Skip links

نکات کلیدی در هنگام طراحی مجدد وب سایت های قدیمی

معمولا تمامی وب سایت ها پس از مدتی نیاز به طراحی مجدد دارند . اما قبل از آن که طراحی مجدد یک وب سایت آغاز شود بهتر است در مورد مسائلی مهم تصمیم گیری شود که در ادامه برخی از این موارد را با هم مرور خواهیم کرد .

همیشه این مسئله را در نظر داشته باشید که در وب سایت فعلی آیا عناصر و یا صفحات مناسبی وجود دارند که بسیار مورد توجه بازدیدکنندگان سایت قرار گرفته باشند. در صورتی که پاسخ به این مسئله مثبت است حتما این فاکتورها را شناسایی کنید تا در وب سایت جدید هم مجددا از این صفحات و عناصر مفید استفاده شود.

یکی از ساده ترین سئوالات و یا شاید اولین سئوال این است که آیا سایت شما واقعا به طراحی مجدد نیاز دارد؟ درست است که وب سایت نقش بسیار مهمی در جلب مشتریان بیشترو معرفی بهتر شرکت و یا محصولات شما میشود اما دقت داشته باشید در صورتی که سایت فعلی شما از دید یک فرد متخصص به خوبی از عهده این امر بر می آید دلیلی برای طراحی مجدد سایت وجود ندارد. ممکن است تنها با برخی تغییرات کوچک سایت شما به یک سایت مطلوب تبدیل شود و واقعا نیازی به طراحی مجدد نباشد .

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

معمولا بیشتر سایت ها برای اضافه کردن ویژگی های بیشتر به طراحی مجدد نیاز دارند و نه تنها ظاهر جدید .به عنوان مثال ممکن است سایت قدیمی شما با زبان HTML نوشته شده باشد و امکان بروزرسانی سایت شما در بخش مدیریت وجود نداشته باشد و یا امکان عضوگیری و یا پیگیری سفارشات در سایت فعلی وجود نداشته باشد. با توجه به این مسائل قطعا طراحی یک وب سایت جدید با هسته و سیستم مدیریت جدید بهترین راه حل است.اما ممکن است در هسته سایت فعلی شما تمامی نیازهای شما لحاظ شده باشد و تنها ظاهر وب سایت شما نیاز به بازسازی و یا حتی قالب جدید داشته باشد. در این حالت بهترین کار طراحی یک قالب ظاهری یا تمپلیت جدید برای سایت است و واقعا نیازی به طراحی مجدد سایت از ابتدا نیست. با طراحی یک قالب جدید ظاهر وب سایت شما جذاب تر خواهد شد و نیاز به صرف هزینه و زمان زیادی نیز نخواهد بود. قبل از آن که شروع به طراحی مجدد وب سایت نمایید بهتر است از طراح وب سایت خود بخواهید تا تمامی مشخصات فنی سرور هاست شما را دقیقا مورد بررسی قرار دهد تا در حین جابجایی سایت جدید با سایت قدیمی با مشکل مواجه نشوید. دقت داشته باشید که تعویض سرور معمولا راه حل نهایی است و تا حد امکان در صورتی که از هاست خود راضی هستید از تغییر دادن سرور اجتناب کنید.

این روزها CMS های بسیار مناسب با امکانات بالایی در دسترس کاربران هستند. از جمله محبوب ترین CMS ها میتوان به جوملا و وردپرس اشاره کرد. اگر نیازهای شما با امکانات موجود در این دسته از CMS ها منطبق میباشد بهتر است از یکی از این سیستم ها برای مدیریت وب سایت خود استفاده کنید. در واقع با استفاده از این سیستم ها شما نیز به جمع میلیونی کاربران این سیستم ها ملحق میشوید و در آینده نیز جهت پشتیبانی و بالا بردن امکانات سایت تنها به یک شرکت و یا شخص خاص متکی نخواهید بود . ظاهر کاربری سایت همیشه در اولویت است. بهتر است قبل از شروع به بازسازی سایت سری به وب سایت رقبا خود بیندازید و از نکات مثبت موجود در وب سایت آنها ایده بگیرید و به طراح وب سایت جدید خود منتقل کنید. با توجه به استفاده کاربران از موبایل و یا تبلت برای مرور اینترنت حتما به Responsive بودن قالب سایت جدید دقت کنید. در واقع در قالب نوع ریسپانسیو وب سایت شما به درستی در تمامی ابزار و وسایل گوناگون نمایش داده میشود. همیشه این مسئله را به خاطر داشته باشید که ممکن است به هر دلیلی در آینده شما نیاز به اعمال تغییرات در وب سایت از جانب یک طراح جدید داشته باشید. پس حتما اطمینان حاصل کنید که سورس و کد اصلی وب سایت از جانب طراح وب سایت به شما تحویل داده میشود. اگر این کدها را در اختیار نداشته باشید در آینده در صورتی که به طراحی فعلی وب سایت خود دسترسی نداشته باشید برای اعمال تغییرات و یا اضافه کردن امکانات جدید در سایت با مشکل مواجه خواهید شد.

گوگل این روزها به ابزاری مهم برای معرفی وب سایت شما با مخاطبین جدید محسوب میشود پس حتما از طراحی هماهنگ سایت خود با موتور جستجوگر گوگل اطمینان حاصل کنید. درست است که معمولا طراحان وب سایت هزینه جداگانه برای بهینه سازی یا SEO سایت دریافت میکنند اما در صورتی که سایت شما از اساس با موتورهای جستجوگر هماهنگ نباشد قطعا نتیجه مطلوبی در گوگل و یا سایت های مشابه به دست نخواهید آورد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag