Skip links

۳ روش برای هدیه به مشتری

مشتری ای که برایتان مشتری می آورد، هدیه ایست که خودتان به خودتان می دهید. اهمیت هدیه ای که به مشتریانتان می دهید را هنگامی متوجه خواهید شد که مشتری برایتان مشتری می آورد. این روش بازاریابی بهترین و ماندگارترین و گاهی اوقات کم هزینه ترین روش برای فروختن هرچه بیشتر محصولاتتان است. اما آیا هر هدیه ای به هر خریداری باعث می شود ما و محصولاتمان محبوب تر شویم؟ هرگز چنین اشتباهی را نکنید .

نوع هدیه دادنتان بسیار مهم است و اگر یک هدیه بسیار گران قیمت را به روش نادرست به مشتری دهید ممکن است هیچ تاثیر قابل توجه ای بر کسب و کارتان نگذارد. به طور کلی مشتریان را می توان به سه دسته تقسیم کرد :

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۱٫ مشتری راضی
مشتری ای که تمام انتظاراتش را برآورده کنیم از ما و محصولاتمان راضی است و معمولا به ما وفادار می ماند، اما همیشه این خطر وجود دارد که رقبا او را از ما بگیرند.

۲٫ مشتری ناراضی
آنچه از ما و یا محصولاتمان انتظار داشته را نتوانسته ایم برآورده کنیم. بنابراین بسیار ناراضی است و نه تنها برنمی گردد بلکه دیگران را نیز از خریدن محصولاتتان منصرف خواهد کرد.

۳٫ مشتری خشنود
نه تنها انتظاراتش را برآورده کرده ایم بلکه چیزی فرای انتظارش به او داده ایم. چنین مشتری ای همیشه به ما وفادار می ماند و تا می تواند برایمان مشتری می آورد.حتماً بخوانید : ۹ نکته برای جذب مشتری و افزایش فروش


من از روش هدیه دادن در کسب و کارم استفاده کرده و نتیجه گرفته ام. بسیار حس خوبی است هنگامیکه تلفن محل کارتان زنگ می خورد و یک خریدار به شما می گوید از طرف مشتری تان تماس گرفته و درخواست همکاری دارد. پس مجددا تاکید می کنم : مشتری ای که برایتان مشتری می آورد، هدیه ایست که خودتان به خودتان می دهید. و اما چه هدیه هایی را به مشتریانمان بدهیم که آنها را شگفت زده نموده و کاری کند که برایمان مشتری بیاورند ؟ روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که من در اینجا به ۳ روش اشاره می کنم:

۱٫ تخفیف غیر منتظره ای به عنوان پاداش بدهید.

من هروقت از این روش استفاده کرده ام اولین چیزی که در مشتری مشاهده نموده ام شادی و تحیر است. آنها باورشان نمی شود که شما چنین کاری را انجام می دهید. به همین علت این هدیه شما را همه جا جار خواهند زد. فرض کنید یک محصول را به طور مثال چهار میلیون تومان به مشتری فروخته اید. چند روز پس از تحویل کالا شما نزد مشتری می روید و ابتدا از میزان رضایتش از محصول خریداری شده می پرسید. سپس به او می گویید هنگامیکه می خواستید با واردکننده و یا تامین کننده مواد اولیه تسویه حساب کنید توانسته اید از او تخفیف قابل توجه ای بگیرید و اکنون می خواهید این تخفیف را با او سهیم شوید و به طور مثال یک چک سیصدهزارتومانی را به عنوان هدیه تقدیم می کنید. این کار فوق العاده برای خریداران ارزشمند است چرا که آنها حسن نیت شما را در کار می بینند و متوجه می شوند با کسی معامله نکرده اند که فقط به فکر فروختن باشد.

نکته: بهتر است در فروش های بزرگ از این روش استفاده کنید تا مبلغ پاداش چشمگیر بوده و از سود خودتان هم چیزی برایتان بماند. البته به شما قول می دهم نتیجه ای که از این روش می گیرید بسیار بیشتر از مبلغ پرداختی تان می باشد.اگر هم مشتری در دسترس نیست که حضوراً مراجعه کنید با تماس تلفنی موضوع را به او بگویید و چک را برایش بفرستید. سعی کنید از چک و یا پول نقد استفاده کنید و مبلغ هدیه را به حسابشان واریز نکنید که تاثیر بیشتری برایشان داشته باشد. با این کار آن پاکت چک و یا پول دقیقا در ذهن مشتری تداعی کننده یک هدیه ارزشمند است. پس حتما از این روش در فروش هایی که می توانید، استفاده کنید که با این کار مشتریانتان شگفت زده شده و شما را بسیار بیشتر دوست خواهند داشت. خودتان را جای آن مشتری بگذارید، اگر کسی چنین هدیه غیر منتطره ای به شما بدهد آیا حاضرید او را کنار گذاشته و با یک شخص دیگر کار کنید؟ آیا از همکاران و دوستانتان اگر کسی به چنین محصولی نیاز داشت او را به این فروشنده معرفی نمی کنید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag