Skip links

۶ نکته آموزشی از پیکسار برای موفقیت

چند سال پیش یکی از هنرمندان پیکسار، بصورت غیررسمی، مجموعه ای از توصیه های پیکسار را با عنوان «۲۲ قانون پیکسار برای قصه گویی» منتشر کرد. این توصیه ها در واقع اسراری هستند که به خوبی می توان از آن ها در زندگی روزمره استفاده کرد. فرقی نمی کند که نویسنده، داستان نویس،کارمند یا مدیر باشید، در هر صورت می توانید با مطالعه این رموز در مسیر صحیح موفقیت قرار بگیرید.

هرچه از موفقیت پیکسار بگوییم کم گفته ایم. آن ها با معرفی داستان اسباب بازی ها در سال ۱۹۹۵ به شدت محبوب شدند و رکوردهای جدیدی را در فروش فیلم های انیمیشنی به ثبت رساندند. در این مقاله، ۶ درس از پیکسار یاد خواهید گرفت که به شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک خواهند کرد.

۱- تداوم و ممارست

اگر قصه ها یک چیز به ما یاد داده باشند آن است که موفقیت توسط سختی و بدبختی تعریف شده است. در واقع موفقیت، پیروزی است در چهره ی شکست. بدون سختی و شکست، موفقیت به دست نمی آید. این بدین معنی است که موانع، مشقت ها، شکست ها و سختی ها بخشی از بازی هستند و راه فراری از آن ها وجود ندارد. اجازه ندهید این موارد باعث دلسردی شما شوند. در واقع این ها باید موجب تشویق شما شوند. لذت موفقیت در آن است که برای رسیدن به آن اشک و عرق ریخته باشید. موفقیت بدون سختی، اصلا موفقیت نیست! مهم نیست شما برنده شوید! مهم تلاشی است که بکار گرفته اید.

article_image_one_484.jpg

۲- مشخص کنید دقیقا چه چیز مهم است

هیچ کس در اولین تلاش، کار را درست انجام نمی دهد. تمام پیش نویس ها نیاز به ویرایش دارند. ایده های اولیه همگی باید بهینه شوند تا موارد اضافی در آن ها پاک سازی شده و جنبه های مختلف آن ها بررسی شود. این ها باعث می شوند تا نتیجه ی کار زیبا و ارزشمند شود. همه ی ما آرزوهای بسیاری در زندگی داریم، اما منابع همه محدود است. هیچ کس نمی تواند در تمام زمینه ها موفق باشد. پس حقیقت آن است که اگر می خواهید در چیزی موفق شوید باید قبول کنید که نمی توانید در همه ی زمینه ها موفق باشید. ابتدا تصمیم بگیرید که بیشتر مایل به انجام چه کاری هستید، تصمیم بگیرید دقیقا کدام مسیر را می خواهید طی کنید و سپس باقی موارد را حذف کنید و بر روی مورد انتخاب شده تمرکز کنید. حال باید ایده ی اولیه را از حالت چک نویس خارج کرده و آنقدر به ابعاد مختلف آن بپردازید که به کمال برسد.

۳- محل استراحت خود را ترک کنید

می دانید چرا می گوییم باید محل استراحت خود را ترک کنید؟ چرا که در آن جا هیچ سختی وجود ندارد و برای رسیدن به موفقیت باید سختی بکشید. به خاطر داشته باشید که همیشه موفقیت در فضای خارج از محل استراحت شما قرار دارد. پس جایی که قرار است راحت باشید خبری از موفقیت نیست. موفقیت قرار نیست درِ خانه ی شما را بزند پس زمان آن رسیده که برخیزید و در مسیر قرار گیرید. باید یاد بگیرید که به جنگ با مشکلات بروید و تکانی به عضلات خود بدهید. باید به دنبال سختی ها بگردید و در پی شکست آن ها باشید. فراموش نکنید که مبارزه بسیار خوب است. اگر سختی ها در حال غلبه بر شما بودند، درس اول را مرور کنید.

۴- بدانید به کدام سمت گام بر می دارید

پیش از اینکه جایی را برای رسیدن به موفقیت، نشانه روید، باید تعریف کنید که دقیقا منظور شما از موفقیت چیست. آیا موفقیت فارق التحصیل شدن در رشته ی مورد علاقه تان است یا رسیدن استارتاپ مورد نظرتان به وضعیت سودهی؟ اصلا شاید موفقیت آن باشد که وقتی در خانه مشغول کار هستید بتوانید فرزندتان را نیز به بهترین شکل ممکن بزرگ کنید. موفقیت می تواند برای هر کسی تعریف متفاوتی داشته باشد. هر کسی باید خود نسبت به تعریف آن اقدام کند، اما پیش از انجام هر کاری باید دقیقا موفقیت را تعریف کنید تا بدانید به دنبال چه هستید. گام برداشتن بدون هدف به ناکجا آباد ختم می شود. پس از تعریف موفقیت، چند بار آن را از جنبه های مختلف مرور کنید تا هدف را به بهترین شکل ممکن ترسیم کنید.

۵- باید شروع کنید

باید از یک نقطه شروع کنید. شروع هر کاری دشواری های بسیاری را به همراه دارد. هیچ و قت مقاله شروع نمی شود مگر اینکه قلم را به روی کاغذ بکشید یا انگشت ها، صفحه کلید را لمس کنند. بعضی وقت ها آنقدر به جنبه های منفی و دشواری های یک کار فکر می کنیم که انگیزه ی شروع کار از ما گرفته می شود. جنبه های مثبت را فراموش می کنیم و نمی توانیم حتی کار را شروع کنیم. وقتی هدف را به درستی انتخاب و ترسیم کردید، باید شروع کنید و نباید از سختی ها، ترسی به دل راه دهید. هیچ وقت نگویید از شنبه شروع می کنم، همین حالا زمانی است که باید شروع کنید. آن روزی که باید شروع کنید همین امروز است.

۶- باید مسیر را طی کنید

باید کاری که شروع کرده اید را تمام کنید. باید آنقدر سمج باشید که سختی ها در مقابل تلاش و ممارست شما کم بیاورند. شک نکنید که هر لحظه که کم بیاورید شکست خورده اید. فراموش نکنید که برای رسیدن به موفقیت باید با سختی ها و دشواری ها مبارزه کنید و سد ها را از مقابل راه تان بردارید. باید مسیر را طی کنید و باید موفق شوید. این شما نیستید که کم می آورید، سختی ها باید خسته شوند. به نظر شما برای رسیدن به موفقیت چه کار باید انجام داد؟ چقدر با موارد مطرح شده توسط پیکسار موافق یا مخالف هستید؟

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag