Skip links

استفاده از ۶ داده بزرگ در بهبود فروشگاه خرده فروشی

کوچک ترین خرده فروشی ها هم می توانند به داده های بزرگی دسترسی داشته باشند. با تجزیه و تحلیل داده ها مطمئنا فروش خود را می توانند بهبود ببخشند. اصطلاح داده های بزرگ در طول چند سال گذشته بسیار مطرح می شود. اما اگر شما فکر می کنید که آن فقط برای شرکت های بزرگ است و شرکت های کوچک نمی توانند از آن بهره مند شوند،کاملا در اشتباه هستید.

در حالی که هیچ تعریف یکسانی از داده های بزرگ وجود ندارد، داده های بزرگ به طور کلی به معنی جمع آوری داده ها از منابع مختلف(آنلاین و آفلاین) است که استفاده از آن منجر به بهبود کسب وکار می شود،اغلب با پیش بینی آن چه که مشتریان انجام می دهند.یک شرکت بزرگ مانند amazon.com می تواند اطلاعات زیادی از سوابق خرید مشتری، مرور تاریخچه، بررسی محصول، تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت و گوش دادن های اجتماعی به دست بیاورد و از الگوریتم های مختلفی برای تفسیر اطلاعات استفاده کند.

چگونه فروشگاه خرده فروشی خود را بهبود بخشیم؟

۱٫ بررسی سوابق فروش
به طور متوسط فروش شما چقدر است؟ آیا در زمان های خاصی فروش شما بالا یا پائین می شود؟ چه میزان از فروش شما شامل تخفیف می شود؟ در چه ساعتی از روز، چه روزهایی از هفته، و چه ماهی از سال بهترین فروش را دارید؟ در مقابل ساعات، روز و ماه هایی که فروش شما کمترین است؟ شما می توانید از اطلاعات سیستم pos و رسیدهای فروش استفاده کنید و تنظیمات متناسب را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر شما فهمیدید که بعد از ساعت ۶.۳۰ بعد از ظهر مشتریان کمتری دارید، می توانید فروشگاه را زودتر ببندید و یا تعداد همکاران فروش را در این زمان کم کنید. هم چنین شما می توانید از این اطلاعات برای برنامه ریزی نوسانات فصلی در خرید و فروش استفاده کنید، این کار به شما در مدیریت جریان نقدی بهتر کمک خواهد کرد.

article_image_one_245.jpg

۲٫ ردیابی موجودی
آیا سیستم ردیابی موجودی شما بخشی از pos (تبادل اطلاعات بین پایانه فروش و نرم افزارها) شما است و یا مستقل از آن است؟ آیا آن می تواند به شما بگوید که چه اقلامی سریع ترین فروش را دارند تا آن ها را دوباره سفارش دهید؟ چه مقدار موجودی در انبار دارید و در صورتی که نقطه نیاز آن ها پائین آمد چگونه باید تخلیه شوند با چه مقدار تخفیف(به عنوان مثال کت زمستانی در مارس)

۳٫ برنامه های وفاداری مشتری
اگر شما در حال حاضر از برنامه های وفاداری مشتری استفاده نمی کنید، شروع کنید. سپس پیشنهاداتی را که مشتریان وفادار را جذب می کند و تاکتیک هایی که بر روی دیگران کار می کند را بیابید.

۴٫ آنالیز وب سایت
حتی اگر هیچ محصولی را به صورت آنلاین نمی فروشید، مطالعه ی تجزیه و تحلیل وب سایت تان می تواند به شما کمک کند تا بفهمید مشتریان چگونه فروشگاه شما را پیدا می کنند.به عنوان مثال اگر شما می بینید که تعداد زیادی از مشتریان در جستجوی محصولات از وب سایت شما هستند، شاید باید شروع به ارائه ی برخی موارد محبوب برای فروش آنلاین بکنید. هم چنین ببینید چه وب سایت هایی ترافیک بیشتری به وب سایت شما ارسال می کنند و روی آن تمرکز کنید تا بهترین نتایج را دریافت کنید. برای مثال اگر ۸۰ درصد ترافیک وب سایت شما از yelp است بنابراین لازم است تا صفحه ی yelp خود را بیشتر به روز کنید یا اگر بسیاری از بازدیدکنندگان توسط پرداخت با هر کلیک و یا جستجوهای محلی می آیند بنابراین روی آن ها تمرکز کنید.

۵٫ آنالیز ایمیل مارکتینگ
من امیدوارم شما هنوز هم از ایمیل برای رسیدن به مشتریان تان استفاده کنید. این ابزار هنوز هم یکی از موثرترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتریان است. تجزیه و تحلیل ترافیک خود را بررسی کنید تا ببینید چه موضوع هایی در چه روزهایی و غیره بیشتر کلیک می شوند. چه نوع ارائه هایی بهتر کار می کنند و غیره.

۶٫ رسانه های اجتماعی:
شما می توانید از تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید تا ببینید مشتریان تان پس از برقراری ارتباط با شما روی رسانه های اجتماعی چه کاری انجام می دهند؟ آیا آن ها به وب سایت شما مراجعه می کنند؟ هم چنین شما می توانید صحبت های مشتریان تان را در رسانه های اجتماعی دنبال کنید. آیا همه ی آن ها می خواهند در مورد یک محصول خاص بشنوند یا از تکرار آن خسته شده اند؟ آیا آن ها به صورت مداوم محصول x را درخواست می کنند در حالی که شما فقط محصول y را عرضه می کنید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag