Skip links

۶ راه بازگشت دوباره مشتری ها

مالک موسسه «مشاوران سرمایه گذاری ملی»، Rey Grabato می گوید: «برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، باید تمام تمرکزتان را بررضایت مشتری بگذارید؛ یک مشتری که مطمئن خواهید بود، خرید خود را تکرار خواهد کرد. باید خودتان و ارسال کالایتان را از نظر کیفیت چنان متمایز کنید که هیچ رقیب دیگری حتی نتواند چنین نتایجی با مشتریان خود به دست آورد». تجربه مثبت مشتریان و بازدید دوباره آنها، یک هدف مهم برای دستیابی است.

توجه به نیازهای مشتریان یک امر کلیدی است اما آیا برای آنها روشن کرده اید که می خواهید آنچه مورد نیازشان است را به آنها بدهید؟ هنگامی که مراجعه دوباره مشتریان تان کم می شود، کسب و کار شما با کاهش درآمد مواجه خواهد شد. یک مشتری وفادار با کوچکترین تلاش از سمت شما بازخواهد گشت، ولی جذب مشتریان جدید با صرف هزینه و زمان در بازاریابی و تبلیغات همراه خواهد بود.

حتی زمانی که می توانید فرد جدیدی را مجاب کنید که به شما شانسی برای فروش بدهد، اگر آن مشتری تنها یک بار از شما خرید کند و علاقه ای به بازگشت دوباره نداشته باشد، درآمد شما کاهش خواهد یافت. مشتریان به دلیل خدمات درخشان و محصولات استثناییبه یک فروشگاه رجوع می کنند. حتی بهترین محصول ممکن نیست بتواند بر تجربه بد مشتری فائق آید. اگرچه، یک تجربه مثبت مشتری می تواند حتی یه محصول خوب را بهتر وبهتر کند.

۱٫ نو و به روز باشید

زمانی که یک کسب وکار سال به سال در مسیر یکسانی پیش می رود، این ریسک های کسب و کار منجر به عقب نشینی از رقبای پیشرو خواهد شد، وقتی به شدت برای رشد کار می کنید، اینکه اندکی اجازه راکد شدن برای نگرش کسب وکارتان بدهید، می تواند وسوسه انگیز باشد. عوض اینکه اجازه دهید تازگی کالایتان از بین برود، هر ساله مفاهیم خود را مورد بازبینی قرار دهید و نکات جدیدی اضافه کنید تا بتوانید مشتریان خود را علاقه مند نگه دارید. اگر می خواهید به مشتریان تان خدمات ویژه ای بدهید، به سرمایه گذاری در آموزش کارمندان تان توجه ویژه ای داشته باشید؛ چرا که اعتبار شما را افزایش می دهد و شرکتتان را برای سال های پیش رو تضمین می کند.

article_image_one_600.jpg

۲٫ جنبه شخصی بدهید

اگر کسب و کار شما تنها یک مشتری داشته باشد، شخصی سازی آسان خواهد بود. زمانی که کسب و کار شما رشد می کند و شما برای افزایش مشتریان وفادار تلاش می کنید، تجربیاتتان روز به روز افزایش خواهد یافت. از ابزارهایی استفاده کنید که به شما اجازه می دهد تا مشتریانتان را پیگیری کنید و تجربیاتی بسازید که با علایق و رفتارهای خرید آنها تقریبا منطبق باشد. این امر شما را از شرکت هایی که به این روش به دنبال مشتریان نیستند، متمایز می کند.

۳٫ فعال باشید

اگر کسب و کار شما B2B است (تجاری – تجاری، مدلی تجاری است که در آن بر ارائه خدمات به سایر شرکت ها بیشتر از مشتریهای انفرادی تاکید دارد که معمولا توسط شرکت هایی که از طریق اینترنت تجارت می کند به کار گرفته می شود) به یک سازمان که در صنعت خاصی تخصص دارد بپیوندید و تا جای ممکن فعال باشید. حتی اگر کسب و کار شما منحصرا به صورت آنلاین عمل کند، می توانید از دستیابی به بازار جامعه محلی تان سود ببرید. راه هایی برای پیداکردن یک شریک به طور محلی پیدا کنید، چه از طریق حمایت از اتفاقات ورزشی یا حمایت از یک خیریه. زمانی که مشتریان شما را بخشی از جامعه خودشان ببینند، احتمال وفاداری آنها، افزایش می یابد.

۴٫ بازبینی سیاست های شما

اگر سیاست شما پتانسیل برآشفتن یا منحرف کردن مشتریان تان را داشته باشد، با دقت منافع و مضرات این سیاست ها را مورد بازبینی قرار دهید و آنها را به نام حفظ مشتری بازبینی کنید. پس از تعطیلات سال نو می توانید ببینید که چگونه برندها با سیاست های غیرمنعطف خود مشتریان شان را از دست می دهند. هزینه از دست دادن یک مشتری وفادار بالقوه بیش از آن است که تصورش را می کنید.

۵٫ تخفیف بدهید

خرده فروشان عمده دریافته اند که با دادن تخفیف به مشتریان شان، تقریبا می توانند بازگشت دوباره آنها را تضمین کنند. تخفیف ها معمولا برای مدت طولانی تری تاریخ دارند و مشتریان را برای برگشتن یک یا دو هفته بعد و خرید با تخفیف به مغازه جلب خواهند کرد.

برای حفظ بهترین مشتریانتان، باید ماهانه در ابزارها و کارهایی سرمایه گذاری کنید که به مشتریان تان نشان دهد که تنها به آنها گوش نمی دهید، بلکه به طور مداوم در تلاش برای بهبود پیشنهادهای آنها هستید. مشتریان شما انتظار خدمات با کیفیت و محصولات عالی برای خود دارند. اگر شما نتوانید آن نیازها را برآورده کنید، مشتریان شما یکی از رقبایتان را انتخاب خواهند کرد.

۶٫ در دسترس باشید

بی توجهی به مشتریان، راهی است که به سرعت شما را به سوی شکست سوق خواهد داد. چه مشتریان تماس بگیرند، ایمیل بزنند یا بازخورد خود را در رسانه های اجتماعی انعکاس دهند، هر تلاشی را در ارتباط برقرار کردن جدی بگیرید، سعی کنید به سرعت پاسخگو باشید.

اگر مشتریان شما احساس کنند که شما به آنها اهمیتی نمی دهید، به سوی کسب وکاری می روند که به نیازهای آنها توجه کند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag