Skip links

۱۰ نکته کلیدی در بازاریابی با ایمیل

منظور از بازاریابی با ایمیل ارسال ایمیل انبوه به کسانی که ما را نمی شناسند نیست، بلکه ارسال ایمیل به اعضای سایت خودمان است.یکی از مهم ترین ارکان بازاریابی اینترنتی، بازاریابی با ایمیل است. سایت هایی که برای جمع آوری ایمیل علاقه مندان تلاش نمی کنند و همچنین ایمیل های منظمی نمی فرستند احتمال موفقیت خود را بسیار کمتر می کنند. در این مقاله به نکات کلیدی ایمیل مارکتینگ می پردازیم.

۱٫ آیا زمان مناسبی برای ارسال انتخاب کرده ام؟

اگر ایمیل های شما برای افزایش فروش ارسال می شود بهتر است روزهای یکشنبه، دوشنبه یا سه شنبه ارسال شود. بهترین زمان ارسال در روز اول صبح است.

۲٫ آیا موضوع ایمیل جذاب است؟

هدف از موضوع ایمیل جلب توجه مخاطب است تا حدی که ایمیل را باز کند. عنوان ایمیل باید طوری باشد که کنجکاوی را تحریک کند. کل مطلب را در موضوع ایمیل نگویید.

article_image_one_430.jpg

۳٫ آیا متن ایمیل حرفه ای است؟

متن ایمیل باید طوری باشد که باعث تشویق خواننده به کلیک کردن لینک داخل ایمیل باشد. کافی نیست فقط اطلاع رسانی کنید، بلکه دلیلی برای مراجعه به سایتتان ارائه دهید.

۴٫ آیا حداقل دو یا سه بار لینک اصلی در متن ایمیل تکرار شده است؟

در چند جای متن ایمیل لینک صفحه ای از سایت را قرار دهید که می خواهید به آن مراجعه کنند. این کار احتمال کلیک شدن لینک را افزایش می دهد.

۵٫ آیا ایمیل امضای مناسبی دارد؟

بهتر است در انتهای ایمیل اطلاعات تماس خود را قرار دهید و شاید بتوانید بهترین محصول یا خدمتتان را در امضا معرفی کنید.

۶٫ آیا متن ایمیل به اندازه کافی طولانی است؟

اگر متن ایمیل خیلی کوتاه باشد، مثلا فقط یک جمله باشد احتمال اسپم شدن آن بیشتر می شود. شاید بهتر باشد حداقل دو یا سه پاراگراف متن بنویسیم.

۷٫ آیا قبل از ارسال به اعضا به اکانت های خودتان ارسال کرده اید؟

برخی از ایمیل در سرورهایی مثل یاهو، جیمیل و … متفاوت دیده می شوند. قبل از ارسال به اعضا حتما ایمیل را به چند اکانت خودتان بفرستید.

۸٫ آیا سیستمی برای سنجش باز شدن و کلیک شدن ایمیل ها دارم؟

اگر نتوانید نتایج بازاریابی با ایمیل را تحلیل کنید نتیجه چندانی کسب نخواهید کرد. اغلب سرویس های ارسال ایمیل امکان گزارش گیری را دارند.

۹٫ آیا روشی برای لغو عضویت لحاظ کرده ام؟

اگر کسی مایل به دریافت ایمیل از شما نیست باید بتواند به راحتی خود را از فهرست خارج کند.

۱۰٫ آیا برنامه ارسال منظمی دارم؟

اگر خیلی زود به زود ایمیل بفرستید افراد زیادی لغو عضویت خواهند کرد. اگر خیلی دیر به دیر ایمیل بفرستید بسیاری از اعضا شما را به فراموشی خواهند سپرد و نرخ باز شدن ایمیل ها کاهش خواهد یافت. در بسیاری از کارها بهتر است حداقل یک ایمیل در هفته ارسال کنید.

اگر به ایمیل مارکتینگ حرفه ای علاقه دارید و می خواهید فروش زیادی از طریق بازاریابی با ایمیل ایجاد کنید می توانید محصول «بازاریابی با ایمیل پیشرفته» را مشاهده کنید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag