراه هوشمند امروزه بر کسی پوشیده نیست و کمتر کسی وجود دارد که اطلاعات خود را در آن ذخیره نکند و تنها به ذهن بسپارد. اگر سایت شما علاوه بر کامپیوتر برای تلفن های همراه ریسپانسیو شود می توانید رنکینگ سایت و کاربران خود را افزایش دهید.

عدم استفاده از پاپ آپ های تمام صفحه
گذاشتن پاپ آپ تمام صفحه در صفحات کامپیوتر معمولا مشکلی ایجاد نخواهد کرد و سبب جلب رضایت کاربران خواهد شد اما در تلفن های همراه بدلیل کوچک بودن استفاده از پاپ آپ تمام صفحه سبب اختلال در مرورگر شده و خوانایی را کم می کند و در نتیجه از سوی گوگل جریمه خواهید شد و تاوان آن کاهش رتبه وب سایت شما خواهد بود.

استفاده از viewport
بخشی از browser ها که سایت شما در آن نمایش داده می شود را viewport گویند. اگر بخواهید سایت ریسپانسیو داشته باشید که در تمام دیوایس ها به صورت صحیح باز شود باید از viewport استفاده نمایید. اگر از آن استفاده نکنید به صورت پیش فرض تنها بر روی صفحه کامپیوتر شما درست و صحیح باز می شود و بر روی تلفن همراه به صورت بهم ریخته خواهد بود.

استفاده از HTML5 بجای فلش
برای نوشتن مطالب وساخت انیمیشن ها و … از html5 استفاده کنید و در سایت تان از فلش استفاده نکنید چون تلفن های همراه فلش ها را ساپورت نمی کنند و این سبب کاهش رتبه وب سایت تان خواهد شد.

html5

سایز فونت و فاصله بین سطرها
در طراحی ریسپانسیو برای تلفن های همراه بهتر است فونت را ۱۶ پیکسل، فاصله بین خطوط را ۱٫۲em، دکمه ها از ۷ میلی متر یا ۴۸ پیکسل کمتر نباشد و فاصله بین دکمه ها از ۵ میلی متر کمتر نباشد.
اندازه فونت را در هیچ جای سایت تان تغییر ندهید چون سبب بهم ریختگی آن می شود. در مورد لینک ها و دکمه ها هم دقت لازم را داشته باشید اگر سایتی بهم ریخته داشته باشید کاربران بر روی هیچ لینک و دکمه ای کلیک نخواهند کرد و مخاطبانتان را از دست خواهید داد و همچنین از طرف گوگل جریمه خواهید شد.

سئو محتوای سایت
محتوای بهینه سبب افزایش رتبه وب سایت تان و رنک وب سایت تان خواهد شد و داشتن کلیدواژه مناسب در آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. طی تحقیقات چگالی کلیدواژه ها در تلفن های همراه ۴٫۵۸ می باشد اما در صفحه کامپیوتر ۱۰٫۲۲ می باشد. تعداد کاراکترها در تلفن همراه کمتر از صفحه کامپیوتر می باشد در تلفن همراه ۸۶۸ و در صفحه کامپیوتر ۱۲۸۵ است.و تعداد عکس ها در تلفن همراه از ۴ عدد کمتر است ولی در صفحه کامپیوتر ۹ عدد می باشد که بخاطر کاهش زمان بارگذاری صفحات می باشد که از تعداد عکس کمتری استفاده می کنند.

انکر تکست ها
تعداد لینک های داخلی در سایت های ریسپانسیو شده برای تلفن همراه کمتر از سایت های صفحه مانیتور است. بخاطر اینکه اگر مطلب تان مورد پسند کاربران باشد آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد.

ارسال دیدگاه

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag