Skip links

۵ گام در هشتگ گذاری

نقش استفاده از هشتگ در کمپین دیجیتال مارکتینگ Digital Marketing Campaign را می دانید؟ آیا تا به حال به چگونگی استفاده از هشتگ Hashtag برای کمپین بازاریابی Marketing Campaign فکر کرد ه اید؟ در ادامه چند قانون استفاده از هشتگ در کمپین آنلاین مارکتینگ را به شما می گوییم، که امتحان خود را پس داده اند.

همانطور که می دانید، هشتگ hashtag با علامت # در پست های شبکه های اجتماعی استفاده می شود تا کاربران راحت تر موضوعات مشترک را پیگیری و دنبال کنند.

اولین قدم : هشتگ کمتر

هرچه تعداد هشتگ های شما کمتر باشد کمپین شما منحصربفردتر و مخاطب شما هدفمندتر خواهند بود و حتماً در نظر داشته باشید که برای هر یک از کمپین های خود هشتگ مجزا خلق کنید.خلق هشتگ مجزا برای کمپین می تواند نزدیک به شعار (اسلوگان Slogan) کمپین تبلیغاتی شما باشد.

article_image_one_306.jpg

دوم : هشتگ کوتاه

نیازی نیست کل نام کمپین شما بصورت هشتگ #طرح_سپاس_از_سپرده_کوتاه_مدت انتخاب شود. درصورتی که نمی توانید هشتگ تک حرفی انتخاب کنید می توانید هشتگی تلفیقی داشته باشید ولی هشتگ شما بیش از دو کلمه نباشد.

نمونه خلق هشتگ : #شادهستیم : کمپین عکاسی بانک سامان / #تابستونیک : کمپین تابستانی پاناسونیک

سوم : هشتگ هماهنگ با مطلب

از نوشتن هشتگ های بدون ارتباط با مطلب خود اکیداً خودداری کنید. یادتان نرود که شما یک برند هستید و به اعتبار خود لطمه نزنید.

چهارم : قراردهی درست هشتگ در جملات

از دو روش، هشتگ را در پست خود استفاده کنید:

الف ) استفاده در جمله : که سعی کنید بیش از دو هشتگ در هر جمله نباشد و تاکید می شود که جمله خود را به تعداد زیادی از هشتگ پشت سرهم تبدیل نکنید.
نمونه : نجارت #فروشگاه_اینترنتی خود را با #بانی_سایت آغاز کنید

ب ) استفاده خارج از جمله : در یک نمونه جمله را بدون هشتگ بنویسید و در آخر از چند هشتگ مرتبط استفاده کنید.
نمونه : طراحی سایت خود را به ما بسپارید. #بانی_سایت #banisite

پنجم : غلط املایی

شما به عنوان یک برند، نباید هیچگاه در جایگاه عجولانه قرار بگیرید. حتماً متن و هشتگ های خود را چک کنید تا غلط املایی نداشته باشد.

در آخر همانطور که استفاده از هشتگ بسیار ساده است ولی می تواند مانند شمشیری دولبه عمل کند و عدم رعایت نکات ریزی مانند موارد فوق می تواند باعث ناراحتی مخاطب شود و پست های شما را به عنوان مزاحم معرفی کند

Leave a comment

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.
خانه
فروشگاه
مقالات
جست و جو
Explore
Drag