Skip links

جلب مشتری با استراتژی چند سوال

برای جذب مشتریان تازه و حفظ مشتریان موجود باید یک گروه مشخص تعیین کنید که به خرید کالاها یا استفاده از خدمات شما راغب هستند. موفقیت های یک شرکت برای جذب مشتری بیشتر به استراتژی ها و تکنیک هایی بستگی دارد که شرکتها برای افزایش تعداد مشتریان خود از آن استفاده می کنند. تعداد بی شماری از کسب و کارهای تازه راه اندازی شده و حتی بزرگ به این دلیل از بین رفته اند که نتوانسته اند مخاطب خود و نحوه جلب توجه آنها را مشخص کنند.

بازاریابی و جذب مشتری از مهمترین قسمتهای یک شرکت است بخش فروش کالاها معمولا برنامه ریزی های مشخصی برای جذب مشتریان دارد.

  • چگونه با طرح سوالات مناسب، مشتری جلب کنید

سوالات زیر به شما این امکان را می دهد استراتژی خود برای نحوه جلب مشتری و گرفتن بهترین نتیجه در تعیین مخاطب موردنظرتان را به سطح مطلوب برسانید.

article_image_one_98.jpg

– کدام گروه سنی از مشتریان به محصولات یا خدمات من نیاز دارند؟

– کدام جنسیت به استفاده از محصولات یا خدمات من راغب هستند؟
 سطح درآمد مشتریانی که احتمال استفاده از محصولات یا خدمات من را دارند چه میزان است؟
 مشتریان موردنظر من احتمالاً چه سطح تحصیلاتی دارند؟
– آیا محصول یا خدمات من چیزی لازم است یا تجملی؟
– آیا محصول یا خدمات من یک خرید عادی است یا چیزی است که مشتریان برای آن باید پس انداز کنند؟
 آیا اینترنت، مقالات روزنامه ها یا هر فاکتور خارجی دیگر نقشی تعیین کننده در تعیین تصمیم نهایی مشتریان من برای استفاده یا عدم استفاده از محصولات من دارند؟

بااین دسته بندی ها می توانید مشتریان موردنظر خود را به سمت کسب و کارتان بکشانید.

  • چگونه با وسوسه کردن افراد، مشتری جلب کنید

کسب و کار فقط تبلیغ آنچه ارائه می کنید نیست بلکه وسوسه کردن مشتریان کنونی یا مشتریان احتمالی آینده با پیشنهادات اغواکننده ای است که نتوانند به آن “نه” بگویند. مثلاً آنهایی که عاشق غذا هستند، اگر یک نمونه دستورغذای مجانی یا کوپن تخفیف روی سایتتان بگذارید، هیچ وقت امتناع نمی کنند. آنهایی به بازی های ویدئویی اعتیاد دارند هم هیچ وقت به دانلود رایگان بازی نه نمی گویند. پس می بینید، رمز موفقیت هر کسب و کار نه فقط در تعیین بازار موردنظر است بلکه استفاده از همه فرصت ها برای ارائه پیشنهادات وسوسه انگیز، اطلاعات مرتبط یا سفارشی وخدمات خاص به مشتریان هم اهمیت زیادی دارد. یادتان باشد،
وقتی علاقه مشتری را جلب کردید، قدم بعدی تقویت اعتماد در مشتریان با استفاده از ابزارهای ارتباطی دیگر است. اینکار را می توانید با تبلیغات، خبرنامه، ایمیل، بلاگ و از این قبیل انجام دهید. با این روش، با به دست آوردن مشتریان بیشتر از طریق بازاریابی، لیست مخاطبین ایمیلی شما روز به روز بیشتر خواهد شد.
با پیشنهادات وسوسه انگیز مثل “یکی بخرید، دو تا ببرید” یا لینک عضویت در خبرنامه ها، مطمئناً دستتان می آید که چطور توجه مشتریان را به استفاده از وب سایتتان جلب کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag