Skip links

۸ ویژگی کارمند منحصر به فرد

در تحقیقی که اخیراً صورت گرفت، از ۵۰۰ رهبر کسب وکار در مورد ویژگی های کارمندان منحصر به فردشان سوال شد. طبق نتایج تحقیق” شخصیت ” افراد به عنوان بارز ترین ویژگی انتخاب شد. این که بدانیم چرا بعضی از افراد در کارشان موفق تر از دیگران اند، خیلی مهم است.

۳۹ درصد مهارت های کارمندان را در نظر گرفتند.

۵۳ درصد به ویژگی های فرهنگی افراد اشاره داشتند.

۷۸ درصد از رهبران اظهار داشتند که شخصیت کارمندان آن ها را از دیگران متمایز می کند.

مشکل اینجاست که وقتی رهبران به شخصیت اشاره می کنند، نمی دانند دقیقاً منظورشان چیست. شخصیت شامل تعدادی از مزیت ها و گرایشات با ثبات است که ما در طول زندگی بدست می آوریم. درون گرایی و برون گرایی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی محسوب می شود.

این ویژگی های شخصیتی از زمان کودکی در ما ایجاد می شوند و تا اوایل دوران بزرگسالی تثبیت می شوند. موارد زیادی درمورد شما در طول دوران زندگیتان تغییر می کنند اما شخصیت شما همواره بی تغییر باقی می ماند. به یاد داشته باشید که شخصیت با هوش(IQ) و (EQ) و هوش هیجانی تفاوت دارد.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

در این جا به مهارت هایی اشاره شده که کارمندان منحصر به فرد را از بقیه متمایز می کند:

۱- آن ها شجاع اند

کارمندان منحصر به فرد در زمان هایی اظهار نظر می کنند که دیگران صحبت نمی کنند. موضوع صحبت ممکن است پرسیدن یک سوال دشوار یا گرفتن یک تصمیم اجرایی باشد. آن ها قبل از صحبت کردن فکر می کنند و همیشه بهترین زمان و مکان را برای اظهار نظر انتخاب می کنند.

۲- آن ها می توانند تعارض را تحمل کنند

در حالی که این کارمندان به دنبال تعارض نیستند، از آن فرار نیز نمی کنند. آن ها قادرند تحت چنین شرایطی آرامش خود را حفظ کنند. آن ها می توانند حملاتی که در دعوا به آن ها می شود را به خاطر اهداف بزرگتر تحمل کنند.

۳- آن ها پاداش گرفتن را به تاخیر می اندازند.

این کارمندان خارج از حیطه شغلی خود کار می کنند. چیزی که یک کارمند استثنایی هرگز آن را به زبان نمی آورد این است که ” این در حیطه وظایف من نیست “. آن ها نه تشر می زنند و نه حق به جانب رفتار می کنند. آن ها به جای اینکه پیش از انجام کار انتظار پاداش داشته باشند، کارهایشان را به درستی انجام می دهند ومطمئن اند که حتما پاداش خواهند گرفت اما اگر نگیرند هم برایشان مهم نیست.

۴- آن ها جوابگو اند

اگر شما به عنوان مدیر با یک گزارش اشتباه از پرسنل مواجه شوید، پاسخی که از اغلب کارمندان خواهید شنید این است که بی تقصیرند و مشکل پیش آمده را به گردن نمی گیرند. اما کارمندان منحصر به فرد پاسخ گو اند و همیشه مسئولیت کارها، تصمیمات و تمام نتایج- چه خوب و چه بد را بر عهده می گیرند. آن ها اشتباهاتشان را به مدیریت بازگو می کنند و می دانند که مدیران برای بهبود کارها حضور دارند نه برای یافتن مقصر!

۵- آن هابه موقع به اصلاح امور می پردازند

چه در امور جزئی و چه در کارهای مهم سازمان، این کارمندان از کنار مشکلات رد نمی شوند. آن ها به مشکلات به گونه ای می نگرند که باید سریعاً و به بهترین شکل ممکن حل شوند. جمله “این کار همیشه همین شکلی است” در واژگان این افراد وجود ندارد.

۶- آن ها هرگز راضی نمی شوند

کارمندان منحصر به فرد معتقدند که همه چیز می تواند بهتر از حال حاضر باشد. وقتی صحبت از رشد شخصی می شود همیشه فرصت برای پیشرفت بیشتر وجود دارد و نباید به موقعیت فعلی قانع شویم. بدون توجه به این که کارها در چه مرحله ای قرار دارند، این کارمندان تمایل دارند که باز هم پیشرفت کنند.

۷- آن ها دوست داشتی اند

همه همکاران و پرسنل سازمان به این کارمندان علاقه مندند. این ها دارای مهارت های رهبری هستند(حتی اگر در پست مدیریتی نباشند). در خارج از سازمان آن ها می توانند برند مجموعه را به خوبی معرفی کنند. مدیران آن ها را برای ملاقات با مشتریان می فرستند بدون این که نگران نحوه رفتار و گفتار آن ها باشند.

۸- آن ها افراد ناسازگار سازمان را خنثی می کنند

مواجهه با افراد ناکارامد و ناسازگار برای همه ما خسته کننده است اما کارمندان منحصر به فرد، ارتباطشان را با این افراد کنترل می کنند و سعی می کنند احساساتشان را تحت اختیار بگیرند. هنگام رو به رویی با چنین افرادی سعی می کنند منطقی باشند و ناامیدی یا عصبانیت شان را بروز ندهند. آن ها دیدگاه های افراد ناکارآمد را در نظر گرفته و به دنبال راه حلی برای حل مشکلات می گردند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag