Skip links

۷ جمله حذف شده در ذهن افراد موفق

حرف هایی که شما در محل کار می زنید مهم نیست که چقدر ناراحت کننده باشد یا نباشد اما به راحتی می توانند شما را از پله های ترقی به پایین پرت کنند یا اینکه موفقیت شغلی که همیشه در انتظارش بودید و آرزویش را داشتید از دسترس شما دور کنند.شما دوست دارید فردی موفق باشید. اما گفته هایتان ممکن است شانس موفقیت شما را کم کند.

شغل شما مهم تر از آن است که بخواهد با چند جمله منفی با مشکل روبه رو شود. در ادامه هفت جمله ای را که شما باید از دایره لغات کاری خود حذف کنید تا به موفقیتی که شایسته آن هستید دست یابید می خوانیم.

۱) این کار جزو شرح وظایف من نیست
وقتی شما مسئولیت فعلی خود را پذیرفته اید؛ شما ذهنیتی خوب از مسئولیت ها و حوزه کاری که شغل شما را در بر می گیرد دارید. در طول ماه ها یا سال هایی که مشغول کارتان هستید به هر حال نقش و وظایف شما نیز گسترده تر شده و تغییر یافته اند. بعضی از این تغییرات مطلوب بوده است و برخی دیگر نیز سبب شده اند که شما آرزوی بازگشت به مسوولیت های قبلی را داشته باشید. وقتی رئیس یا مدیر شما مسوولیت دیگری را به عهده شما می گذارد و به کوله بار وظایفتان وظیفه ای جدید اضافه می کند ممکن است که بخواهد روحیه شانه خالی کردن از کارهای جدید و گریز از مسوولیت را از شما بگیرد.
گزینه بهتر آن است که زمانی را با مدیر خود هماهنگ کنید و در مورد وظایف خود با وی صحبت کنید. یک گفت وگوی اختصاصی در مورد جایگاه شما در سازمان زمان خوبی است که شما شرح وظایف خود را مرور کنید اما نه بلافاصله بعد از زمانی که کار جدید به شما محول شده است. مهم نیست چقدر شما دچار استرس شده اید یا اینکه اعتراض شما چقدر وارد است؛ نادیده گرفتن این مساله شما را تنبل و بی انگیزه جلوه خواهد داد.

article_image_one_204.jpg

۲) تقصیر من نیست
هیچ کس دوست ندارد با فردی که تقصیر را به گردن دیگری می اندازد کار کند. در نهایت این فقط زمانی است قبل از اینکه آن شخص در نهایت تقصیر را به گردن شما بیندازد. مسوولیت اشتباه های خود را بپذیرید به جای اینکه بگردید تقصیر را گردن یک فرد دیگر که شاید بتوان او را مقصر دانست بیندازید. پذیرفتن یک اشتباه شخصیت شما را نشان می دهد و اینکه شما توانایی یادگیری و بهبود از یک اشتباه را دارید. نشانه رفتن انگشت اتهام به سمت شخص دیگر شدیدا نشان می دهد که شما هیچ گاه نمی خواهید از اشتباهات خود درس بگیرید.

۳) این کار شدنی نیست
تسلیم شدن شما را این طور جلوه می دهد که شما ترسو هستید و ترسو ها ارتقای رتبه پیدا نمی کنند. به جای اینکه در برابر یک پروژه کاملا تسلیم شوید، پاسخ خود را در قالب راهکار های جایگزین و الهام بخش که می تواند به انجام شدن آن کار بینجامد مطرح کنید. بسیاری از مدیران و کارفرمایان به افرادی با قابلیت نگاه به جلو و حل مساله نیاز دارند تا آنها را از نردبان شرکت بالا ببرند. اگر شما به جای تسلیم شدن راهکاری پیشنهاد دهید به شما به چشم یک نیروی با ارزش گروه یا سازمان نگاه خواهد شد.

۴) من نیاز به کمک ندارم
گرگ تنهای کوهستان ممکن است قهرمان بسیاری از فیلم های سینمایی و اکشن باشد اما آنها به ندرت تبدیل به قهرمان در شرکت شما می شوند. ممکن است شما فکر کنید یک کار را می توانید به تنهایی انجام دهید، اما کار تیمی ضروری است. توانایی کار با دیگران نشانه یک رهبر خوب است. شما به ندرت می توانید از نردبان ترقی با تک پریدن بالا بروید.

۵) این کار فقط یک دقیقه کار می برد
هیچ وقت این حرف را نزنید مگر اینکه یک کار واقعا ۶۰ ثانیه طول می کشد. هیچ وقت وعده بزرگ ندهید و کوچک عمل نکنید. عارضه گفتن اینکه چیزی فقط یک دقیقه طول می کشد این است که شما تلاش خود را کوچک و کم اهمیت کرده اید. دلیل عمده نیاز به زمان کم در انجام کار مهارت بالا و تجربه شما است. با گفتن فقط چند دقیقه شما آنچه را که روی میز می گذارید بسیار کوچک جلوه داده اید.

۶) این منصفانه نیست
در کل بسیاری از بخش های زندگی هم منصفانه نیست و اغلب کار شما هم همین طور است. به جای نق زدن شما باید به دنبال راه حل مشخص و کاربردی برای مشکلی که با آن مواجه شده اید باشید. اینکه یکی از همکاران شما پروژه ای را که شما می خواستید روی آن کار کنید از دست شما گرفته ناعادلانه است ولی به جای نق زدن و غر غر کردن، بیشتر تلاش کنید و توانایی هایتان را بیشتر کنید. پیدا کردن راه حل در زندگی حرفه ای شما همیشه به آه و ناله کردن ارجحیت دارد.

۷) این کار همیشه همین طور انجام می شده است
انجام دادن کار ها دقیقا همان طور که قبلا انجام می شد، راهکار درستی برای اداره کردن یک مجموعه نیست. کافی است فقط از چند شرکتی که به حاشیه رفته و وضع موجود را پذیرفته و در نهایت سقوط کرده اند بپرسید. تطبیق یافتن با بازاری که هر روز در حال تغییر است اصلی اساسی است و اتفاقا تنها راه دوام آوردن در یک محیط اقتصادی که به دلیل آمدن پدیده بزرگ بعدی مدام در خطر است، به روز شدن و تغییر است.
شما مجبور نیستید که برده تحول باشید، اما مسلما نمی توانید سرتان را زیر برف کنید و آرزو کنید اوضاع همین طور عادی و بدون تغییر باقی بماند. به جای این کار با راه حل هایی خلاقانه برای مشکلات جدید و به خرج دادن ابتکار شما به زودی فرمان خودرویی را به دست می گیرید که شرکت شما را به سوی آینده می برد. همه می خواهند موفق شوند بنا براین مطمئن شوید که حرف هایتان شما را به عقب نبرد. این هفت جمله آفت های محیط کار هستند با نگفتن آنها شما می توانید به آینده پرواز کنید و یک فوق ستاره موفق باشید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag