Skip links

۱۰ علت عدم خرید از سایت شما

وقتی که شما با ذوق وشوق فراوان سایت فروش خود را راه اندازی می کنید. با زحمت زیاد موفق به جذب بازدید کننده می شوید. بازدیدکنندگان به سایت شما مراجعه می کنند، اما خرید نمی کنند. مشکل کار در کجاست؟ در این مقاله به ۱۰ دلیل عمده می پردازیم که معمولاً باعث انصراف بازدید کننده از خرید می شود.

۱- بازدید کنندگان هنگام سفارش، احساس امنیت نمی کنند

به مشتریان یادآوری کنید که سیستم پرداخت ما کاملاً امن است و اطلاعات آنها در معرض خطر قرار نخواهد گرفت. به آن ها اطمینان دهید که آدرس ایمیل و مشخصات شخصی شان در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت.

۲- صفحه فروش به اندازه کافی جذاب نیست

صفحه تبلیغاتی شما به جای ذکر مزایای محصول برای مشتری، به تعریف از شما یا ارائه مشخصات محصول پرداخته است. به عنوان صفحه محصول، برای مشتریان بازار هدف جذاب نیست. در صفحه محصول، نظرات مشتریان راضی را ننوشته اید یا گارانتی معتبری ارائه نکرده اید. پس حتما در اطلاعات صفحه محصولاتتان بازنگری داشته باشید.

article_image_one_622.jpg

۳- به بازدیدکنندگان دلیلی برای بازدید دوباره از سایت ارائه نکرده اید

معمولاً بازدید کنندگان در بازدید اول خرید نمی کنند و حداقل باید چندین بار به سایت شما مراجعه کنند تا حاضر به خرید شوند. بهترین راه برای تشویق مشتریان به بازدید دوباره، ارائه خبرنامه ای رایگان درباره کسب وک ارتان است. همچنین اضافه کردن منظم مقالات و مطالب جدید باعث مراجعه مجدد بازدیدکنندگان می شود.

۴- به بازدید کنندگان اطلاعات کافی درباره کسب وکارتان نداده اید

آن ها در صورت شناختن شما و کسب وکارتان راحت تر خرید خواهند کرد. در سایت خود حتما بخشی به نام «درباره ما» داشته باشید و در آن قسمت مختصری از تاریخچه شرکت، اطلاعات تماس و آدرس خود را قرار دهید. حتی عکس هایی از محل کارتان و خودتان را به این بخش اضافه کنید.

۵- گزینه های کافی برای پرداخت ندارید

برای موفقیت در فروش اینترنتی باید تقریباً تمامی روش های پرداخت را پشتیبانی کنید. این روش ها شامل پرداخت آنلاین توسط کارت های بانکی عضو شتاب، خرید پستی، سفارش تلفنی و واریز به حساب هستند.

۶- وب سایت شما حرفه ای به نظرنمی رسد

مراجعه به قسمت های مختلف سایت باید بسیارآسان باشد. بهترین حالت آن است که پسوند سایت .com باشد. همچنین گرافیک سایت باید حرفه ای و وابسته به موضوع سایت باشد. وب سایت های حرفه ای حداکثر از ۳ رنگ در طراحی سایت خود استفاده می کنند و معمولاً تمامی متون با یک فونت خاص نوشته می شود.

۷- متن تبلیغاتی شما طوری است که مشتری مجبور به خواندن آن تا انتها نمی شود

اگر جایزه یا هدیه ویژه ای در نظر می گیرید، آن را در انتهای صفحه درج کنید تا بازدید کننده واداربه خواندن متن شود. تمامی اطلاعات مهم را در بالای صفحه قرار ندهید.پاز طرف دیگر متن را با مقدمه های بی مورد و توضیح بدیهیات، طولانی نکنید. متن شما باید طوری باشد که اگر مخاطب شروع به خواندن آن کرد نتواند به راحتی آن را رها کند. اطلاعات باید طوری به هم مرتبط باشند که خواننده را ترغیب کند مطلب را دنبال کند.

۸- سایت شما برای افراد بازار هدف جذاب نیست

افراد بازار هدف افرادی هستند که علاقه مند به خرید محصول مورد نظر هستند.. برای کسب اطلاعات دقیق از علایق بازدید کنندگان از رای گیری استفاده کنید.. به عنوان مثال در صفحه اول سایت از آنان بپرسید که به دنبال چه نوع اطلاعاتی هستند. اگر سایت شما کفش فوتبال می فروشد و مطالب سایت طوری است که علاقه مندان به تماشای فوتبال را جذب کند؛ نه بازیکنان فوتبال، هیچ گاه فروش موفقی نخواهید داشت.

۹- همواره در حال بهینه کردن اطلاعات صفحه محصول نیستید

برای نوشتن صفحه تبلیغاتی بی نظیر تنها یک راه وجود دارد و آن هم روش سعی و خطاست. بسیاری از فروشندگان یک بار اقدام به نوشتن صفحه محصول خود می کنند، سپس هیچ گاه آن را تغییر نمی دهند. برای افزایش فروش می باید همواره در حال بهبود صفحه محصول باشید. اگر مشتریان سوالاتی می کنند و این سوالات تکرار می شود، این اطلاعات را به صفحه محصول اضافه کنید. بهتر است هرماه محتویات صفحات محصول را بررسی کرده و تکمیل کنید.

۱۰- هیچ دلیلی به بازدید کننده نمی دهید تا حس فوریت برای او در خرید ایجاد شود

بسیاری از بازدید کنندگان شاید به محصول شما علاقه مند باشند، اما خرید آن را به بعد موکول می سازند و این تعویق تا زمانی ادامه پیدا می کند که خرید به فراموشی سپرده می ود. بازدیدکنندگان را ترغیب کنید تا هم اکنون خرید کنند از جایزه و یا ویژه برخوردار شوند. پیشنهادی که در آن محدودیتی وجود نداشته باشد باعث فروش نخواهد شد. محدودیت می تواند در زمان یا تعداد باشد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag