Skip links

۱۰ نکته برای با انرژی بودن در طول روز

امروزه تقاضا برای کار، به اندازه ای افراد را مشغول کرده است که برخی اوقات فراموش می کنند که چه نکات ساده ای می تواند به آن ها انرژی بیشتری در طول روز ببخشد. بسیاری از افراد همیشه در محل کار خسته بوده و در حال خوردن قهوه و نوشیدنی های انرژی زا هستند. از آن جایی که تنها ۲۴ ساعت در روز وجود دارد، شما نه تنها باید در این زمان از میزان بهره وری بالاتری برخوردار باشید، بلکه انرژی خود را حفظ کرده و خوشحال بمانید.

در این جا به نکاتی برای حفظ و افزایش انرژی اشاره می کنیم که نیازی به استفاده از دارو و یا نوشیدن قهوه ندارد.

۱- روز خود را با ورزش آغاز کنید.

ممکن است فکر کنید که ورزش شما را خسته خواهد کرد، اما در حقیقت پمپاژ خون در بدن شما و در اولین ساعات روز، می تواند شما را در طول روز، پرانرژی نگه دارد. همچنین خوردن یک صبحانه ی خوب را نیز فراموش نکنید زیرا صبحانه به عنوان سوخت برای بدن شما محسوب می شود.

گروه تبلیغاتی آسان وب طراحی سایت - ریپورتاژ - سئو و پشتیبانی - فوتوشاپ

۲- یک چرت ۲۰ دقیقه ای به منظور تجدید قوای خود داشته باشید.

البته نمی خواهید که همکارانتان شما را در حال چرت زدن در محل کار ببینند، اما مطالعات نشان داده است که یک چرت کوتاه می تواند باعث تجدید قوای شما در طول روز شود.

۳- کینه های شخصی را کنار بگذارید.

بار عاطفی برخی از احساسات می توانند به ایجاد ناراحتی برای شما در طول روز منجر شود. چه این احساس، حس عصبانیتی باشد که شما نسبت به همکار خود دارید و یا حتی به خاطر کسی که از کار خود فاصله گرفته است احساس بدی داشته باشید. احساسات می توانند به ایجاد حواس پرتی و کاهش انرژی شما منجر شوند. ما دوست داریم فکر کنیم که می توانیم احساسات خود را نادیده بگیریم، اما اغلب بر روی این احساسات سرپوش می گذاریم و بدین ترتیب احساسات می توانند به جذب انرژی ما در درون خود بپردازند. از احساسات و کینه های خود فهرستی تهیه کنید و زمانی را به منظور برطرف کردن یا سازگاری با آن ها، تا زمان از بین رفتن کامل این احساسات، اختصاص دهید. پس از مدتی احساس خواهید کرد که دقایقی به زمان شما، در طول روز اضافه خواهد شد.

۴- ۱۵ دقیقه از زمان خود را به استراحت و شوخ طبعی اختصاص دهید.

خندیدن به عنوان یک انرژی دهنده ی طبیعی محسوب می شود. اندورفین های به وجود آمده ی ناشی از خندیدن می توانند به عنوان یک ورزش برای شما محسوب شوند. به یکی از شبکه های اجتماعی برای دیدن ویدیوهای خنده دار سر بزنید. نزد همکاران خود بروید و برای یکدیگر لطیفه تعریف کنید. شما می توانید به ایجاد انرژی مثبت در محیط کاری بپردازید، و باعث ایجاد حس خوب در میان اطرافیان خود در باقی مانده ی روز شوید. این راه حلی خوبی برای ساعت ۲٫۳۰ بعدازظهر و در زمان بعد از ناهار محسوب می شود.

۵- ۱۵ دقیقه را به راه رفتن اختصاص دهید.

گاهی اوقات تنها نیاز دارید تا به بیرون از محل کار بروید. مهم نیست که هوا سرد یا گرم یا بارانی باشد. بلند شدن از پشت میز می تواند به ذهن و جسم شما نیرویی تازه ببخشد. همچنین تلفن همراه خود را کنار بگذارید. بدن خود را کشیده، نفس بکشید و از محل کار خارج شوید تا احساس تازگی و سرزندگی کنید.

۶- در طول زمان ناهار به خواندن مطالب جالب بپردازید.

کمی تفریح برای پاک کردن ذهن و بازگشت انرژی شما مناسب است. داستان های کوتاه می توانند گزینه ی مناسبی برای این زمان باشند. این کار نه تنها می تواند برای شما سرگرم کننده باشد، بلکه می تواند باعث ایجاد احساس رضایت و افزایش اعتماد به نفس شود تا به کار بازگردید و در زمان باقیمانده به کار خود ادامه دهید.

۷- به حل هرگونه مشکل و تعارض با همکاران یا رئیس خود بپردازید.

احساس نگرانی در مورد مشکلات بین شما و سایر کارمندان یا روسا می تواند به مختل کردن توجه و تمرکز شما منجر شده و شما را به سرعت خسته کند. عقب نشینی نکنید. با مسائل موجود روبرو شوید. اگر شما در رویکرد خود گشاده رو، عاطفی و سیاستمدار باشید، می توانید به ایجاد پیوند قدرتمندی بپردازید که روزهای پیش رو را برای شما آسان تر خواهد کرد .

۸- برای یکی از همکاران خود یک کار خوب انجام دهید.

انرژی می تواند به راحتی از فردی به فرد دیگر انتقال داده شود. این نکته در بسیاری از موارد به شما کمک خواهد کرد. فکر کردن در مورد دیگران می تواند به شما انرژی ببخشد. در واقع، عمل حقیقی بخشش و بخشیدن به دیگران می تواند به ایجاد احساس قدردانی در شما منجر شده و انرژی بسیاری را برای شما به همراه بیاورد. بهتر است این روش را هر روز و برای مدت یک هفته امتحان کنید و پس از مدتی می توانید انرژی شگفت آور ناشی از آن را به خوبی احساس کنید.

۹- به یکی از دوستان خوب خود زنگ بزنید و به مدت ۱۵ دقیقه با او صحبت کنید.

هیچ چیز به اندازه ی گذراندن وقت با یکی از دوستان نزدیک نمی تواند به شما انرژی ببخشد. حتی اگر این مکالمه کوتاه باشد می تواند کمی از خستگی ناشی از کار در طول روز را از شما دور کند. این ارتباط کوتاه و جالب می تواند به شارژ شدن شما منجر شده و حمایت و پشتیبانی لازم را به منظور رویارویی با یک روز کاری سخت در اختیار شما قرار دهد. بهترین قسمت این کار این است که شما نیز همین مزایا را در اختیار دوست خود قرار می دهید.

۱۰- اطمینان حاصل کنید که وظایف کاری خود را به خوبی انجام می دهید.

اگر شما از کاری که می کنید متنفر باشید، هیچ یک از این پیشنهادات و هیچ مقدار کافئین نمی تواند به اندازه ی کافی به شما انرژی ببخشد تا شما بتوانید روزهای کاری کسل کننده و خستگی ناشی از آن را پشت سر بگذارید. سعی کنید راهی پیدا کنید تا به موجب آن بتوانید به انجام کاری که دوست دارید بپردازید. لازم نیست که خود و اطرافیان خود را عذاب بدهید. زندگی کوتاه است و شما مستحق آن هستید تا از تک تک روزهای زندگی خود لذت ببرید.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag