Skip links

۴ راهکار برای افزایش فروش در بازاریابی فصلی

فروشگاه های فیزیکی و تجارت الکترونیک در سراسر دنیا نیز همانند یکدیگر در طی سال تلاش می کنند تا مشتریان را به سوی خودشان جذب کنند و همزمان با تعطیلاتی مرتبط با جشن و شادی از قبیل روز ولنتاین(عشاق)، روز مادر، روز پدر، کریسمس و عید نوروز در نقاط مختلف بر اساس منطقه جغرافیایی و اعیاد مذهبی و همچنین برنامه ها و رویدادهای مبتنی بر عزا مانند شهادت ها، ایام محرم و صفر و . . . سعی می کنند تا حدودی با در نظر گرفتن تخفیف هایی از انواع مختلف اقدام به فروش محصولات خودشان بکنند.

همچنان که برخی از کسب وکارهای خرده فروشی متوجه شده اند، تعطیلات و رویدادهای ویژه فرصت های فوق العاده ای برای راه اندازی فعالیت های فروش و تبلیغات جهت بازه های زمانی محدود می باشد.بهتر است قبل از ادامه موضوع یک تعریف کلی از این موضوع ارائه بخوانیم . به طور تئوریک می توان گفت یک رویداد فصلی عبارت است از ” خصوصیت یک سری زمانی که در آن اطلاعات تغییراتی منظم و قابل پیش بینی را تجربه می کند که در هر تقویم سالیانه تکرار می شود.

هر تغییر قابل پیش بینی یا الگو در یک سری زمانی که در طی یک سال اتفاق می افتد یا تکرار می شود را می توان تحت عنوان رویداد فصلی در نظر گرفت. همچنین باید توجه داشت که یک رویداد فصلی با اثرات دوره ای متفاوت می باشد، بدین صورت که چرخه های فصلی در داخل یک تقویم سالیانه قرار می گیرند، در حالیکه اثرات دوره ای (از قبیل فروش افزایش یافته به دلیل نرخ پایین بیکاری) می تواند در یک بازه زمانی کوتاه تر یا بلندتر از یک سال باشد.”

article_image_one_344.jpg

نکته مهم در این رابطه این است که هر رویدادی را که به عنوان فرصتی برای فروش فصلی در نظر بگیرید می تواند فرصتی بالقوه برای افزایش میزان فروش شما در نظر گرفته شود، اما زمان و شرایط مربوط به این فروش باید به صورت مطلوب به اطلاع همه برسد.

نکته مهم دیگر در این رابطه این است که شما باید برای کسب وکار خودتان یک تقویم بازاریابی داخلی تهیه کنید و حتما توجه داشته باشید که از مدتی پیش مشتریان شما از این رویداد برنامه ریزی شده برای فروش فصلی اطلاع داشته باشند و تا آخرین لحظه برای اطلاع رسانی در مورد آن وقت را هدر ندهید.

حال نوبت آن است تا ۴ راهکار مختلف را در رابطه با بازاریابی فصلی با شما در میان بگذارم تا بهترین نتیجه ممکن را از فرصت های فروش فصلی به دست بیاورید:

۱- حتما توجه داشته باشید که از سرمایه کافی برخوردار هستید:
قبل از شروع به برنامه ریزی برای فروش خود، اطمینان پیدا کردن از میزان سرمایه خود برای انجام آن باید اطمینان کسب کنید. بازاریابی، انبارداری و استخدام نیروهای فصلی همه و همه نیاز به پول و سرمایه دارند، بنابراین اگر پول کافی در اختیار ندارید، قبل از هر چیز باید در پی جذب منابع کافی برای برنامه خود باشید.

۲- زمان کافی برای به نتیجه رساندن فرایند در نظر بگیرید:
همه کمپین ها برای برنامه ریزی جزئیات نیاز به زمان دارند. بنابراین ماه ها پیش از اینکه رویداد شما آغاز شود، شما باید رد رابطه با میزان موجودی انبار خود و افزایش تعداد نفرات اجرایی و همچنین در رابطه با تاکتیک های مورد استفاده برای تبلیغات و اطلاع رسانی تصمیم بگیرید.

۳- یک تیم اجرایی قوی در اختیار داشته باشید:
صاحبان کسب وکار همواره تصور می کنند که همه کارها را باید خودشان انجام دهند، در حالی یک مدیر قوی و امروزی در بهترین نقش به عنوان یک فرد آینده نگر ظاهر می شود و با بررسی روندها برای کارهای آینده تصمیم می گیرد. در اختیار داشتن یک تیم قوی و قابل اعتماد برای واگذار کردن برخی از وظایف کوچک درزمینهٔ فروش این رویداد برای موفقیت شما بسیار حیاتی است.

۴- همواره از اخبار صنعت و فناوری اطلاعات به روز داشته باشید:
فناوری به سرعت در حال تکامل می باشد و کسب وکارهای کوچک باید برای آگاهی از آخرین تغییرات سریع تر و دقیق تر از همیشه رفتار کنند. استفاده از آخرین تغییرات در این حوزه همیشه باعث می شود همواره جلوتر از رقبای خود قرار داشته باشید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag