Skip links

۵ نکته برای شروع تغییر رفتار و عادات

رفتار ما اثر مستقیم و عمیق بر نگرش ما دارد. عادت ها زندگی ما را اداره می کنند. همه می توانند زمان را مدیریت کنند و عادت هایی را که موجب ترویج رفاه و موفقیت می شوند را توسعه دهند. با این حال، گاهی اوقات ما عادت های بدی کسب می کنیم که خستگی، افسردگی و یا مانعی بزرگ برای دستیابی به موفقیت ایجاد می کنند. هنگامی که ما مانند فردی که می خواهیم باشیم عمل می کنیم، در نهایت به آن فرد تبدیل می شویم.

عدم موفقیت در گذشته برای ترک کردن عادت های بد، نشانه ای از عملکرد آینده نیست. عادات می توانند تغییر کنند، امّا فقط اگر، ما متوجّه شویم آنها چگونه عمل می کنند و یک درک از موثرترین راه های مبارزه با رفتارهای نامطلوب داشته باشیم. بیش از هر چیز، بسیار مهم است تا به یاد داشته باشیم عادت های بد به راحتی ترک نمی شوند امّا زندگی کردن با آنها بسیار مشکل تر است. این مقاله یک نگاه جامع است به اینکه چرا عادت ها شکل می گیرند و چگونه این سیکل را برای دستیابی به آنچه می خواهیم قطع کنیم.

انضباط و اراده

اراده و انضباط در نهایت کیفیت زندگی که ما رهبری می کنی مرا تعیین می کنند. خوشبختانه اراده یک مهارت یادگرفتنی است. اگرچه، اراده به تنهایی یک ابزار موثر برای جلوگیری از درگیر شدن در رفتارهای نامطلوب نیست. هر زمان که ما قصد داریم یک عادت را تغییر دهیم، بسیار راحت خواهد بود تا ما سطح تمایل یا وسوسه ای را که به طور مرتب تجربه می کنیم کمتر از مقدار واقعی تعیین کنیم. با تکیه کردن به قدرت ذهنی به تنهایی شما یاد نخواهید گرفت که چگونه در زمانی که با استرس یا خستگی ذهنی درگیر هستید عمل نمایید. اراده شما همانند یک عضله است و به مرور زمان شما بیشتر در معرض برگشتن به عادت های قدیمی خود هستید. تقلیل نفس، اشاره به این ایده است که خود کنترلی یا اراده می تواند بر روی یک منبع محدود از منابع ذهنی مورد استفاده قرار بگیرد. زمانی که انرژی برای فعالیت های ذهنی کم است خودکنترلی معمولاً دچار اختلال می شود که به عنوان یک حالت تقلیل نفس در نظر گرفته می شود.

article_image_one_615.jpg

۵ نکته ساده برای شروع تغییر در رفتار و عادات

انگیزه هایی را که چرا شما درگیر عادت نامطلوب هستید درک و شناسایی کنید. با خودتان صادق باشید. اگر شما اطلاعات بیشتری در مورد یک عادت داشته باشید، آسان تر می توانید آن را ترک کنید. در زیر ۵ تمرین ذکر شده است که می توانید باید با افزایش دانش خود و همکاری کردن برای تغییر عادت، از آنها کمک بگیرید.

۱- بر بردهای کوچک هدف گذاری کنید. موثرترین راه برای ایجاد یک تغییر دائمی این است تا بر روی اصلاح روزانه و افزایشی تمرکز داشته باشید. هدف نهایی شما ترک یک عادت با تعیین هدف هایی کوچک است تا مقدار زمانی را که به طور مداوم صرف یک عادت نامطلوب می کنید کاهش دهید.

۲- از دنیای دیجیتال فاصله بگیرید. به طور کامل برای چند ساعت در روز از اینترنت به دور باشید.

۳- دلایلی را که می خواهید تغییر ایجاد کنید بنویسید. باید بدانید که چرا می خواهید تغییر ایجاد کنید و چه نتیجه ای از این تجربه انتظار دارید.

۴- احساسات، اعمال و شرایطی که باعث ایجاد عادات نامطلوب می شوند بشناسید. آیا عصبانیت، هیجان، خستگی، افسردگی یا احساسات دیگر مقدمه ایجاد عادت هستند؟ هنگامی که شما عوامل را بشناسید می توانید به طور سیستماتیک اراده خود را حفظ کنید.

۵- متعهد به تغییر یک عادت در هر زمان باشید. تقریباً غیرممکن است تغییرات متعدد در یک زمان ایجاد نمایید. بیشتر افراد اراده ای برای مدیریت امور جدید متعدد را ندارند.ایجاد یک عادت جدید می تواند از سه هفته تا سه ماه به طول بینجامد.

در آخر

بیش از ۴۰% از کارهایی که به طور روزانه انجام می دهیم از روی عادت است. ما هر عملی را به یک دلیل خاص انجام می دهیم. عادت ها پدیدار می شوند به دلیل اینکه مغز دائماً به دنبال راه هایی برای ذخیره کردن انرژی است. هنگامی که یک عادت پدیدار می شود. مغز به طور کامل در تصمیم گیری شرکت نمی کند. با این حال می توان همه این موارد را تغییر داد، احتیاج به زمان، خودآگاهی، اعتقاد و ثبات است.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag