Skip links

۷ نکته برای کارآفرینی کردن

کارآفرین بودن کار ساده ای نیست. ترکیبی از کمی اشتیاق و علاقه و میزان زیادی برنامه ریزی برای کسب وکار می تواند شما را به آن چه می خواهید برساند.ذر این مقاله می خواهیم ۷ نکته که برای کارآفرین بودن باید بدانید را عنوان کنیم.

۱- بدانید چه می خواهید.

آیا آرزوی این را دارید که فرمانروایی خود را داشته باشید یا می خواهید وقت استراحتتان را با آسودگی در کنار فرزندانتان بگذرانید؟ اغلب از کارآفرینان می شنویم که می خواهند کسب وکاری راه بیاندازند تا بتوانند فرزندانشان را حمایت کنند و در زمان بازنشستگی آسوده خاطر باشند. آن ها می خواهند در هر جا هستند کسب وکار خود را راه اندازی کنند و خدمات و محصولاتی را که دوست دارند عرضه کنند. باید بدانید که لازم است تا وقت زیادی برای کسب وکارتان صرف کنید. انگیزه ی کاری شما باید آن قدر زیاد باشد که بتوانید با چالش های پیش رو کنار بیایید.

article_image_one_523.jpg

۲- بیش از آنچه صحبت می کنید، گوش بدهید.

ارتباطات مهم اند و رویدادهای شبکه ای راه بسیار خوبی برای این کار هستند. این رویدادها هم چنین روش مناسبی برای ملاقات با مشتریان بالقوه است، اگرچه همه افراد در این مسیر موفق نمی شوند. این رویدادها فقط برای رد و بدل کردن کارت ویزیت نیستند بلکه فرصت های خوبی برای یادگیری در اختیار افراد قرار می دهند. خودتان را به افراد جدید معرفی کنید و سعی کنید زمینه مشترکی پیدا کنید. اگر بیش از صحبت کردن گوش کنید، شانس این را دارید که در موقعیت های مناسب، راه حل مناسب را ارائه دهید.

۳- خودتان را ثابت کنید.

افراد برای چیزهای ارزشمند خوب هزینه می کنند. اگر در کسب وکار خود تازه کار هستید، کارتان مشکل می شود؛ پس سعی کنید خود را ثابت کنید.

۴- در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشید.

امروزه اطلاعات زیادی را می توان از طریق اینترنت بدست آورد. افراد قبل از آنکه کاری انجام دهند در اینترنت جست وجو می کنند تا بتوانند اطلاعاتی را که می خواهند دریافت کنند. در واقع آن ها می خواهند بدانند محصول و یا خدماتی که شما عرضه می کنید ارزش آن را دارد که برایش وقت و هزینه صرف کنند و یا نه. بنابراین مهم است که برای پاسخگویی حضور داشته باشید. به این معنا که وبسایتی داشته باشید، در صفحات اجتماعی حضور داشته باشید و مهمتر از همه این که با مشتریان در ارتباط باشید.

۵- سرتان به کار خودتان باشد.

اغلب وقتی بیش از حد به آن چه در اطرافمان اتفاق می افتد توجه کنیم، از آن ها تأثیر می پذیریم. بررسی می کنیم، تلاش می کنیم، ولی در نهایت پیشرفتی نمی کنیم. تنها چیزی که باید کنترل کنید خودتان هستید. و این به معنای کار کردن است. نگران نباشید که دیگر کارآفرینان و یا شرکت ها چه می کنند. تنها نگران خودتان باشید!

۶- از کم شروع کنید.

اگر می خواهید خبره به بنظر برسید، مهم است که از پایه و کم کم شروع کنید. مثلاً اگر می خواهید سخنران یک سخنرانی بزرگ باشید، بهتر است با حضور در روزنامه، تلویزیون و یا رادیوی محلی شروع کنید. در کسب وکار نیز به همین صورت است. به طور کلی، ایده خود را به صورت آزمایشی به اجرا بگذارید و منتظر بازخوردها باشید. اگر بازخورد خوبی گرفتید، آن را گسترش دهید.

۷- ناامید نشوید.

بسیاری از افراد از ترس و شکست تأثیر می پذیرند. قابل درک است. کارآفرینی رعب آور بنظر می رسد. ولی آن چه اهمیت دارد ادامه دادن این راه است. مشتریانی هستند که ابتدا از ورود به دنیای تکنولوژی اجتناب می کنند، ولی در نهایت به آن وابسته می شوند. آدم ها تغییر می کنند. اگر ارزش چیزی را به آن ها نشان دهید، خوشحال می شوند که یک چیز جدید را امتحان کنند.

این هفت درس را به خوبی فرابگیرید. نه تنها در کسب وکار، بلکه در زندگی نیز کاربرد دارند.

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag