Skip links

چند نکته برای زمینه سازی فروش کالاها

برای لحظه ای چشمان خود را ببندید و دنیایی بدون تبلیغات را در نظر بگیرید. در چنین دنیایی چگونه می توان بهترین و مناسب ترین کالاها و خدمات را انتخاب کرد؟ چگونه می توان بهترین مکان را برای خرید شناسایی کرد؟

مشتریان به شما احتیاج دارند

اولین و مهم ترین گام در جهت اجرای برنامه ی پیشبرد فروش، درک عمیق و پذیرش این واقعیت است که: مشتریان فعلی و بالقوه تان به شما نیاز دارند. هرگز احساس نکنید که با طراحی چنین برنامه ای به زندگی مشتریان آینده خود تعدی می کنید.
تبلیغات سیل عظیمی از اطلاعات و ایده ها را در جامعه جاری می سازد، اگر چه برخی از این اطلاعات و ایده ها ممکن است از سوی افراد به درستی درک نشود، یا اهمیت و ارزش آن مورد توجه قرار نگیرد. همواره با این رویکرد به مشتریان بالقوه ی خود بنگرید که با فعالیت های خود به آ ن ها لطف می کنید و به یاری آن ها می شتابید. شما به راحتی کالاها و خدمات خود را به آن ها معرفی می کنید، به این ترتیب، در اثر تلاش های شما آن ها مجبور نیستند برای تهیه ی خواسته ها و تامین نیازهایشان به زحمت بیفتند.

article_image_one_100.jpg

شما با استفاده از هدایای تبلیغاتی بر پایه ی چنین رویکردی به مشتریان بالقوه ی خود یادگیری های کاربردی را هدیه می دهید که می توانند با حفظ، نگهداری و استفاده ی مستمر از آن ها، کالاها و خدمات و نام و نشان تجاری شما را به یاد آورند. هیچ مشتری ای، آگهی چاپی، یا نامه های تبلیغاتی شرکت ها را نزد خود نگه نمی دارد، اما ارائه ی یک تقویم که اطلاعات تماس با شما بر روی آن درج شده باشد می تواند در تمام طول سال، شما را در یک قدمی مشتریان نگه دارد. آیا نیاز به ذکر نمونه های بهتری هست؟ جاسوئیچی یکی از هدایایی است که می تواند به راحتی نام شما را در ذهن مشتریان حک کند.
حتی زمانی که مشتریان با اضطراب به دنبال خودکاری برای نوشتن اطلاعات مهم هستند و خودکار هدیه شده از طرف شما را در گوشه ای از کیف خود می یابند، شما نقش یک ناجی را بازی کرده اید و در عین حال اصلی ترین نکات را در مورد شرکت خود به آن ها ارائه کرده اید.

برای ارزش فعالیت تبلیغاتی، اغلب از معیاری تحت عنوان هزینه ی هر بار تاثیر گذاری بر مشتریان استفاده می شود. به عنوان مثال اگر آگهی تبلیغاتی خود را در روزنامه درج کنید، تعداد دفعات مشاهده ی آن روزنامه از سوی مخاطبان، تعداد دفعات تاثیر گذاری است که بابت آن بهایی را پرداخته اید، با وجود این اگرچه آگهی های تبلیغاتی در روزنامه ها اغلب در دسترس تعداد زیادی از مردم قرار می گیرد، اما نمی تواند مانند هدایای تبلیغاتی به صورت مکرر برای مشتریان بالقوه ی شرکت اثرگذار باشد. بنابراین زمانی که صحبت از هزینه ی هر بار تاثیرگذاری بر مشتریان به میان می آید، می توان هدایای تبلیغاتی را به عنوان اثربخش ترین و عالی ترین ابزارها برشمرد.

روابط عمومی

انجمن روابط عمومی امریکا همواره بر این نکته تاکید دارد که شهرت و محبوبیت فعالیت های روابط عمومی، زمینه ساز فروش کالاها و خدمات شرکت ها است.

فعالیت های روابط عمومی در اصل با تقویت انگیزه های درون سازمانی، ایجاد روحیه تیمی در میان کارکنان و تقویت تعاملات مثبت میان نمایندگان سازمان و عموم جامعه، دست یابی به این هدف را امکان پذیر می سازد. سازمان ها می توانند با طراحی و اجرای برنامه های روابط عمومی، متمرکز بر جامعه ی درون سازمانی در بروز رفتارهای مثبت اثرگذار باشند و عملکرهای برتر کارکنان را مورد قدردانی قرار دهند، همچنین راه حل هایی را در زمینه ی مسائل و مشکلات مورد توجه جامعه معرفی کنند. فعالیت های مثبت روابط عمومی می تواند به اشکال و شیوه ها و مناسبت های مختلفی انجام گیرد:

حمایت از موسسات عام المنفعه و انگیزه های سیاسی و فرهنگی می تواند شهرت و اعتبار شرکت یا سازمان را در نگاه جامعه ارتقا دهد. حمایت از رویدادهایی نظیر سمینارهای علمی و مورد توجه جامعه، رویدادهای ورزشی و غیره نیز با استفاده ی مناسب از هدایای تبلیغاتی مثل دفترچه ی یادداشت، خودکار، پوشه و غیره( که البته نام و اطلاعات مربوط به شرکت روی آن ها درج شده باشد) می تواند اثربخشی این فعالیت ها را دو چندان سازد.
با بهره جستن از هدایای تبلیغاتی مورد نیاز مخاطبان، در فعالیت های روابط عمومی خود، اثربخشی آن ها را افزایش دهید.

برنامه ی بازاریابی شما

بسیاری از صاحبان کسب و کار، به اشتباه بر این باورند که تنها با درج آگهی تبلیغاتی خود در یک روزنامه، یا با پخش یک پیام تبلیغاتی از طریق شبکه های رادیو یا تلویزیون، مشتریان به طور خودکار گروه گروه برای خرید کالا و خدمات آن ها مراجعه خواهند کرد. شاید این نکته تا حدودی صحیح باشد و برخی از افراد با شناخت محصول یا خدمت شما صرفا از روی کنجکاوی تصمیم به امتحان کردن آن بگیرند، اما صدها یا هزاران نفر از مشتریان بالقوه، هرگز با این روش، اطلاعاتی در مورد محصول یا کسب و کار شما نخواهند یافت.

به همین دلیل طراحی یک برنامه ی یکپارچه ی بازاریابی به منظور حصول اطمینان از اثربخشی، جامعیت و کنترل هزینه ها ضروری است. به خاطر داشته باشید که هدف شما، تنها جذب و حفظ گروه ثابتی از مشتریان وفادار نیست بلکه باید درصدد افزایش تعداد مشتریان خود از طریق شناسایی، جذب مشتریان جدید و بدین ترتیب کاهش مخاطره ی ناشی از تحولات در محیط بازار بر کسب وکار خود باشید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag