Skip links

۷ نکته کلیدی برای میلیونر شدن

پول مثل خورشید است. تبعیض قائل نمی شود. نمی گوید، «من به این گل، درخت، یا این شخص گرما و نور نمی بخشم چون آنها را دوست ندارم.» پول هم مثل خورشید برای همه در دسترس است به شرطی که واقعاً آن را باور داشته باشیم. هیچ کس استثنا نیست.

خیلی ها برایم ایمیل می فرستند که این کار غیر ممکن است. می گویند، «شانس است. یا باید توی یک خانواده ثروتمند دنیا آمده باشی. یا توی یک قرعه کشی برنده بشی. یا خانواده ات باید خیلی به تو کمک کنند.» مادری تنها که پنج فرزند دارد این طور نوشت، «من مطالب شما را خواندم و آنها را باور دارم. اما من ۵۰ سال سن دارم و در دو شغل با ساعتهای طولانی کار می کنم. نزدیک عید است و من به سختی می توانم پول کافی برای خرید هدیه برای بچه هایم فراهم کنم. چکار باید بکنم؟» آقای دیگری این طور نوشت، «خوب اگر برای دولت یا شرکتها کار کنی، نمی توانی انتظار میلیونر شدن داشته باشی. در هر صورت شما حقوق ثابتی دریافت می کنی و وقت کمی برای هر کار دیگری داری. وقتی که از سر کار به منزل می رسی، باید با بچه ها بازی کنی و خودت را سرگرم کنی.»

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

این پرسشها مرا بر آن داشت که در مورد فرصتهای واقعی ثروتمند شدن فکر کنم. کسانی را می بینم که آشنایانی ندارند، پول یا تحصیلات دانشگاهی ندارند، ولی با این حال توانستند برای خودشان و دیگران فرصتهایی خلق کنند. آنها چه خصوصیتی دارند؟ واقعیت این است که همه ی ما می توانیم به هر اندازه که تصمیم بگیریم ثروتمند شویم. هیچ کدام از ما از ثروتمندی محروم نیست. همه ی حق و حقوق شما برای پولدار شدن به هر اندازه ای که باشد محفوظ است. هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد. در اینجا ۷ نکته لازم برای میلیونر شدن را بیان می کنیم:

۱٫ طرز فکر خود را عوض کنید

باید چشم به دورترها و هدف بزرگ تان داشته باشید. وقتی که اکثر مردم فقط درختها را می بینند، شما دید خود را بازتر کرده و جنگل را ببینید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود مسیر درست را تصویر کنید و به مقصدی که می خواهید برسید. با داشتن یک تصویر ذهنی و اهدافی برای رسیدن به آن، فرصتهای بیشماری بر سر راه تان پدیدار می شود. باید بارها خودتان را از نو کشف کنید و بیشتر بشناسید و موانع زیادی را پشت سر بگذارید تا به اولین میلیون خود نائل شوید. شناخت واقعیت های درونی خودتان چندان راحت نیست. گاهی – حتی در یک روز – می فهمید که خودتان بزرگترین دشمن و همینطور بهترین دوست خودتان هستید! به هر حال، تغییر در طرز فکرتان یک عامل الزامی برای رسیدن به ثروت است.

۲٫ بدون خستگی پس انداز کنید

این مورد پاسخ برخی از سوالهایی که از من پرسیده می شود را می دهد. شما باید نهایت سعی خود را بکنید تا هر چقدر که می توانید پول پس انداز کنید، حتی اگر مبلغ ناچیزی در هر ماه باشد.
تکنیک های زیادی برای پس انداز وجود دارد. شما باید برای خودتان روشی مطابق با اوضاع مالی خود تعیین کرده و شروع به پس انداز کنید. حتی اگر درآمد ثابتی داشته باشید، باید نظم و ترتیبی برای این کار اتخاذ کنید. مبلغی که در ابتدای هر ماه کنار می گذارید هر چقدر که هست پس از اینکه به رقم قابل قبولی رسید آنر در بهترین حالت ممکن سرمایه گذاری کنید.

۳٫ از میلیونرها بیاموزید

بسیاری از مردم توسط کسانی احاطه شدند که من اسم آنها را «دوستان پیش فرض» می گذارم. اینها آشنایانی هستند که در مغازه ی سر کوچه، باشگاه، مدرسه، محل کار، و جاهای مشابه می‎ بینیم. طبیعتاً با افزایش اعتمادی که بوجود می آید با این افراد دوست می شویم. در هر حال، در بیشتر موارد، این افراد میلیونر نیستند و کمکی هم به شما نمی توانند بکنند. اگر واقعاً آرزو و اشتیاق دارید که میلیونر شوید، این افراد ممکن است به شما بگویند که غیر ممکن است. آنها خواهند گفت که شما در خیالات سیر می کنید و دلایلی می آورند که شما هرگز نمی توانید ثروتمند شوید. بجای این حرفها، از میلیونرها بیاموزید. روابط با این افراد را کاهش دهید و در جستجوی اشخاص جدیدی باشید که می توانند به شما کمک کنند تا چند پله بالاتر بروید.

۴٫ ثروتمندانه لذت ببرید

برای ثروتمند شدن ابتدا باید ثروتمند زندگی کردن را یاد بگیرید. یعنی خودتان را در وضعیتهایی قرار دهید که قبلاً نبودید. بعنوان مثال، رانندگی با خودروی مدرن و جدیدی را امتحان کنید، از یک مشاور املاک بخواهید خانه ی گران قیمتی را به شما نشان دهد، یا یک کیک شکلاتی درجه یک از بهترین شیرینی فروشی شهر بخرید. خیلی از این موارد هزینه زیادی به شما تحمیل نمی کنند، بعضی ها هم رایگان هستند. اگر می خواهید به آرزوهای مالی خود برسید، باید به جایی بروید که ۹۷% از مردم دوست ندارند به آنجا بروند. آیا تفریگاه لوکس، چشمه های آب گرم، یا موزه هایی در منطقه شما وجود دارد که بتوانید اوقاتی را ثروتمندانه بگذرانید؟ اگر اینطور است، پس استفاده کنید.

۵٫ باورکنید ممکن است

اگر باور کنید که میلیونر شدن ممکن است، پس می توانید کاری کنید که این اتفاق بیافتد. اما اگر خودتان را از این فرصت مستثنی کنید و فکر کنید برای دیگران این چنین است، هرگز پولدار نخواهید شد. همچنین هر وقت می توانید ثروتمندان را قدر بدانید و متشکر باشید. کسانی که از ثروت و ثروتمند متنفر هستند محتملاً به هیچ کدام از اینها نمی رسند. برای تقویت باورها بهترین روش این است که به هر طریق ممکن درباره خودتان و ثروت چیزهای لازم را بیاموزید. مطالعه کتابهایی که توسط ثروتمندان خودساخته نوشته شده یکی از این روشهای آموزش است. با تکمیل آموزش و کسب انگیزه و اشتیاق لازم می توانید به ثروتی که ذر پی اش هستید برسید.

۶٫ خدمت رسانی کنید

ثروت مادی شما برابر سهم شما از کل جامعه است. شما به این جامعه مدیون هستید. اگر این سوال معروف را از خود بپرسید، «چطور می توانم ارزش بیشتری به افراد بیشتری در زمان کمتری برسانم؟» آنگاه خواهید فهمید که همیشه می توانید کیفیت و کمیت خدمت رسانی به مردم را بیشتر کنید. مردم منتظر خدمات شما هستند. یک گام از بقیه جلوتر باشید. وقتی که صحبت از کمک به دیگران می شود، هر کاری که از دست تان ساخته است دریغ نکنید.به این فکر نکنید که مردم قدردان شما هستند یا نیستند. شما فقط دانه ها را بکارید و طبیعت خودش باقی مراقبت ها را انجام می دهد.

۷٫ کلیه فرصتها را دریابید

در اطراف شما، هر جایی که زندگی می کنید، همیشه فرصتهای خوبی وجود دارد. هر فرصتی که در محدوده ی توانایی شما جای می گیرد را بقاپید. گاهی وقتها به پاداش مالی مورد انتظار دست نمی یابید، اما اگر همچنان به کاشتن دانه ها ادامه دهید، سرانجام به ثمر خواهد نشست. پول، همان برداشت محصول شماست. میزان ثروت شما نسبت مستقیمی با میزان کار وفعالیت شما دارد. اگر آنچه توانستید را انجام داده اید و هدفی را دنبال می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که ثروتمند بشوید. آرزوی ثروت داشته باشید و سرانجام وقتی که آمادگی داشته باشید پول به سمت شما سرازیر خواهد شد.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag