Skip links

۴ نکته برای مدیریت زمان در فروش

تفاوت بین موفقیت و شکست، انتخاب های افراد در به تاخیر انداختن امور است. ما همیشه کارهای زیادی برای انجام دادن داریم ولی وقتمان خیلی محدود است. بازنده ها کارهای مهمی که در زندگی شان حیاتی است را به تعویق می اندازند اما برنده ها و افراد موفق فعالیت های کم اهمیت را به بعد موکول می کنند. به تعویق انداختن کارها، تاخیر در برنامه ریزی و نداشتن اطلاعات درباره محصول مهم ترین عواملی هستند که موجب می شوند شما زمان را در فروش از دست بدهید.

اگر به هر دلیلی ارتباط با مشتریان بالقوه تان را به تاخیر بیندازید، به راحتی آن ها را از دست خواهید داد. ما معمولاً نیمی از زمان کاریمان را تلف می کنیم. استراحت های بیش از حد، تماس های تلفنی و کارهای شخصی مهم ترین فعالیت هایی هستند که وقتمان را از بین می برند.

۱- چگونه از به تعویق انداختن کارها جلوگیری کنیم؟

بهترین راه این است که برنامه ریزی صحیحی انجام دهید، کارهایتان را اولویت بندی کنید و اولین فروش تلفنی تان را سریعاً انجام دهید. وقتی روز کاری تان آغاز می شود، سعی کنید در اولین فرصت کار مهمی انجام دهید این کار باعث می شود در طول روز بازدهی بالاتری داشته باشید.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۲- تماس تلفنی ناتمام

زمانی که برای فروش تلفنی آماده نیستید و اطلاعات لازم را در اختیار ندارید، معمولاً فروش تلفنی تان را ناتمام می گذارید و این باعث می شود که زمانتان را از دست بدهید. زمانی که در حال صحبت با مشتری هستید متوجه می شوید که در آن لحظه نمی توانید فروش را تکمیل کنید و آن را به تماس بعدی موکول می کنید، تماسی که اغلب اوقات هیچ وقت دوباره تکرار نمی شود!
در مقاله ” تاکتیک های موثر در بازاریابی تلفنی “به بازاریابی تلفنی و مهارت های لازم برای نیل به موفقیت در مذاکرات تلفنی پرداخته شده است.

۳- نداشتن دانش درباره محصول

نداشتن اطلاعات درمورد محصول می تواند تمام تلاش های شما را هدر دهد و باعث شود فروشتان را ازدست بدهید. ولی نکته اینجاست که می توانید با اختصاص زمان و مطالعه این مشکل را حل کنید.چگونگی آمادگی و کسب اطلاعات در مورد محصول، فروشندگان حرفه ای را از دیگران متمایز می کند. آنها به دقت تمام جزئیات مربوط به کالا یا خدماتشان را شناسایی می کنند. آموخته هایشان را مرور می کنند و از نکات مهم یادداشت برداری می کنند. امکان ندارد که مشتریان از فروشندگان حرفه ای سوالی بپرسند که نتوانند به طور کامل پاسخ دهند.

۴- قرار ملاقات های تایید نشده

گاهی اوقات بعضی از فروشندگان برای ملاقات با مشتری مسافت زیادی را طی می کنند و وقتی به محل ملاقات می رسند متوجه می شوند که مشتری در دفترش نیست، قرار ملاقات دارد و یا حتی به هر دلیلی نمی توانند با او صحبت کنند! در این صورت وقت باارزش زیادی را از دست داده اند و حتی ممکن است نیمی از روز را هم در مسیر رفت و آمد طی کرده باشند. اینجاست که باید همیشه قرارهای کاری تان را چک کنید تا باعث اتلاف وقتتان نشود.

تمرین عملی :

از همین حالا برنامه ریزی کنید. لیستی که از تمام کارهای مهم تان آماده کنید و اولویت های لیستتان را تعیین کنید. همیشه با اولین اولویتتان که مهم ترین کار است، شروع کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag