Skip links

۱۰ راهکار انگیزشی در ۱۰ دقیقه

آیا دوست دارید یک مدیرعامل شوید، یک نوبنیاد فوق العاده موفق راه بیندازید؛ یا یک کتاب پرفروش بنویسید و غوغا به پا کنید، این طور نیست؟ ولی آیا تابه حال چنین لحظه هایی را داشته اید؟ چه زمانی در دستیابی به اهداف تان تردید دارید؟ چه زمانی حیران هستید که آیا این کار ارزشش را دارد؟ آیا تمام سخت کوشی و فداکاری لازم را برایش انجام می دهید؟ شما هم مشکل بقیه را دارید!

در اینجا ۱۰ روش برای شارژ انگیزه در ۱۰ دقیقه آمده است:
هر کارآفرین موفقی را که می شناسم لحظات خودتردیدی را تجربه کرده است. ولی شما می دانید آن آدم ها چه کاری را واقعا به خوبی انجام می دهند؟ آنها روش های خاص خودشان را برای غلبه بر تردیدها دارند. آنها به سرعت خودشان را از شر خود تردیدی خلاص می کنند و دوباره به عرصه ی مبارزه برمی گردند. زیرا آنها می دانند تنها مانع بین آنها و دستیابی به اهداف شان، باورهای بازدارنده و محدودکننده شان است. و اگر بخواهند به اهداف شان دست یابند، حتی نباید یک لحظه را هم از دست بدهند. چه می شود اگر شما همین کار را بکنید؟ چه می شد اگر شما هم می توانستید به سرعت لحظات خود تردیدی را کنار بگذارید و برای ادامه ی کارتان انگیزه تان را نوسازی کنید؟

۱- جابز را به جاب یا شغل خود بیاورید

تماشای مصاحبه ی تلویزیونی استیو جابز مثل یک کنسرت راک انرژی زا است. این مصاحبه به هرکدام از ما القا می کند که تمام دنیا را ببلعیم. چه کسی به شما انگیزه می دهد؟ مارک کوبان؟ جک ولچ؟ تعدادی از این ویدئوها یا صداهای ضبط شده ی مصاحبه های آنها را در تلفن همراه خود ذخیره کنید. ۱۰ دقیقه گوش سپردن به کلام شان تمام آن چیزی است که شما را از تردید به بازی برمی گرداند.

article_image_one_392.jpg

۲- تکاپو کنید

بدن ما تأثیر فوق العاده ای روی مود یا روحیات مان می گذارد. انجام شنای سوئدی یا یک راند سریع بوکس سایه ای در طول روز، موجب افزایش سطح آدرنالین خون مان می شود.
به آموزش بوکس برای زدن چند ضربه ی مشت نیازی ندارید. فقط لازم است به انگیزه تان برای جنگیدن التماس کنید. جنگجوی درون تان را آزاد کنید و شدیدا با چالش های پیش روی تان برخورد کنید.

۳- آهنگ قدرت

آیا آهنگ خاصی وجود دارد که بتواند به طور معجزه آسایی روحیه تان را بالا ببرد؟ آیا یک “آهنگ قدرت” دارید که بتوانید با آن به خودتان تکانی بدهید؟ به موسیقی فیلم های راکی و سوپرمن یا هرچیزی که بتواند شما را به تحرک وادارد گوش دهید. مجموعه ای از آهنگ های قدرت را همیشه در تلفن همراه خود داشته باشید تا هروقت خواستید به آنها گوش دهید.

۴- کمی انرژی قرض بگیرید!

انگیزش، مسری است. فقط کافی است تلفن را بردارید و با یکی از دوستان یا همکاران تان که به خوبی کار می کند تماس برقرار کنید. ۱۰ دقیقه شنیدن داستان های موفقیت اش طول می کشد، سپس گوشی را بگذارید و به کار برگردید. اگر آنها می توانند کاری انجام دهند چرا شما نتوانید؟

۵- فیلم را به عقب ببرید و فلش بک بزنید

آیا موفقیت های گذشته را فراموش کرده اید؟ آیا چالش های سخت پشت سرتان در گذشته را از یاد برده اید؟ به موفقیت های گذشته فکر کنید و به گذشته بروید. می توانید فقط آنها را در ذهن تان مجسم کنید یا بنویسید. تهیه ی فهرستی از موفقیت ها و نقاط عطف زندگی تان در رایانه تان ایده ی خوبی است تا هر از گاه بتوانید به آن نگاه کنید.

۶-یک فیلم خیالی در ذهن تان بسازید

چرا این همه کار می کنید؟ پایان این سفر چه پاداشی در انتظارتان است؟ ۱۰ دقیقه چشمان تان را ببندید و پاداش هایی را در ذهن خود مجسم کنید که در انتظارتان است. در یک فیلم ذهنی که آینده را تجسم می کند نقش بازی کنید و در آن به پاداش اهداف تان برسید. هرچه این فیلم ذهنی جزییات بیشتری داشته باشد، انگیزه ی بیشتری را احساس خواهید کرد.

۷- کارخانه ی ایده پردازی بسازید

زمانی که احساس رخوت و سکون می کنید، بهترین راه برای انگیزه گرفتن ایده پردازی است. ایده های تان می توانند به مشکلات جاری تان مربوط باشند یا می توانند به یک راهبرد کسب و کار مربوط باشند. تنها کافی است هر ایده ای را که به ذهن تان می رسد در مدت ۱۰ دقیقه یادداشت کنید. نکته ی مثبت این تمرین صرفا دستیابی یک راه حل دائمی برای کارهای تان نیست. بلکه این اقدام حکم انرژی دهنده به شما را دارد و باعث می شود تا به یاد بیاورید میلیون ها امکان در دنیای بیرون وجود دارد. فقط به خاطر داشته باشید شما راهی به سوی دستیابی به اهداف تان می شناسید و فرقی نمی کند که این راه چه باشد.

۸ -به سرعت پیروز شوید

هنگامی که چیزهای عجیب دور و برتان را می گیرند، به سرعت به پیروزی برسید. از روی فهرست کارهای تان وظایف نیازمند زمان کوتاه و سریع را انجام دهید. حتی اگر کاری نباشد که در درجه ی اول اهمیت قرار دارد. چگونه این کار انجام می شود؟ با ایجاد حس پیشرفت در خودتان. اگر حس رخوت و سکون دارید، یک جرقه ی کوچک از این دست همان چیزی است که به آن نیاز دارید تا دوباره باتری های انگیزه تان شارژ شود.

۹-از دید اشعه ی ایکس استفاده کنید

این روش می تواند معجزه کند. همین حالا یک نگاه به اطراف تان بیندازید. آیا کسب و کاری موفق می بینید؟ یک خودکار، یک میز، یک تلفن، یک رایانه، یک ساختمان. هرکدام از این چیزها توسط شرکتی ساخته شده اند که وقتی شروع کرده اند واقعا کوچک بوده اند. شرکت هایی که حالا موفق هستند و رشد می کنند. در واقع، به هر کجا که بنگرید، نشانه هایی از موفقیت را می توانید ببینید. گاهی این نشانه ها توسط افرادی ساخته می شوند که از شما کم هوش تر بوده اند یا با منابع محدودتری نسبت به شما کار خود را آغاز کرده اند.
این سؤال ساده را از خودتان بپرسید: اگر آنها موفق هستند، چرا من نباشم؟ چه چیز مانع شما خواهد بود؟ (درسته، هیچی)

۱۰ – اهداف BHAG {بلندمدت} خود را یادداشت کنید

احتمالاً شما اهداف SMART خودتان را دارید، اما آیا اهداف BHAG {بلندمدت} هم دارید؟ (توضیح مترجم: عبارت SMART مخفف اهداف ویژه ( S)، قابل اندازه گیری(M )، دست یافتنی( A )، مربوط(R)و با محدودیت زمانی (T ) است که در ۱۹۸۱ توسط جورج تی.دوران در مجله بررسیهای مدیریت مطرح شد و عبارت BHAG مخفف اهداف(G) تنومند B، پشمالوH، و بی پرواA است که برای اولین بار توسط کالینز و پوراس در ۱۹۹۴ مطرح شد). اهداف BHAG شما باید متناسب با حدود توان تان باشد. آنها اهداف بلندمدتی هستند که شما را به چالش می کشند تا از منطقه ی امن تان بیرون بیایید. اهداف BHAG را با حروف بزرگ بنویسید و کاغذ را در جایی قرار دهید که بتوانید در طول روز چندین بار آنها را ببینید.

رو به جلو حرکت کنید
بیشتر مردم به شما و رویاهای تان باور ندارند، مشکلی نیست. حتی ایرادی ندارد که گاهی دچار تردید هم بشوید. اما آنچه مشکل ساز است، این است که در لحظات خودتردیدی و یاس رو به جلو حرکت نکنید. این همان وجه تمایز افراد موفق و مردم عادی است. آنها به راه خودشان ادامه می دهند و برایشان فرقی ندارد چه پیش خواهد آمد. کدام یک از این روش ها را برای شکوفایی سریع انگیزه به کار می گیرید؟ به چه روش های دیگری می توانید فکر کنید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag