Skip links

۴ بخش مهم برقراری ارتباط موثر

ایجاد ارتباط ارزشمند با دیگران منافع زیادی دارد. از کجا می فهمید که با دیگران به خوبی ارتباط برقرار کرده اید؟ آن ها هر کاری برای شما انجام می دهند. به نیکی از شما سخن می گویند. با شما ارتباط احساسی برقرار کرده و به راحتی حرف هایشان را می زنند. به شما اعتماد می کنند. درباره دریافت انرژی مثبت از شما می گویند و از بودن در کنارتان لذت می برند.

افرادی که روابطی گرم برقرار می کنند، با مشکلات کمتری مواجه می شوند و از ارتباطات خود بیشتر لذت می برند. با این وجود، ایجاد چنین روابطی با دیگران نیازمند گذر از رگبار نشانه ها و پیام هایی است که هر روز مردم را بمباران می کنند. منظور ما تبدیل شدن به یک ارتباط برقرار کننده و همدل موثر است، مهارتی که می توانید به خود بیاموزید و از یادگیری آن خوشنود شوید.

ایجاد روابط صمیمانه به تشخیص و تصدیق ارزش دیگران بستگی دارد. تمرکز را از خودتان بردارید و آن را به افراد اطرافتان معطوف کنید. خودتان را فراموش کنید. نحوه کنار آمدن با دیگران را بیاموزید. برای داشتن ارتباط بهتر با دیگران، با آن ها صحبت کرده و مکالمه را بر نگرانی های آن ها متمرکز کنید نه مسائل خودتان. سعی کنید روابط نفر به نفر ایجاد کنید، ۹۰ درصد تمامی رابطه ها در این شرایط ایجاد می شوند. مهارت های خود را در این حوزه کلیدی تکمیل کنید. سپس سعی کنید با اعضای گروه ها و نهایتا با حضار جلسه ارتباط برقرار کنید. انجام این کارها ساده نیست، اما حیاتی است.

article_image_one_370.jpg

تصور کنید شخصی که با او صحبت می کنید چگونه به این سوالات درباره شما پاسخ خواهد داد:

  1. آیا به من اهمیت می دهید؟ نشان دهید که واقعا به دیگران اهمیت می دهید. های و هوی درباره نیازهای خود را متوقف کرده و به نیازهای آن ها توجه کنید.
  2. آیا می توانید به من کمک کنید؟ فروشندگان بزرگ با این مثل قدیمی اما واقعی زندگی می کنند: هیچ کس دوست ندارد چیزی را به او بفروشند، بلکه دوست دارد به او کمک کنند. به جای اینکه به دنبال افرادی باشید که به شما کمک کنند، خود به دیگران کمک کنید.
  3. آیا می توانم به شما اعتماد کنم؟ عشق میان انسان ها حیاتی است، اما اعتماد از آن هم مهم تر است. اگر مورد اعتماد نباشید هرگز نمی توانید با کسی ارتباط برقرار کنید.

برنامه شما برای دیگران مهم نیست، اما کمک شما در پیشبرد برنامه های آن ها برایشان مهم است. برای جلب حمایت دیگران، سریعا از آن ها حمایت کنید. ایجاد ارتباط به همین سادگی است، به شرطی که آن را به روشی صادقانه و باورکردنی انجام دهید. رفتار شما بسیار پرمعنی تر از گفته های شماست. درحقیقت، واژه ها اثر کمی در ایجاد ارتباط دارند. میزان اثر گذاری شما به این بستگی دارد که چقدر از ماهیت خود را آشکار می کنید.

ایجاد ارتباط مثبت چهار جزء دارد:

۱٫ آنچه مردم می بینند: ارتباط بصری

ظاهر شما بسیار بیشتر از واژگان شما اهمیت دارد. آراسته لباس بپوشید. ظاهری مرتب و تمیز داشته باشید. لبخند بزنید و از حالات چهره دوست داشتنی و گرم استفاده کنید. صاف بایستید و با انرژی حرکت کنید.

۲٫ آنچه مردم درک می کنند: ارتباط ذهنی

برای ایجاد ارتباط با دیگران تجارب شخصی واقعی خود را برای آن ها بازگو کنید تا از آن استفاده کنند، آن را احساس کرده و به آن احترام بگذارند. اینطور به موضوع نگاه کنید: وقتی خودتان را پیدا کنید، مخاطبان خود را نیز پیدا خواهید کرد. این جمله چارلز لافتون بازیگر معروف اواسط قرن بیستم است. یک بار که او در مهمانی کریسمس در لندن شرکت کرده بود، میزبان از همه خواست تا سرود کریسمس را با هم بخوانند، لافتون به صورت حرفه ای سرود مزامیر ۲۳ را از بر خواند که منجر به تشویق های گرم اطرافیان شد. نفر بعدی زنی سالخورده بود که در صندلی خود خوابیده بود. وقتی دوستانش او را بیدار کرده و ماجرا را برایش شرح دادند، او به صورت صادقانه اما کاملا غیرحرفه ای شروع به خواندن همان سرود کرد: خداوند شبان من است، محتاج به هیچ چیز نخواهم بود وقتی اجرای او به پایان رسید، همه می گریستند. چرا اجرای او عکس العمل احساسی قوی تری را نسبت به دکلمه آراسته یک بازیگر برانگیخت؟ لافتون اینگونه توضیح داد: من سرود را می شناسم، او مفهوم آن را می شناسد.

۳٫ آنچه مردم حس می کنند: ارتباط حسی

نگرش باعث جذابیت بیشتر یک سخنران نسبت به سخنران دیگر می شود. اگر بااحساس و مطمئن باشید، مردم به سوی شما جذب می شوند.

۴٫ آنچه مردم می شنوند: ارتباط زبانی

از واژگان مثبت به بهترین نحو استفاده کنید. به گفته مارک تواین توجه کنید: تفاوت بین واژه نسبتا صحیح با واژه صحیح بسیار بزرگ است و مانند تفاوت بین نور کرم شب تاب و نور رعد و برق است.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag