Skip links

۱۰ پرسشی که به گسترش بازار هدف تان کمک می کند

سرمایه گذاری های جدید اغلب در تلاش برای تعریف بازار هدف خود چشم اندازهای وسیع و گسترده ای را برای خود در نظر می گیرند.هر قدر شما بهتر مشتری خود را بشناسید، کسب و کارتان هم سریعتر رشد کرده و گسترش پیدا می کند. رابرت هیسریچ مدیر مرکز والکر که در ارتباط با کارآفرینان جدید فعالیت می کند در این رابطه می گوید ما اغلب آنقدر اندازه بازار خود را دست بالا در نظر می گیریم، که گاهی اصلاً چنین چیزی در دنیای واقعیت امکان پذیر نیست.

آیا من میزان دسترسی خود را دست بالا می گیرم؟
ساده است فرض کنیم که اغلب افراد به محصول یا خدمت ما نیاز دارند. اما به جای فکر کردن در مورد این فرضیات، به گروه هایی از مشتریان بالقوه برای دریافت تصویر واقعی تری از مخاطب خود دسترسی پیدا کنید و تلاش های بازاریابی خود را خاص تر و محدودتر کنید. شما می توانید برای این منظور تحقیقات انجام دهید، با افراد در فروشگاه ها مصاحبه کنید یا اینکه گروه های تمرکز را سازماندهی کنید.

چه کسی قبلاً از من خرید کرده است؟
برای اصلاح بازاریابی هدف و استراتژی قیمت گذاری خود، نگاه کنید که چه کسی قبلا محصول یا خدمت شما را خریده است. شما می توانید بینش های ارزشمندی با عرضه محصول در فاز آزمایشی و اجازه دادن به مشتریان بالقوه برای اینکه با کیف پول خود حرف بزنند، به دست آورید.

article_image_one_56.jpg

چه کسی برای کالا یا خدمت من پول خواهد داد؟
در ابتدا سعی کنید که مشکلی که محصول یا خدمت شما می تواند حل کند را درک کنید. سپس، با استفاده از این اطلاعات به مشخص کردن اینکه چه کسی مایل به پرداخت پول برای راه حل شما است کمک کنید. مشتریان بالقوه نه تنها به خدمات و محصولات شما نیاز دارند، بلکه آنها نیاز دارند که از این مشکل آگاه نیز باشند. توصیه می شود که با استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل (Google&#۳۹;s keyword tool) ببینید که چه تعداد از افراد به دنبال کلماتی هستند که مرتبط با ایده کسب وکار شما است.

شبکه من چه فکری می کند؟
در هنگام درک بازار هدف خود، ممکن است جست وجو برای بازخورد از مشتریان بالقوه از طریق انجام تحقیقات، گروه های تمرکز و ابزارهای دیگر، چالش برانگیز و پرهزینه باشد. اما شما با استفاده از شبکه های اجتماعی خود می توانید بازخورد رایگان دریافت کنید. بسیاری از افراد در شبکه های شما تمایل خواهند داشت که در مورد محصولات یا خدمات شما نظر بدهند و پیشنهادهایی داشته باشند.

آیا فرضیات من بر اساس دانش و تجربیات شخصی هستند؟
تجربه و دانش شخصی شما می تواند شما را به این باور برساند که شما بازار هدف خود را حتی قبل از اینکه تحقیقی در این زمینه انجام دهید، درک می کنید. برای مثال، اگر شما بدنساز هستید و می خواهید که کسب وکاری را مرتبط با سلامت شخصی آغاز کنید، ممکن است فرض کنید که مشتری خود را می شناسید. اینگونه فرض نکنید که می توانید مانند بازار هدف خود فکر کنید. شما مجبورید که از آنها بپرسید و با آنها صحبت کنید تا واقعا آنها را درک کنید.

مدل درآمدی من چیست؟
تصور کنید که چگونگی کسب درآمد شما می تواند به شما در پیدا کردن بازار هدفتان کمک کند. شرکت های اجتماعی می توانند در این زمینه به صورت خدعه آمیزعمل کنند، زیرا بدون داشتن هیچ برنامه ویژه ای برای به دست آوردن درآمد، دست بالا گرفتن اندازه بازار مشتری اشتباه است.

محصول یا خدمت خود را چگونه خواهم فروخت؟
استراتژی خرده فروشی شما می تواند بازار هدف شما را مشخص کند. آیا شما فروشگاه خواهید داشت یا وب سایت، یا هر دو؟ آیا شما فقط در کشور خودتان بازاریابی خواهید کرد یا این کار را به صورت جهانی انجام خواهید داد؟
برای مثال، یک کسب وکار که فقط به صورت آنلاین است، ممکن است مشتریان جوان تری نسبت به فروشگاه های دیگر داشته باشد. یک کسب وکار غیرآنلاین و سنتی می تواند مشتریان هدف شما را فقط به افراد محله شما محدود کند.

رقبای من چگونه شروع کرده اند؟
ارزیابی استراتژی بازاریابی رقبا می تواند به شما در مشخص کردن مشتری هدفتان کمک کند. اما البته، بعد از اینکه مشتریان هدف خود را تعیین کردید. به سادگی از روی رویکرد بازاریابی بزرگ ترین رقیب خود کپی برداری نکنید. شما باید روش منحصر به خود را داشته باشید و کاری را که انجام می دهید از سایر رقبا متمایز سازید.

چگونه مشتریانم را پیدا خواهم کرد؟
همانطور که برای مشخص کردن مشتریان هدف خود اقدام می کنید، سعی کنید مشخص کنید که آیا می توانید به طور کارآ به آنها خدمات برسانید. شما نیاز خواهید داشت که مقداری تحقیقات بازار انجام دهید و الگوهای جمعیت شناختی، جغرافیایی و خرید مخاطبان هدف خود را مورد مطالعه قرار دهید. اگر شما از یک فروشگاه اقدام به فروش می کنید، نیاز دارید که بدانید چه تعداد از افراد بازار هدف شما در اطراف شما زندگی می کنند. اگر فروش خود را از طریق وب سایت انجام می دهید، نیاز دارید که در مورد رفتار آنلاین مشتریان بالقوه خود نکاتی را فرابگیرید. درک زود هنگام چگونگی موقعیت یابی مشتریان، می تواند به شما برای ایجاد یک طرح بازی بعد از تعیین استراتژی بازاریابی کمک کند.

آیا جایی برای توسعه بازار هدف من وجود دارد؟
برای اصلاح بازار هدف خود یا گسترش آن در طول زمان آماده باشید. برای مثال، فکر کردن در مورد اینکه آیا شما مشتریان داخلی را هدف قرار می دهید یا مشتریان در سرتاسر دنیا را، می تواند شروع خوبی باشد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag