Skip links

۵ علت مهم موفقیت خانم ها در روابط عمومی

مطالعه انجمن Open Forum برای مقایسه رشد شرکت های دارای مدیران مرد و زن نشان داد که در چندین سال اخیر شرکت های متعلق به زنان با نرخ رشد تقریبا دو برابر، از همتایان مرد خود موفق تر بوده اند. مطالعه جداگانه Catalyst هم نشان داد شرکت هایی که بیشتر زنان در سمت های مدیریت ارشد قرار دارند از بازده بیشتری با بیش از یک سوم برخوردار بوده‎ اند.

در حالیکه زنان در چند سال گذشته گام های بلندی به عنوان نیروی کار برداشته اند؛ اما به طور میانگین کمتر از همتایان مرد در موقعیت ها و سطوح ارشد قرار می گیرند. این مورد در شغل روابط عمومی بیشتر قابل توجه است و با وجود اینکه نزدیک به ۸۰ درصد از کارکنان صنعت روابط عمومی (در آمریکا) از زنان تشکیل شده، حدود چهار پست از هر پنج موقعیت رهبری در سازمان ها و شرکت ها به مردان اختصاص یافته است.

چرا زنان چنین مدیران کارامد و موثری هستند؟

۱٫ زنان شنوندگان فعالی هستند.

زنان می دانند که چه زمانی، زمان گوش سپردن است و در مقایسه با مردان تمایل به همدلی بیشتری دارند. زنان با وضوح بسیار قادر به درک نیازهای دیگران هستند چرا که در سطحی عمیق تر ارتباط برقرار می کنند و این قابلیت آنها را قادر می سازد تا هماهنگی بیشتری با نیازهای مشتری داشته باشند، در ارایه زبان صادقانه تر بوده و بتوانند در دراز مدت امکان رضایت بیشتر مشتری را فراهم سازند.

article_image_one_472.jpg

۲٫ زنان گرایش اجتماعی بیشتری دارند.

مطالعات نشان می دهد زنان اجتماعی تر از مردان هستند که منجر به میزان بالاتر همکاری موثر و خلاقیت در کسب و کار می شود. آنها همچنین در ارتباط با فن آوری نیز بسیار اجتماعی هستند. مطالعه اخیر توسطMoosylvania نشان داد زنان به احتمال بسیار بیش از مردان از گوشی های هوشمند و تبلت ها برای ایجاد تعامل استفاده می کنند و در برقراری ارتباط با غریبه ها و آشنایان راحت تر هستند که می تواند محرک عظیمی برای کسب و کار جدید باشد.

۳٫ زنان به وقایع جاری متصل هستند.

احتمال بیشتری وجود دارد که زنان در ارتباط با اخبار به روز باشند و آنها را برای مشتریان و مسائل محیط کار خود بکار برند. درحالیکه مردان دارای ظرفیت های ویژه بهتری برای چرخش ذهنی هستند اما زنان در حافظه فضایی و اجرای وظایف چندگانه مانند پیمایش اخبار، پاسخ دادن به تلفن و تامل در یک مساله قویتر هستند. این توانایی همچنین آنها را در ارایه راه حل های راهبردی موثر می سازد.

۴٫ زنان در تنظیمات گروه موثرتر هستند.

آنها از صحبت کردن با دیگران درمورد مسائل مهم و استرس ها هراسی ندارند و ارتباط گران بهتری هستند. اگر چه ارتباط مستقیمی بین IQ اعضاء تیم وجود ندارد اما مطالعه اخیر بررسی کسب و کار هاروارد به این نتیجه منجر شد که یک گروه متشکل از زنان تمایل به هوش جمعی بالاتری دارند. این توانایی طبیعی برای برقراری ارتباط به آنها اجازه می دهد تا به ترسیم تصویر بهتری از آینده بپردازند.

۵٫ «تصویر بزرگ» بیشتر در کانون توجه مدیران زن قرار دارد.

در حالیکه مردان به طور معمول بر روی پول و منافع بیشتر تمرکز می کنند؛ زنان تمایل دارند بر روی تصویرهای بزرگ تر تمرکز نمایند و بیشتر مخالف ریسک پذیری باشند. بررسی های اخیرAccenture نشان می دهد زنان احتمالا به تعادل در کار بیش از پول و به پرورش محیط برای موفقیت کلی شرکت توجه می کنند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag