Skip links

۳ راه پیدا کردن ایده های نو در دنیای اطراف

ایده قلمرو جادویی دیزنی در یک تعطیلات خانوادگی خطور کرد. والت دیزنی به باغ های تیولی رفته بود که یکی از قدیمی ترین شهر بازیهای اروپاست و در آن زمان بود که پی برد او می تواند مدلی بزرگ تر و بهتر از آن را در کالیفرنیا بسازد.

این نوع کار غیرطبیعی نیست: کارآفرینان عالی ایده های تجاری جدید را هنگام توجه کردن به فرصت های موجود در زندگی هر روزه پیدا می کنند.
اندی بوینتون، از نویسندگان شکارچی ایده می نویسد ” دنیای اطراف شما از ایده های عملی بسیاری پر شده است.” و من می گویم که ایده را فقط باید شکار کرد و شکار با دست خالی و بی برنامه نیز نمی شود.
اگر در خلوت نشسته و واقعا سخت فکر کنید، هیچ کدام از این ایده ها به ذهنتان خطور نمی کند. شما باید به دنیای اطراف قدم گذاشته و رفتارهایی را دنبال کنید که به ایده های جدید منتهی می شوند. بوینتون می گوید : “نوآوری ربطی به باهوش بودن شما ندارد، بلکه به خود شکار کردن ایده ها مربوط می شود. رفتار برتر از هوشمندی و ضریب هوشی شما است.”

article_image_one_65.jpg

با یادگیری نحوه تفکر و عملکرد ویژه کار آفرینی به نحوی به صورتی که فرصت های جدید برایتان آشکار شود، می توانید جریان مداوم ایده های تجاری جدید را در زندگی هر روزه ببینید. این هم چند نکته که می توانند به شما در پیدا کردن ایده های موجود در دنیا اطراف کمک کنند :

۱) لیستی از فرصت ها تهیه کنید.
بویتون می گوید ” همیشه یک کار هست که باید انجام شود” منظور وی این است که دنیا مملو از مشکلاتی است که باید حل شوند. وقتی شما زندگی روزانه خود را شروع می کنید، لیستی از کارهایی تهیه کنید که دیگران نادیده گرفته یا نتوانسته اند به درستی آن را برطرف کنند. هر کدام از این کارها یک فرصت احتمالی هستند.
” از تجربیات خود شروع کنید.” از خود بپرسید چه چیزی من را اذیت می کند؟ کدام می تواند ساده تر باشد؟ بیشتر لذت بخش باشد؟ کدام راحت تر است؟ نگرانی های خودتان به مشکلات واقعی منجر می شوند که می توانند ایده های تجاری جدید به همراه داشته باشند.

۲) ایده ها را در مکان های متفاوت شکار کنید.
ایده های جدید به خلاقیت نیاز دارند که خود تشنه نوآوری و تغییر است. ممکن است شما ایده های بزرگی را زمانی پیدا کنید که در تعطیلات هستید یا در یک نمایش تجربی ناگهان یک ایده عالی به ذهنتان خطور کند. ” جواب در پیش چشمتان است، تنها باید آن را باز کنید. اما دنیای شما باید آنقدر وسیع و متغیر باشد که بتوانید ایده هایی که لازم دارید را تغذیه کنید.”
جست و جوی شما باید عمدی باشد. ” وقتی شکارچیان ایده ماهر با مردم صحبت می کنند، تنها به دنبال تعامل اجتماعی نیستند.” آنها به دنبال درک دنیای دیگران هستند و یا دنیای اطراف خود را برای ایده های مفید بررسی می کنند.

۳) توجه داشته باشید دیگران چطور مشکلات تجاری خود را حل می کنند.
در هر موقعیتی، شما توسط مشکلاتی احاطه شده اید که کسی قبلا سعی کرده است آن را حل کند. هر یک از آنها فرصتی برای یادگیری است. اول توجه داشته باشید چطور یک خوار و بار فروشی فهرست اقلام خود را تنظیم کرده، چطور بسته بندی ها در چشمتان جلوه می کند، یا چطور یک وب سایت مثل دیجی کالا یا یک وب سایت خرید گروهی و بسیاری شبیه به آن باعث تحریک خرید کردن می شود. شما باید روش بهتری برای حل همان مشکل پیدا کرده یا از آنها ایده هایی بیرون بکشید که مشکلات دیگر را حل می کنند.

 شما می توانید ایده های دیگران را قرض گرفته، از آنها دوباره استفاده کرده و آنها را بکار بگیرید. اگر این مسئله برای شما عادت شود[ توجه به راه حل های دیگران]، چشمان شما به دنیای بیرون باز شده است.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag