Skip links

۱۰ نکته ممنوع برای افراد موفق

«هرگز به عقب باز نگردید.» این چه معنی دارد؟ با مشاهداتی که روی افراد موفق انجام شد. دکتر هنری کلاد، نویسنده کتاب هرگز به عقب بازنگردید، ده کاری که هرگز انجام نخواهید داد، نکات تکان دهند خاصی را کشف کرده است که در افراد وجود دارند؛ هرگز به روش قدیمی انجام کارها باز نمی گردند. و وقتی این اتفاق می افتد، آنها دیگر آن آدم قبلی نیستند. خلاصه کلام اینکه، آنها آن را فهمیده اند.

دکتر کلاد می گوید: «سال ها قبل، یک تصمیم تجاری اشتباه باعث شد که بحث جالبی با مربی خود داشته باشم. من درسی ارزشمند را به سخت ترین روش گرفتم و او به من اطمینان داد که: نکته خوب اینجاست که وقتی آن درس را گرفتی، هرگز به عقب برنگردی. هرگز آن را دوباره انجام ندهی.» «من در شگفت بودم که آن نکته بیداری چیست که افراد موفق انجامش می دهند و آنها را به سمت موفقیت در تجارت، ارتباطات و زندگی سوق می دهند؟ مطالعه و بررسی آن نکات بیداری را آغاز کردم، و در طی سال ها روی آنها تحقیق کردم.»اگرچه زندگی و تجارت درس های فراوانی دارند که به ما بیاموزند، دکتر کلاد ۱۰ راه یادگیری را مورد بررسی قرار داد که افرادی با عملکرد عالی آن کارها را انجام می دهند و هرگز باز نمی گردند. افراد موفق هرگز دوباره…

۱- به کاری که جواب نداده باز نمی گردند.

ما هرگز نباید به یک شغل یا یک ارتباط شکست خورده که به دلیلی خوب به پایان رسیده است بازگردیم و انتظار داشته باشیم که این بار نتیجه ای متفاوت بگیریم بدون اینکه چیزی در آن متفاوت باشد.

article_image_one_588.jpg

۲- کاری را که مستلزم این است که آنان شخصی باشند که نیستند انجام نمی دهد.

در هر کاری که انجام می دهیم باید از خود بپرسیم چرا این کار را انجام می دهم؟ آیا من برای این کار مناسب هستم؟ آیا این کار برای من مناسب است؟ آیا دوام دارد؟ اگر پاسخ هر یک از این سوالات منفی است، بهتر است دلیل خوبی برای ادامه آن داشته باشید.

۳- هرگز سعی نمی کنند شخص مقابل را تغییر دهند.

وقتی در می یابید که نمی توانید کسی را مجبور به انجام کاری کنید، به او آزادی می دهید و اجازه می دهید که عواقب و نتایج را تجربه کند. با این کار، آزادی خود را هم باز خواهید یافت.

۴- باور نمی کنند که می توانند رضایت همگان را جلب کنند.

وقتی دریافتید که در حقیقت غیرممکن است که رضایت همگان را جلب کنید، زندگی هدفمند را آغاز می کنید و سعی می کنید افراد درست و مناسب را راضی نگه دارید.

۵- هرگز راحتی کوتاه مدت را به منفعت درازمدت ترجیح نمی دهند.

وقتی افراد موفق در می یابند که چیزی را می خواهند مستلزم قدمی دردناک و محدود به زمان است، انجام آن کار دردناک برایشان مهم نیست، زیرا این کار آنان را به منافع درازمدت می رساند. نادیده گرفتن این اصل زیربنایی ترین تفاوت میان افراد موفق و ناموفق در امور شخصی یا کاری است.

۶- به چیزی یا کسی که در ظاهر بی عیب است، اعتماد نمی کنند.

طبیعی است که به سمت افراد یا چیزهایی کشیده می شویم که «افسانه ای» به نظر می رسند. ما عاشق تعالی هستیم و همیشه باید در پی آن باشیم. ما باید به دنبال افرادی باشیم که در کاری که انجام می دهند عالی هستند، کارمندانی که کارشان به بهترین شکل انجام می دهند، دوستانی که شخصیت درخشان دارند و شرکت هایی که پیشرو هستند. اما وقتی که کسی خیلی خوب تر از آن است که بتوان باور کرد، آیا چنین است؟ دنیا کامل نیست. دوره ای است. هیچ کس و هیچ چیزی بی عیب نیست و اگر آنها چنین ظاهر می شوند، دکمه توقف را فشار دهید.

۷- آنها هرگز از تصویر بزرگ خود دست بر نمی دارند.

وقتی که بتوانیم تصویری بزرگ را ببینیم در زندگی و کار خود بهتر عمل می کنیم. برای افراد موفق، هیچ اتفاق منفردی به معنی کل داستان نیست. برنده ها این نکته را همیشه به خاطر دارند.

۸- هرگز تلاش و کوشش پیوسته را فراموش نمی کنند.

مهم نیست چقدر چیزی به ظاهر خوب به نظر برسد، تنها با پشتکار و نگاهی عمیق و دقی است که در می یابیم چه چیزی را باید بدانیم: واقعیتی که به خود بدهکاریم.

۹- هرگز از پرسیدن این پرسش سر باز نمی زنند که چرا در جای کنونی هستند.

یکی از بزرگ ترین تفاوت های افراد موفق با دیگران این است که افراد موفق همیشه در عشق، زندگی، ارتباطات و تجارت از خود می پرسند که در این موقعیت نقشی که ایفا می کنم، چیست؟ به بیان دیگر، آنها خود را قربانی نمی بینند، حتی وقتی که واقعا هستند.

۱۰- هرگز فراموش نمی کنند که زندگی درونی شان برای موفقیت بیرونی نقش تعیین کننده دارد.

گاهی زندگی خوب رابطه چندانی با شرایط بیرونی ندارد. اما اغلب با آنچه که در درون هستیم خوشبختیم و احساس کمال می کنیم. تحقیقات این نکته را ارزیابی کرده اند. زندگی درون مان در خلق شرایط بیرونی مان نقش دارد. و این گفته صحت دارد: افرادی که هنوز در تلاش برای یافتن موفقیت در حوزه های مختلف زندگی هستند، می توانند به یک یا چند الگوی این چنینی اشاره کنند و آن را دلیلی برای تکرار مجدد همان اشتباه نشان دهند. همه اشتباه می کنند… حتی موفق ترین افراد. اما آنچه کامیابان بهتر از دیگران انجام می دهند شناسایی الگوهایی است که باعث آن اشتباهات می شوند و هرگز آنها را تکرار نمی کنند. به طور خلاصه، آنها از دردها درس می گیرند- دردهای خود و دردهای دیگران.

نکته خوبی که باید به خاطر سپرد این است که: درد اجتناب ناپذیر است، اما تکرار همان درد برای بار دوم در حالی که می توانیم از آن درس بگیریم و کار متفاوتی انجام دهیم، قابل اجتناب است. می خواهم بگویم: «ما نیاز به راه های جدید شکست نداریم… راه های قدیمی به خوبی کار خود را انجام می دهند.» وظیفه ما در تجارت و زندگی این است که ببینیم آن راه های منجر به شکست کدامند و هرگز آنها را انجام ندهیم.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag